Svarbiausi balandžio mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Balandį į Lietuvą atkeliavo du olimpinių sporto šakų Europos pirmenybių bronzos medaliai. Juos iškovojo sunkiaatletis Žygimantas Stanulis ir dziudo imtynininkas Karolis Bauža. Šį mėnesį į rekordines ATP reitingo aukštumas kilo tenisininkas Ričardas Berankis, Hamburgo maratono finišo liniją pirma kirto Diana Lobačevskė, o pirmąjį NBA sezoną baigęs Jonas Valančiūnas pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą ir sulaukė džiugios žinios, kad buvo išrinktas geriausiu kovo mėnesio lygos naujoku.

Balandžio 5 d. J. Valančiūnas išrinktas geriausiu kovo mėnesio NBA lygos Rytų grupės naujoku.<br>AP

May 3, 2013, 2:44 PM, atnaujinta Mar 7, 2018, 8:08 AM

Svarbiausi Lietuvos sporto įvykiai balandžio mėnesį

Balandžio 3 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Ankaroje pralaimėjo Turkijai 26:27.

Balandžio 3 d. Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) per rungtynes su „Washington Wizards“ pelnė 24 taškus ir pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje. „Raptors“ namie laimėjo 88:78.

Balandžio 4 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos „Top 16“ etapo paskutinėse rungtynėse namie nugalėjo Bambergo „Brose“ 90:81. „Žalgiris“ E grupėje užėmė 6-ąją vietą (6 perg. ir 8 pral.) ir į kitą etapą nepateko.

Balandžio 5 d. J.Valančiūnas išrinktas geriausiu kovo mėnesio NBA lygos Rytų grupės naujoku.

Balandžio 6 d. Lietuvos jaunių (iki 18 m.) ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato antrosios pakopos A grupės turnyre Taline tarp 6 komandų užėmė 5-ąją vietą.

Balandžio 6 d. Baltijos krepšinio lygos finalo atsakomosiose rungtynėse „Prienai“ svečiuose nugalėjo „Ventspils“ 73:70, bet pralaimėjo mačą pagal dvejų rungtynių rezultatus.

Balandžio 7 d. Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės antrosios grupės Europos-Afrikos zonos mače svečiuose pralaimėjo Portugalijai 0:5. Lietuvai neatstovavo geriausi šalies tenisininkai Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis.

Balandžio 7 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Turkiją 28:23.

Balandžio 9 d. Paskelbta, kad Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) už draudžiamos medžiagos dehidrochlormetiltestosterono vartojimą diskvalifikavo Aurimą Didžbalį dvejiems metams.

Balandžio 9 d. Vilniuje baigėsi moterų futbolo pasaulio čempionato išankstinio atrankos etapo turnyras. Lietuvos rinktinė per 3 rungtynes surinko 1 tašką ir tarp 4 komandų užėmė 4-ąją vietą.

Balandžio 11 d. R.Berankis teniso turnyro Hjustone aštuntfinalyje nugalėjo 14-ąją pasaulio raketę vokietį Tommy Haasą 6:3, 6:3. Tai aukščiausią reitingą turintis tenisininkas, kurį per karjerą yra įveikęs R.Berankis.

Balandžio 12 d. R.Berankis turnyro Hjustone ketvirtfinalyje pralaimėjo amerikiečiui Johnui Isneriui 3:6, 6:3, 3:6.

Balandžio 13 d. Žygimantas Stanulis laimėjo Europos sunkiosios atletikos čempionato bronzos medalį. Tiranoje vykusiose varžybose jis užėmė trečiąją vietą svorio kategorijoje iki 94 kg. Ž.Stanulis pirmenybėse buvo vienintelis Lietuvos atstovas.

Balandžio 13 d. Mantas Kalnietis ir Simas Jasaitis (Krasnodaro „Lokomotiv“) tapo krepšinio Europos taurės laimėtojais. Turnyro finale Šarlerua mieste „Lokomotiv“ nugalėjo Bilbao „Uxue“ 75:64.

Balandžio 13 d. Lietuvos regbio rinktinė Nione pralaimėjo Europos Tautų taurės antrosios pakopos rungtynes Šveicarijai 21:37.

Balandžio 13 d. Baigėsi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarusis sezonas. Jo paskutinėse rungtynėse „Žalgiris“ namie pralaimėjo Vilniaus „Lietuvos rytui“ 70:73. Reguliariojo sezono nugalėtoju tapo „Žalgiris“ (10 ir 2), rezultatyviausiu žaidėju – „Prienų“ krepšininkas Gediminas Orelikas (17,5 tšk.).

