Svarbiausi balandžio mėnesio pasaulio sporto įvykiai

Balandžio mėnesį pasaulio sporto visuomenę labiausiai sujaudino žinia apie Bostono maratone nugriaudėjusius ir žmonių aukų pareikalavusius sprogimus. Ši naujiena užgožė visus kitus įvykius, bet nesustabdė sporto varžybų. O arenose balandį dažniausiai džiaugėsi Rusijos sportininkai. Jie susižėrė daugiausia medalių Europos sunkiosios atletikos ir gimnastikos čempionatuose.

May 6, 2013, 9:16 AM, atnaujinta Mar 7, 2018, 5:21 AM

Svarbiausi pasaulio sporto įvykiai balandžio mėnesį

Balandžio 6 d. Miuncheno „Bayern“ klubas užsitikrino Vokietijos futbolo čempiono vardą. „Bayern“ tapo pirmuoju klubu, iškovojusiu titulą jau po 28-ojo turo.

Balandžio 7 d. Viktorijoje (Kanada) pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato aukso medalius laimėjo Švedijos rinktinė.

Balandžio 7 d. Dviračių lenktynių Paryžius – Rubė nugalėtoju tapo šveicaras Fabianas Cancellara („RadioShack-Leopard“).

Balandžio 9 d. Otavoje pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finale JAV nugalėjo Kanadą 3:2. JAV sportininkės aukso medalius laimėjo 5-ąjį kartą.

Balandžio 14 d. Tiranoje baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Daugiausia medalių laimėjo Rusijos sportininkai (8 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos).

Balandžio 14 d. Šanchajuje „Formulės-1“ čempionato trečiojo etapo nugalėtoju tapo ispanas Fernando Alonso („Ferrari“).

Balandžio 14 d. Augustoje (JAV) golfo „Masters“ turnyro nugalėtoju tapo australas Adamas Scottas.

Balandžio 15 d. Per Bostono maratoną įvykdytas išpuolis, kurio metu piktavaliai susprogdino du sprogmenis. Per išpuolį trys žmonės žuvo, apie 250 sužeistų. Maratono nugalėtojais tapo Lesisa Desisa (Etiopija) ir Rita Jeptoo (Kenija).

Balandžio 17 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Miami Heat“ (66 ir 16), rezultatyviausiu krepšininku – „New York Knicks“ žaidėjas Carmelo Anthony (28,7 tšk.).

Balandžio 21 d. Sachire (Bahreinas) „Formulės-1“ čempionato ketvirtojo etapo nugalėtoju tapo vokietis Sebastianas Vettelis („Red Bull-Renault“).

Balandžio 21 d. Maskvoje baigėsi Europos gimnastikos čempionatas. Daugiakovės nugalėtojais tapo rusai Davidas Beliavskij ir Alija Mustafina. Daugiausia medalių laimėjo Rusijos sportininkai (6 aukso, 4 bronzos).

Balandžio 21 d. Londono maratono nugalėtojais tapo Tsegaya Kebede (Etiopija) ir Priscah Jeptoo (Kenija).

Balandžio 22 d. „Manchester United“ klubas užsitikrino Anglijos futbolo čempiono vardą.

Balandžio 28 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliarus sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Chicago Blackhawks“ (77 tšk. per 48 rungt.).

Balandžio 28 d. Tbilisyje salės futbolo UEFA taurės finale Almatos „Kairat“ nugalėjo Maskvos „Dinamo“ 4:3.

Balandžio 28 d. Budapešte baigėsi Europos dziudo čempionatas. Daugiausia medalių iškovojo Gruzijos (4 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos) ir Prancūzijos (4 aukso, 2 sidabro, 7 bronzos) sportininkai.

Balandžio 30 d. Futbolo Čempionų lygos pusfinalio mače Dortmundo „Borussia“ nugalėjo Madrido „Real“ klubą.