Svarbiausi gegužės mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Antrus metus iš eilės gegužės mėnesį užsienyje Lietuvos sportą labiausiai garsino dviratininkas Ramūnas Navardauskas. Pernai jis pirmą kartą apsivilko daugiadienių „Giro d‘Italia“ lenktynių lyderio marškinėlius, o šiais metais pirmą sykį laimėjo asmeninį šių lenktynių etapą ir dar dviejuose etapuose kovojo dėl nugalėtojo vardo.

Ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio vėl lipo Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai, Vilniuje pasipuošę Lotynų Amerikos šokių Europos čempionato aukso medaliais.<br>T. Bauras

2013-06-03 14:13, atnaujinta 2018-03-05 23:23

Lietuvoje daugiausia sveikinimų sulaukė nacionaliniais čempionais ar šalies taurės laimėtojais tapusių klubų žaidėjai. Lietuvos krepšinio lygos nugalėtojo laurus nuskynė Kauno „Žalgiris“, vyrų rankinio – Klaipėdos „Dragūnas“, moterų rankinio – Kauno „Acme-Žalgiris“, šalies futbolo taurę iškovojo Vilniaus „Žalgiris“.

Ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio vėl lipo Klaipėdos „Žuvėdros“ šokėjai, Vilniuje pasipuošę Lotynų Amerikos šokių Europos čempionato aukso medaliais. Gegužę rekordines ATP reitingo aukštumas toliau šturmavo tenisininkas Ričardas Berankis, į geriausių NBA naujokų antrąjį penketą buvo išrinktas krepšininkas Jonas Valančiūnas, o krepšinio Eurolygos čempionu antrą sezoną iš eilės tapo Martynas Gecevičius.

Svarbiausi Lietuvos sporto įvykiai gegužės mėnesį

Gegužės 2 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Vilniaus „Lietuvos rytą“ 77:71.

Gegužės 3 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje „Houston Rockets“, kuriame žaidė Donatas Motiejūnas, pralaimėjo „Oklahoma City Thunder“ 2:4. D.Motiejūnas atkrintamosiose varžybose žaidė 1 rungtynes ir pelnė 5 taškus.

Gegužės 4 d. LKL finalo trečiose rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo „Lietuvos rytą“ 72:45 ir pasiekė LKL finalų mažiausiai praleistų taškų rekordą.

Gegužės 4 d. Kaune A.Šociko vardo bokso turnyro nugalėtojais tapo trys lietuviai: Edgaras Skurdelis (iki 60 kg), Eimantas Stanionis (iki 69 kg) ir Paulius Petronis (iki 75 kg). Geriausiu turnyro boksininku pripažintas rusas Jevgenijus Tiščenka (iki 91 kg).

Gegužės 6 d. Ričardas Berankis pirmą kartą karjeroje pakilo į Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo 67-ąją vietą.

Gegužės 7 d. LKL finalo ketvirtose rungtynėse „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo „Lietuvos rytą“ 83:65 ir laimėjo seriją 4:0. Lietuvos čempionu „Žalgiris“ tapo 26-ąjį kartą (tarp jų 15-ąjį nuo LKL įkūrimo).

Gegužės 10 d. Dohoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos disko metimo varžybose antrąją vietą užėmė Zinaida Sendriūtė.

Gegužės 11 d. R.Berankis Italijos atvirojo teniso čempionato atrankos pirmajame rate pralaimėjo kanadiečiui Vasekui Pospisilui 4:6, 6:4, 5:7.

Gegužės 11 d. Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentu išrinktas „Lietuvos ryto“ žurnalistas Gintaras Nenartavičius. Jis pakeitė iš pareigų pasitraukusią Laimą Janušonytę-Steinhoff.

Gegužės 11 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finale Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Alytaus „Almeidą-Stronglasą“ 3:0. Klaipėdiečiai šalies čempionais tapo ketvirtą sezoną iš eilės. Bronzos medalius laimėjo Kauno „LSU-Lūšis“.

Gegužės 12 d. Martynas Gecevičius (Pirėjo „Olympiakos“) antrus metus iš eilės tapo krepšinio Eurolygos čempionu.

Gegužės 13 d. LKL mače dėl trečiosios vietos Klaipėdos „Neptūnas“ nugalėjo „Prienus“ 3:2.

Gegužės 14 d. Kaune įvyko LKL sezono uždarymas. Naudingiausio finalo krepšininko prizu apdovanotas Mindaugas Kuzminskas („Žalgiris“).

