R. Meilutytei - ir sidabro medalis (atnaujinta)

Rūta Meilutytė Stambule (Turkijoje) vykstančiame XI-ame pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 metrų) baseine iškovojo antrąjį medalį. Olimpinė ir pasaulio čempionė 100 metrų kompleksinio plaukimo finale distanciją įveikė antra ir pasipuošė sidabro medaliu. 15 -metės laikas - 58,79 sek - yra ir Lietuvos rekordas. Auksą iškovojo vengrė Katinka Hosszu, (58,49 sek.). Trečia liko kinė Zhao Jing - 58,80 sek.

Olimpinė ir pasaulio čempionė R. Meilutytė iškovojo antrą medalį.<br>AP

Dec 15, 2012, 1:31 PM, atnaujinta Mar 14, 2018, 3:06 PM

Šeštadienį laukia dar vienas finalas

R. Meilutytė likus pusvalandžiui iki 100 m kompleksiniu būdu finalo varžėsi savo mėgstamiausios - 100 metrų plaukimo krūtine - rungties pusfinalyje. Lietuvė savo plaukime buvo pirma (1 min. 4,81 sek.) ir užtikrintai pateko į finalą.

Apskritai greičiausiai distanciją įveikė danė Rikke Moeller Pedersen, kuri pasiekė naują Europos rekordą - 1 min. 4,11 sek. Lietuvės laikas pusfinalyje - antras.

Plaukikei - dar vienas prezidentės sveikinimas

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pasaulio plaukimo čempionate 100 metrų kompleksinio plaukimo finale sidabro medalį iškovojusią R. Meilutytę.

„Šiame čempionate daugeliui sportininkių esi tiesiog nepralenkiama. Kartu su visais šalies žmonėmis nuoširdžiai džiaugiuosi Tavo pasiekimais, didžiuojuosi Tavimi ir tikiu, kad ateityje pakeisi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio plaukimo istoriją‘, - teigiama prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė R. Meilutytei palinkėjo pačios didžiausios sėkmės ir dar ne kartą visus nustebinti įspūdingais laimėjimais.

Kelias į pusfinalį

Penktadienį ryte 100 metrų plaukimo krūtine rungties atrankoje R. Meilutytė atplaukė per 1 min. 4,69 sek. ir 0,33 sek. pagerino asmeninį, Lietuvos rekordą bei septintajame plaukime užėmė pirmą vietą.

Antroje vietoje liko danė Rikke Moeller Pedersen (1 min. 4,73 sek.), trečia – australė Sarah Katsoulis (1 min. 4,76 sek.).

Kita, šiose varžybose dalyvavusi lietuvė, Raminta Dvariškytė distanciją įveikė per 1 min. 7,97 sek. ir ketvirtajame plaukime užėmė pirmą vietą. Bendroje įskaitoje sportininkė liko 25 ir į pusfinalį nepateko.

50 m krūtine rungtyje - auksas

Rekordus vieną po kito gerinusi lietuvė stebino visą pasaulį ir savo pasirodymą ketvirtadienį vakare 50 m plaukimo krūtine rungties finale buvo pirma ir iškovojo pirmą aukso medalį. Plaukikė distanciją įveikė per 29,44 sek. Taip ji pagerino jai priklausiusius Lietuvos, pasaulio čempionato ir Europos rekordus. Lietuva iki šiol dar nebuvo iškovojusi medalio tokio rango varžybose.

„24/7“: A. Valinskas ir A. Zuokas apie rinkimus ir vatnikus