Svarbiausi sausio mėnesio pasaulio įvykiai

Pirmasis 2013 metų mėnuo buvo vos ne 2012-ųjų sausio kopija. Daugelyje svarbiausių pasaulio varžybų triumfavo tie patys sportininkai, kurie buvo stipriausi ir prieš dvylika mėnesių: Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojais tapo Novakas Džokovičius ir Viktorija Azarenka, Dakaro ralio – Stephane‘as Peterhanselis, Keturių tramplinų turnyro – Gregoras Schlierenzaueris. O Lionelis Messi metų pradžioje atsiėmė dar vieną geriausio pasaulio futbolininko apdovanojimą.

Sausio 14 d. Buvęs dviratininkas Lance‘as Armstrongas duodamas interviu Oprah Winfrey prisipažino visą karjerą vartojęs dopingą. Šis interviu buvo parodytas sausio 17-18 d.<br>AP

Rolandas V. Eidvilas

Feb 2, 2013, 4:45 PM, atnaujinta Mar 12, 2018, 5:37 PM

Svarbiausi sausio mėnesio pasaulio sporto įvykiai

Sausio 6 d. Baigėsi Vokietijoje, Šveicarijoje ir Italijoje vykusios „Tour de Ski“ daugiadienės slidinėjimo lenktynės. Jų nugalėtojais tapo lenkė Justyna Kowalczyk ir rusas Aleksandras Legkovas.

J. Kowalczyk čempione tapo ketvirtus metus iš eilės, A.Legkovas – pirmą kartą. Varžybose nedalyvavo viena favoričių norvegė Marit Bjorgen, kuriai gydytojai laikinai uždraudė sportuoti dėl širdies ritmo sutrikimo.

Sausio 6 d. Vokietijoje ir Austrijoje vykusį šuolių nuo tramplino Keturių tramplinų turnyrą laimėjo austras Gregoras Schlierenzaueris. Jis nugalėtoju tapo antrus metus iš eilės, o Austrijos šuolininkai šias varžybas laimėjo penktą sezoną iš eilės.

Sausio 6 d. Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) klubų savininkai ir žaidėjų profsąjunga susitarė dėl naujos kolektyvinės sutarties.

Sausio 7 d. Ciuriche vykusioje ceremonijoje FIFA geriausio 2012 metų pasaulio futbolininko prizu apdovanotas argentinietis Lionelis Messi. Jis šį prizą gavo ketvirtus metus iš eilės. Antrąją vietą rinkimuose užėmė portugalas Cristiano Ronaldo, trečiąją – katalonas Andrésas Iniesta.

Sausio 13 d. Oberhofe (Vokietija) baigėsi Europos rogučių sporto čempionatas, kuriame visus 4 aukso medalius laimėjo Vokietijos sportininkai.

Sausio 18 d. Rifoje (Bachreinas) Persų įlankos futbolo čempionato finale Jungtiniai Arabų Emyratai nugalėjo Iraką 2:1 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Kuveitas.

Sausio 19 d. Pietų Afrikos Respublikoje prasidėjo futbolo Afrikos Tautų taurės turnyras. Sausio 19 d. Pasibaigus lokautui prasidėjo Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) varžybos.

Sausio 20 d. Čilės Santjage finišavo Peru, Argentinoje ir Čilėje vykęs Dakaro ralis. Jo nugalėtojais tapo prancūzas Stephane‘as Peterhanselis („Mini“ automobiliu), prancūzas Cyrilis Despres (KTM motociklu), argentinietis Marcosas Patronelli („Yamaha“ keturračiu) ir rusas Eduardas Nikolajevas („Kamaz“ sunkvežimiu). S.Peterhanselis čempionu tapo 11-ąjį kartą (tarp jų 5-ąjį automobilių klasėje), C.Despres – 5-ąjį.

Sausio 26 d. Teniso Australijos atvirojo čempionato finale baltarusė Viktorija Azarenka nugalėjo kinę Li Na 4:6, 6:4, 6:3. V.Azarenka apgynė 2012 m. iškovotą titulą.

Sausio 27 d. Teniso Australijos atvirojo čempionato finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo škotą Andy Murray 6:7, 7:6, 6:3, 6:2. N.Džokovičius tapo pirmuoju per atvirąją erą tenisininku, iškovojusiu Australijos čempiono vardą trejus metus iš eilės.

Sausio 27 d. Barselonoje pasaulio vyrų rankinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Daniją 35:19. Ispanai pasaulio čempionais tapo antrąjį kartą. Bronzos medalius iškovojo Kroatija.

Sausio 27 d. Zagrebe baigėsi Europos dailiojo čiuožimo čempionatas, kuriame daugiausia medalių iškovojo Rusijos sportininkai (2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos).

Sausio 27 d. Solt Leik Sityje pasaulio greitojo čiuožimo sprinto čempionais tapo olandas Michelis Mulderis ir amerikietė Heather Richardson.

Sausio 27 d. San Chosė (Kosta Rika) Centrinės Amerikos futbolo čempionato finale Kosta Rika nugalėjo Hondūrą 1:0. Bronzos medalius laimėjo Salvadoras.