R. Meilutytė tapo pasaulio čempione ir pateko į kitos rungties finalą (video)

Londono žaidynėse į Lietuvos plaukimo metraštį įsirašiusi Rūta Meilutytė Stambule vykstančiame pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionate pakeitė šalies plaukimo istoriją. Rekordus vieną po kito gerinusi R. Meilutytė stebino visą pasaulį ir savo pasirodymą 50 m plaukimo krūtine varžybose baigė pirmoje vietoje. R. Meilutytė distanciją įveikė per 29,44 sek. Taip ji pagerino jai priklausiusius Lietuvos, pasaulio čempionato ir Europos rekordus. Lietuva dar nėra iškovojusi medalio tokio rango varžybose.

Savo pasirodymą 50 m plaukimo krūtine varžybose R. Meilutytė baigė pirmoje vietoje.<br>„Reuters“

Martynas Suslavičius

Dec 14, 2012, 7:35 AM, atnaujinta Mar 14, 2018, 3:45 PM

100 metrų kompleksinio plaukimo pusfinalyje R. Meilutytė distanciją įveikė per 59,15 sek. ir pateko į finalą. 15-metė bendroje įskaitoje buvo trečia. Geriausią laiką pademonstravo A. Atkinson iš Jamaikos, kuri pareiškė pretenzijas į auksą. Ji distanciją įveikė per 58,94 sek.

Jau 50 m plaukimo krūtine atrankoje trečiadienį R. Meilutytė pademonstravo, kad turi ambicijų iškovoti medalius. 15-metė tuomet distanciją įveikė per 29,56 sekundės ir buvo greičiausia iš visų varžovių. Šis laikas lietuvei buvo svarbus ir tuo, kad ji pagerino pasaulio čempionato bei Lietuvos rekordus.

Pusfinalyje R. Meilutytė sustoti neketino ir dar kartą privertė išsižioti gerbėjus – distanciją ji įveikė per 29,51 sek. ir vienu sykiu pagerino tris rekordus. Šiuo plaukimu ji dar kartą pagerino jai pačiai priklausiusius ryte pasiektus pasaulio čempionato bei Lietuvos rekordus ir savo pavardę įrašė prie Europos rekordo.

8. J. Zhao (Kinija) - 30,43

100 metrų kompleksinio plaukimo pusfinalio rezultatai (į finalą patekusios plaukikės):

8. Th. Michalak (Vokietija) - 59,81

Gerino rekordus R. Meilutytė 50 m plaukimo krūtine varžybų Europos rekordą pirmą kartą pagerino pusfinalyje. Rekordas anksčiau priklausė vokietei Janne Schafer (29,55) sek. R. Meilutytė tuomet distanciją įveikė per 29,51 sek. Su šiuo laiku R. Meilutytė taip pat pagerino jau jai priklausiusius pasaulio čempionato bei Lietuvos rekordus.

Šios rungtynes atrankoje 15-metė šeštajame plaukime distanciją įveikė per 29,56 sek. Ir pagerino pasaulio čempionato rekordą bei sau priklausiusį Lietuvos rekordą (29,96). 100 metrų kompleksinio plaukimo atrankos varžybose R. Meilutytė distanciją įveikė per 59,33 sek. Ir užėmė antrąją vietą. Čia lietuvė 1,32 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą.

100 metrų plaukimo laisvu stiliumi atrankoje R. Meilutytė distanciją įveikė per 53,54 sek. Ir bendroje įskaitoje užėmė penktąją vietą. Su šiuo laiku lietuvė pagerino Ditos Želvienės rekordą (54,30).

Vėliau buvo nuspręsta, kad R. Meilutytė nedalyvaus 100 metrų plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje. Ši rungtis buvo paaukota vardan 50 m plaukimo krūtine rungties, kurioje 15-metė iškovojo auksą.

Pasveikino šalies vadovė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukikę R. Meilutytę Stambule (Turkija) vykusiame pasaulio plaukimo trumpame (25 metrų) baseine čempionate iškovojus auksą. „Miela Rūta, vėl nugalėjai ir pradžiuginai Lietuvą! Mes didžiuojamės Tavimi. Nuoširdžiai sveikinu tapus pasaulio čempione ir pagerinus Europos rekordą. Visa Lietuva palaikė Tave ir labai džiaugiasi šia įspūdinga pergale. Tegul šis laimėjimas įkvepia Tave dar didesniems siekiams", - sakoma šalies vadovės sveikinime.