Sportas vasario mėnesį – kokie reikšmingiausi įvykiai nutiko Lietuvos padangėje?

Vasario mėnesį, ko gero, labiausiai aptariama Lietuvos sporto tema buvo dar viena Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo krizė, užgožusi net ir Lietuvos čempionų bandymus prasibrauti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas. Jokių svarių tarptautinių laimėjimų Lietuvos sportininkai nepasiekė. Vasarį sirgaliai galėjo pasidžiaugti nebent vyrų teniso rinktinės pergale Daviso taurės mače, naujomis aukštumomis, kurias pasaulio biatlono čempionate pasiekė Tomas Kaukėnas, ir antruoju iš eilės Jono Valačiūno laimėtu geriausio jauno Europos krepšininko apdovanojimu.

Rolandas V. Eidvilas

Mar 1, 2013, 7:18 PM, atnaujinta Mar 10, 2018, 7:06 PM

Svarbiausi Lietuvos sporto įvykiai vasario mėnesį

Vasario 2 d. Sartų žirgų lenktynių Didįjį žiemos prizą laimėjo Stanislovas Kėrys su žirgu Sakalu.

Vasario 3 d. Šakiuose vykusio Lietuvos badmintono čempionato nugalėtojais tapo Kęstutis Navickas ir Akvilė Stapušaitytė. A. Stapušaitytė čempione tapo aštuntą sezoną iš eilės.

Vasario 3 d. Šiauliuose Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės antrosios grupės Europos-Afrikos zonos pirmojo rato mače nugalėjo Kiprą 4:1.

Vasario 4 d. Panevėžio apygardos teismas nušalintam Lietuvos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui Mindaugui Balčiūnui panaikino namų areštą.

Vasario 6 d. Paskelbta, kad Lietuvos dviratininkei Rasai Leleivytei už draudžiamų medžiagų vartojimą skirta dvejų metų diskvalifikacija (ji baigsis 2014 m. liepos 13 d.) ir 5040 eurų bauda.

Vasario 6 d. „FIBA Europe“ geriausio jauno Europos krepšininko rinkimuose antrus metus iš eilės nugalėjo Jonas Valančiūnas.

Vasario 6 d. Lietuvos stalo teniso federacijos prezidentu dar vienai kadencijai perrinktas Rimgaudas Balaiša.

Vasario 7 d. Pasaulio biatlono čempionate Novo Mieste Moravoje (Čekija) mišrių komandų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 25-ąją vietą tarp 27 komandų.

Vasario 8 d. Vladimiras Romanovas pranešė ketinąs kitiems asmenims perleisti jo turimas Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo akcijas.

Vasario 9 d. Į aikštę grįžo dėl pėdos traumos nuo praėjusių metų vasaros nežaidęs Lietuvos rinktinės ir „Žalgirio“ krepšininkas Robertas Javtokas.

Vasario 9 d. Pasaulio biatlono čempionate Tomas Kaukėnas vyrų sprinto lenktynėse užėmė 22-ąją vietą, Diana Rasimovičiūtė moterų sprinto – 40-ąją. T.Kaukėnas pelnė pirmuosius karjeroje pasaulio taurės taškus.

Vasario 10 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų persekiojimo lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 38-ąją vietą, moterų persekiojimo lenktynėse D.Rasimovičiūtė – 38-ąją.

Vasario 10 d. Jonas Mačiulis (Atėnų „Panathinaikos“) tapo Graikijos krepšinio taurės laimėtoju, Šarūnas Jasikevičius („Barcelona“) – Ispanijos krepšinio taurės laimėtoju.

Vasario 14 d. „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose nugalėjo Bambergo „Brose“ 88:87.

Vasario 14 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų asmeninėse lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 23-ąją vietą.

Vasario 17 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų bendro starto lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 29-ąją vietą.

Vasario 18 d. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinės ir „Žalgirio“ krepšininkui Pauliui Jankūnui reikės atlikti dešinio peties operaciją, dėl kurios jis negalės žaisti iki sezono pabaigos.

Vasario 19 d. Gabrielė Leščinskaitė laimėjo Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio sidabro medalį. Lietuvos biatlonininkė užėmė antrąją vietą 10 km asmeninėse lenktynėse. Tai vos antras lietuvių medalis per visą žiemos festivalių istoriją.

Vasario 20 d. Val di Fjemėje (Italija) pasaulio slidinėjimo čempionate moterų 5 km atrankos lenktynėse dvi pirmąsias vietas užėmė lietuvės biatlonininkės D.Rasimovičiūtė ir Natalija Kočergina.

Vasario 21 d. „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ 73:78.

Vasario 23 d. Lietuvos moterų salės futbolo čempione tapo Šiaulių „Gintra-Universitetas“.

Vasario 23 d. Vilniuje moterų krepšinio LKF taurės finale Vilniaus „Kibirkštis-Viči-Iki“ nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ 66:58. Finalo ketverto naudingiausia žaidėja išrinkta Mantė Kvedaravičiūtė („Kibirkštis-Viči-Iki“).

Vasario 24 d. Vilniuje baigėsi Lietuvos bokso čempionatas. Šalies sunkiasvorių čempionu tapo vilnietis Tadas Tamašauskas. Tik antrąją vietą svorio kategorijoje iki 69 kg iškovojo olimpinis prizininkas vilnietis Evaldas Petrauskas, finale pralaimėjęs kauniečiui Eimantui Stanioniui.

Vasario 24 d. Klaipėdos „Dragūnas“ pralaimėjo vyrų rankinio Iššūkio taurės aštuntfinalio mačą Kragujevaco „Radnički“ klubui.

Vasario 27 d. Lietuvos bokso federacija patenkino kauniečio Vitalijaus Subačiaus protestą ir paskelbė jį svorio kategorijos iki 91 kg Lietuvos čempionu. V.Subačius šalies čempionu tapo 15-ąjį kartą ir aplenkė iki tol pagal čempiono titulus pirmavusį Vidą Bičiulaitį (14 kartų).

Vasario 27 d. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad Lietuvos rinktinės ir Madrido „Real“ krepšininkas Martynas Pocius 6-8 savaites negalės žaisti dėl stresinio kojos lūžio.