Gegužės 14 d. Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) išrinktas į geriausių NBA naujokų antrąjį penketą.

Gegužės 15 d. Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“) tapo daugiadienių „Giro d‘Italia“ lenktynių 11-ojo etapo nugalėtoju. Tai buvo trečioji jo pergalė didžiųjų lenktynių etape, bet pirmoji asmeninėse lenktynėse.

Gegužės 15 d. Pasaulio stalo teniso čempionate Paryžiuje abi Lietuvos tenisininkės pralaimėjo pirmojo rato mačus: Rūta Paškauskienė – kinei Li Xiaoxia, Lina Misikonytė – hongkongietei Jiang Huajun.

Gegužės 18 d. Klaipėdos „Žuvėdra“ laimėjo Vilniuje vykusio Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionato aukso medalius.

Gegužės 19 d. Lietuvos merginų (iki 19 m.) rankinio rinktinė Europos jaunimo čempionato atrankos turnyre Vrbovece (Kroatija) pralaimėjo visas trejas rungtynes ir tarp keturių komandų užėmė paskutinę vietą.

Gegužės 19 d. Lietuvos futbolo federacijos taurės finale Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ 3:3 (baudiniai 8:7).

Gegužės 19 d. Lietuvos atvirojo vandensvydžio čempionato nugalėtoju tapo Kišinevo MDA. Antrąją vietą užėmė Minsko RCOP, trečiąją – Vilniaus „Baltic Amadeus“ klubas, kuris buvo paskelbtas Lietuvos čempionu.

Gegužės 19 d. R.Berankis teniso turnyro Nicoje (ATP 250) pirmajame rate nugalėjo uzbeką Denisą Istominą 6:2, 6:2.

Gegužės 22 d. R.Berankis turnyro Nicoje antrajame rate pralaimėjo prancūzui Edouard‘ui Roger-Vasselinui 6:2, 4:6, 2:6.

Gegužės 24 d. Alytuje įvyko Lietuvos vyrų rankinio lygos sezono uždarymas. Naudingiausiu čempionato rankininku išrinktas Benas Petreikis („Dragūnas“).

Gegužės 25 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finale Kauno „Acme-Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Eastcon AG-Vilniaus kolegiją“ 3:0. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi „Garliava SM-Cascada“.

Gegužės 25 d. Ralio „Vilnius-2013“ greičio ruože iš trasos išskriejus Arūno Majausko vairuojamam automobiliui mirtinai sužalota varžybų žiūrovė. Ralio nugalėtoju tapo Vytauto Švedo ekipažas („Juta Racing“).

Gegužės 26 d. Marius Stankevičius (Romos „Lazio“) tapo Italijos futbolo taurės laimėtoju. „Lazio“ klubas finale 1:0 nugalėjo „Roma“, o M.Stankevičius buvo tarp atsarginių. Tarp „Roma“ atsarginių buvo Tomas Švedkauskas.

Gegužės 26 d. Lietuvos moterų tinklinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos turnyre Daugpilyje tarp keturių komandų užėmė trečiąją vietą ir į kitą etapą nepateko. Lietuvos tinklininkės įveikė islandes, bet pralaimėjo latvėms ir estėms.

Gegužės 26 d. R.Navardauskas daugiadienių dviračių lenktynių „Giro d‘Italia“ galutinėje įskaitoje užėmė 87-ąją vietą.

Gegužės 27 d. Krepšininkai Antanas Kavaliauskas, Donatas Zavackas ir treneris Ramūnas Butautas (Rygos VEF) tapo Latvijos čempionais.

Gegužės 27 d. Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate R.Berankis pralaimėjo prancūzui Julienui Benneteau 6:7, 3:6, 7:5, 6:7.

Gegužės 28 d. „Žalgiris“ pralaimėjo krepšinio Vieningos lygos pusfinalio mačą Krasnodaro „Lokomotiv“ 1:3.

Gegužės 31 d. Žemutiniame Novgorode šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurė finalo etape Laura Asadauskaitė užėmė 4-ąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė – 11-ąją, Donata Rimšaitė – 13-ąją, Lina Batulevičiūtė – 28-ąją.

Gegužės 31 d. Krepšininkai Michailas Anisimovas, Dainius Šalenga ir trenerio padėjėjas Paulius Juodis (Kijevo „Budivelnyk“) tapo Ukrainos čempionais.