Lietuviai privertė olimpinius čempionus rimtai paplušėti, tačiau prancūzams nusileido

Lietuvos vyrų rankinio rinktinės atrankos turnyro mače į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą laukė nelengva užduotis. Lietuviai Vilniaus „Siemens“ arenoje trečiadienį vakare atkakliai priešinosi grupės lyderei, olimpinei čempionei Prancūzijos rinktinei. Labiau patyrę varžovai sėkmingai sužaidė paskutines porą minučių ir iškovojo nelengvą pergalę 25:23 (14:13).

Europos rankinio čempionato atranka: Lietuvos ir Prancūzijos susitikimo akimirkos.<br>M. Kulbis

Linas Jocius

Jun 12, 2013, 6:39 PM, atnaujinta Mar 5, 2018, 2:48 PM

Lietuva prarado ir teorines galimybes užimti antrąją vietą, kuri garantuotų kelialapį į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą.

Geriausiu žaidėju lietuvių ekipoje pripažintas Aidėnas Malašinskas.

Varžovų gretose geriausiu išrinktas Nikola Karabaticas.

Statistika

Lietuva: A. Malašinskas - 6, T. Eitutis - 5, T. Stankevičius - 3, B. Petreikis ir Ž. Griežė - po 2, P. Babarskas, R. Švedas, V. Drabavičius, M. Andriuška, S. Plėta - po 1.

Prancūzija: N. Karabaticas ir L. Alabo - po 5, W. Accambray - 4, I. Aničius ir A. Nyokas - po 3, M. Guigou - 2, A. Bingo, G. Joli ir J. Fernandezas - po 1.

Paskutinįjį atrankos turnyro mačą į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą lietuviai birželio 15 dieną išvykoje žais su Norvegijos rinktine, kuri trečiadienį penktojo turo susitikimą žaidžia su Turkijos ekipa.

Norvegijos rankininkai trečiadienį svečiuose 32:20 (13:13, 19:7) nugalėjo Turkijos ekipą ir, surinkę 6 taškus, užsitikrino antrąją vietą grupėje bei antrąjį kelialapį į Europos čempionato finalinį etapą.

2014 metų Europos vyrų rankinio čempionato trečiosios atrankos grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Antrasis kėlinys

60 min. - pergalę 25:23 iškovojo olimpiniai čempionai prancūzai.

59 min. -

tiksliau mačo pabaigą sužaidė prancūzai, kurie besibaigiant mačui pirmavo dviem įvarčiais.

55 min. - Aidėnas Malašinskas išvedė komandą į priekį, prancūzai realizavo 7 metrų baudinį.

51 min. - L. Abalo po greitos atakos tiksliai smūgiavo, įvarčiu atsakė Tadas Stankevičius.

48 min. - T. Eitutis sumažino skirtumą.

47 min. - po dviejų prancūzų įvarčių Lietuvos rinktinės strategas G. Savukynas paprašė minutės pertraukėlės.

45 min. - Robertas Švedas persvėrė rezultatą, tačiau W. Accambry atstatė pusiausvyrą.

43 min. - aikštėje - atkakli kova taškas į tašką, sužaidus beveik pusę antrojo kėlinio - 17:17.

38 min - po T. Eitučio įvarčio lietuviai po ilgos pertraukos priekyje 16:15.

36 min. - ekipos apsikeitė po įvartį - 15:15.

33 min. - po Žilvino Griežės įvarčio rezultatas tapo lygus - 14:14.

32 min.  - komandos apsikeitė netiksliomis atakomis.

31 min. - prancūzų ataka nesėkminga. Kamuolys atiteko lietuviams.

Pirmasis kėlinys

30 min.

pačioje kelinio pabaigoje lietuviams pavyko sumažinti prancūzų pranašumą ir po pirmojo kėlinio ekipas skiria tik vienas įvartis, 14:13 priekyje Prancūzija.

23 min. - Aidėnas Malašinskas taip pat realizavo tiksliai 7 metrų baudinį, 11:13.

22 min. -

už pražangą 2 min. šalinamas Mindaugas Andriuška. Skirtas 7 metrų baudinys, jį tiksliai realizavo Michaelis Guigou.

20 min. - po minutės pertraukėlės lietuviai praleido du įvarčius, atsakė vienu. Sužaidus du trečdalius pirmojo kėlinio 12:10 priekyje prancūzai. Lietuvos vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuvius palaiko daugiau nei tūkstantis žiūrovų. Už svečius serga kelios dešimtys Prancūzijos rinktinės gerbėjų.

17 min. - komandos apsikeitė po įvartį. Prancūzijos treneris Claude`as Onesta paprašė minutės pertraukėlės. 10:9 priekyje Prancūzija.

16 min. - skirtumą sumažino Benas Petreikis, pelnęs du įvarčius iš eilės.

15 min. - Prancūzija įgijo didžiausią persvarą, po Luco Abalo įvarčio svečiai priekyje 9:6.

12 min. - aikštėje vyrauja atkakli kova, po W. Accambray įvarčio priekyje svečiai 7:6.

6 min. - prancūzai išlygino rezultatą, tačiau P. Eitutis vėl persvėrė rezultatą lietuvių naudai. Tačiau kitos Prancūzijos atakos metu rezultatas vėl tapo lygus.

5 min. - varžovai išlygino rezultatą, tačiau Povilas Eitutis netrukus vėl išvedė Lietuvą į priekį - 3:2.

3 min. po A. Malašinsko įvarčio Lietuva pirmavo 2:1.

***

2012 metais Londone komanda pasipuošė olimpiniais aukso medaliais. Ekipa triumfavo ir 2008-aisiais Pekine vykusiose olimpinėse žaidynėse.

Be to, 2011 metais Prancūzija tapo pasaulio čempione, 2010-aisiais iškovojo Europos čempionato aukso medalius. Taigi, Lietuva susitinka su viena pajėgiausių pasaulyje rankinio komandų.

Prancūzija jau yra užsitikrinusi pirmą vietą grupėje, bet, nežiūrint į tai, rinktinė į Lietuvą atvyko geriausia šiuo metu turima sudėtimi.

Prieš Lietuvą kovojo Prancūzijos rankinio elitas: Nikolas Karabaticas, Jerome Fernandezas, Thierry Omeyeras, Cedricas Sorhaindo, Lucas Abalo, Mickaelas Guigou, Danielis Narcisse, Williamas Accambray.

„Kone kiekvienas iš šios Prancūzijos rinktinės žaidėjų yra žvaigždė ir gali būti komandos lyderiu. Net neįmanoma išskirti pačių pavojingiausių“, – prieš mačą kalbėjo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Gintaras Savukynas.

***

Lietuviai iki šiol atrankoje į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą yra sužaidę keturias rungtynes. Pirmajame etape išvyko pralaimėjo prancūzams (18:27), o namuose teko pripažinti norvegų pranašumą (21:28).

Antrajame etape lietuviai du kartus susitiko su Turkijos ekipa. Turkijoje netikėtai vieno įvarčio skirtumu suklupę (26:27), namuose lietuviai atsirevanšavo penkių įvarčių skirtumu (28:23).

Į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą pateks dvi pirmąsias vietas užėmusios grupės ekipos bei viena geriausia, trečiąją vietą užėmusi, rinktinė.