Balandžio 14 d. Vilniuje baigėsi pasaulio kiokušin karatė čempionatas. Lietuvos sportininkai jame laimėjo 2 aukso (Margarita Čiuplytė ir Orestas Procas), 4 sidabro ir 5 bronzos medalius. Balandžio 14 d. Alytuje Nacionalinės krepšinio lygos finale „Mažeikiai“ nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ 78:65.

Balandžio 15 d. R.Berankis ATP reitinge pirmą kartą karjeroje pakilo į 70-ąją vietą. Iki tol geriausia jo pozicija buvo 73-oji (2011 m. sausio 31 d.).

Balandžio 16 d. Lietuvos imtynių federacijos prezidentu išrinktas Ričardas Matijošaitis.

Balandžio 17 d. Lietuvos sporto žurnalistų federacijos vadovė Laima Janušonytė-Steinhoff trečiai kadencijai perrinkta Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidente.

Balandžio 17 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliarusis sezonas. Į atkrintamąsias varžybas pateko viena Lietuvos krepšininką turinti komanda – 8-ąją vietą Vakarų grupėje užėmusi „Houston Rockets“ (45 ir 37) su Donatu Motiejūnu (44 rungt., 5,7 tšk.). „Toronto Raptors“ (34 ir 48) su J.Valančiūnu (62 rungt., 8,9 tšk., 6,0 atk.kam.) ir Linu Kleiza (20 rungt., 7,4 tšk.) Rytų grupėje užėmė 10-ąją vietą.

Balandžio 18 d. „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su Dejanu Ivanovu.

Balandžio 20 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato pirmosios pakopos B grupės turnyre Donecke tarp 6 komandų užėmė 5-ąją vietą. Lietuviai laimėjo tik paskutinę dieną vykusias rungtynes su Estija 12:3.

Balandžio 21 d. Lietuvos moterų tinklinio lygos finale Jonavos „Achema-KKSC“ nugalėjo Vilniaus „SM Taurą-VTC“ 2:1. Bronzos medalius laimėjo Kauno „Heksa“.

Balandžio 21 d. Druskininkuose baigėsi Baltijos moterų krepšinio lygos finalo ketvertas. Vilniaus „Kibirkštis-Viči-Iki“ užėmė 3-ąją vietą. Lygos čempione pirmą kartą tapo Gardino „Olimpija“.

Balandžio 21 d. Diana Lobačevskė tapo Hamburgo maratono nugalėtoja.

Balandžio 22 d. R.Berankis turnyro Barselonoje pirmajame rate pralaimėjo ispanui Albertui Montanesui 4:6, 3:6.

Balandžio 22 d. Aidis Kruopis („Orica-GreenEdge“) laimėjo dviračių lenktynių „Tour of Turkey“ antrąjį etapą (2.HC kategorija).

Balandžio 25 d. Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“) laimėjo dviračių lenktynių „Tour de Romandie“ antrąjį etapą („WorldTour“ kategorija).

Balandžio 25 d. Lietuvos moterų krepšinio lygos finale „Kibirkštis-Viči-Iki“ nugalėjo Kauno raj. „Hoptrans-Sirenas“ 3:0. Trečiąją vietą užėmė Klaipėdos „Fortūna“.

Balandžio 25 d. Atsistatydino Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubo treneris Valdas Urbonas.

Balandžio 27 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliarus sezonas. „New Jersey Devils“ klubas, kuriame žaidžia Dainius Zubrus (22 rungt., 2 įv., 7 rez.perd.), Rytų grupėje užėmė 11-ąją vietą (48 tšk. per 48 rungt.) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Balandžio 27 d. Lietuvos regbio rinktinė Vilniuje laimėjo Europos Tautų taurės antrosios pakopos rungtynes su Kroatija 15:14. 2012-2013 m. sezone lietuviai per 4 rungtynes surinko 4 taškus ir 2A grupėje tarp 5 komandų užėmė 5-ąją vietą.

Balandžio 27 d. Karolis Bauža laimėjo Europos dziudo čempionato bronzos medalį. Budapešte vykusiame turnyre jis užėmė trečiąją vietą svorio kategorijoje iki 90 kg.

Balandžio 28 d. Lietuvos vyrų tinklinio lygos finale Kelmės „Antivis-Etovis“ nugalėjo Vilniaus „Flamingo Volley“ 2:0. Bronzos medalius laimėjo Šiaulių „Elga-Masters Idea“.

Balandžio 29 d. R.Berankis ATP reitinge pirmą kartą pakilo į 68-ąją vietą.

Balandžio 30 d. Pirmose LKL finalo rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo „Lietuvos rytą“ 88:73.