Rekordą pagerinusi R. Meilutytė - 100 metrų krūtine rungties pusfinalyje

Penktadienį Turkijoje, Stambule, XI-ame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 metrų) baseine olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė pateko į 100 metrų plaukimo krūtine rungties pusfinalį.

R. Meilutytė pateko į 100 metrų plaukimo krūtine rungties pusfinalį.<br>"Reuters"

2012-12-14 16:08, atnaujinta 2018-03-14 15:23

Sportininkė distanciją įveikė per 1 min. 4,69 sek. Ji 0,33 sek. pagerino asmeninį ir Lietuvos rekordą bei septintajame plaukime užėmė pirmą vietą.

Antroje vietoje liko danė Rikke Moeller Pedersen (1 min. 4,73 sek.), trečia – australė Sarah Katsoulis (1 min. 4,76 sek.).

Kita, šiose varžybose dalyvavusi lietuvė, Raminta Dvariškytė distanciją įveikė per 1 min. 7,97 sek. ir ketvirtajame plaukime užėmė pirmą vietą. Bendroje įskaitoje sportininkė liko 25 ir į pusfinalį nepateko.

Londono olimpinių žaidynių dalyvis Mindaugas Sadauskas nepateko į 50 metrų peteliške plaukimo pusfinalį. Atrankos varžybose lietuvis distanciją įveikė per 23,86 sek. ir užėmė 23 vietą iš 117 startavusių sportininkų.

Pirmas buvo brazilas Nicholas Santosas (22,40 sek.), pagerinęs pasaulio čempionatų rekordą.

Lietuvis penktadienį dalyvavo ir 50 metrų nugara plaukimo  atrankos varžybose. M. Sadauskas distanciją įveikė per 24,70 sek. ir bendroje įskaitoje užėmęs 28 vietą į pusfinalį nepateko.  Plaukikas 0,16 sek. pagerino asmeninį rekordą.

Danas Rapšys 50 metrų nugara nuplaukė per 25,32 sek. ir užėmė 36 vietą, tarp 73 dalyvių.

Greičiausiai plaukė amerikietis Matthew Greversas (23,28 sek.).

Penktadienį R. Meilutytė dalyvaus 100 metrų plaukimo krūtine pusfinalyje (20.09 val.) ir 100 metrų kompleksinio plaukimo finale (20.52 val.).