Biatlonininkė D. Rasimovičiūtė iškovojo dar 8 įskaitinius taškus

Sekmadienį Švedijoje baigėsi pirmasis 2012-2013 metų sezono Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) pasaulio taurės varžybų etapas.

Bedroje pasaulio taurės įskaitoje su 25 taškais D. Rasimovičiūtė pakilo į 34-ąją vietą.<br>R. Kazilionis

2012-12-02 19:19, atnaujinta 2018-03-14 22:43

Sėkmingai sekmadienį moterų 10 km persekiojimo lenktynėse startavo Diana Rasimovičiūtė. Iš 41-osios pozicijos startavusi lietuvė net ir penkis sykius suklydusi šaudykloje distanciją įveikė per 34 minutes 26,1 sekundės ir, pakilusi į 33-ąją vietą, iškovojo dar 8 įskaitinius taškus.

Trečiąją pergalę sezone iškovojo šio sezono pasaulio taurės varžybų lyderė norvegė Tora Berger, aplenkusi į antrąją vietą pakilusią baltarusę Darją Domračevą bei trečiąją poziciją užėmusią vokietę Andreą Henkel:

1. Tora Berger (Norvegija) 31 min. 01,9 sek. (1 baudos ratas)

2. Darja Domračeva (Baltarusija) atsiliko 29,8 sek. (1)

3. Andrea Henkel (Vokietija) 51,5 (0)

4. Olga Viluchina (Rusija) 1:10,0 (2)

5. Aliona Pidgrušina (Ukraina) 1:15,2 (3) ...

33.Diana Rasimovičiūtė 3:24,2 (5) ...

60.Marina Lebedeva (Kazachstanas) 7:02,5 (6)

Bedroje pasaulio taurės įskaitoje su 25 taškais D. Rasimovičiūtė pakilo į 34-ąją vietą (po 3 lenktynių):

53.Martina Chrapanova (Slovakija) 2

Vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynėse Tomas Kaukėnas pakilo į 53-ąją vietą iš 55-osios. Net 6 baudos ratus už netaiklius šūvius sukęs lietuvis trasoje sugaišo 38 minutes 4,8 sekundės ir 5 minutėmis 1,3 sekundės atsiliko nuo antrąją pergalę sezone iškovojusio sezono lyderio prancūzo Martino Fourcade'o, kuris lenktynes pradėjo iš dešimtosios pozicijos.

Į antrąją vietą pakilo vokietis Andreas Birnbacheris, o trečias sekmadienį liko tik iš 23-osios pozicijos startavęs rusas Antonas Šipulinas.

Praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtojas norvegas Emilis Helge Svendsenas užėmė penktąją vietą.

Šeštadienį sprinto lenktynėmis Norvegijoje baigėsi antrasis 2012-2013 metų sezono Tarptautinės biatlono sąjungos (IBU) taurės varžybų etapas.

Geriausiai vyrų 10 km distancijoje iš Lietuvos atstovų sekėsi Karoliui Dombrovskiui, kuris šaudykloje suklydo 4 kartus ir distancijoje sugaišęs 29 minutes 16,2 sekundės, užėmė 65-ąją vietą.

Rokas Suslavičius šį sykį liko 89-as, o Aleksandras Lavrinovičius tenkinosi 93-ąja pozicija tarp 119-os finišavusiųjų (startavo 122).

Nugalėjo trečiąją pergalę iškovojęs šio sezono IBU taurės varžybų lyderis austras Julianas Eberhardas, aplenkęs rusą Aleksejų Slepovą bei norvegą Alexanderį Osą.

Moterų 7,5 km distancijoje antrąsyk iš eilės triumfavo norvegė Ann Kristin Flatland, aplenkusi prizininkėmis tausias ruses - Larisą Kuznecovą bei sezono lyderę Anastasiją Zagoruiko.

Lietuvos biatlonininkės Marija Kaznačenko ir Karolina Banel užėmė atitinkamai 75-ą ir 81-ą pozicijas tarp 89-ių dalyvių.