Universiados medalių lentelėje – aukšta lietuvių vieta ir fantastiška rusų persvara

Kazanėje finišavo pasaulio studentų žaidynės – universiada. Joje Lietuvos sportininkai užėmė vienuoliktą vietą.

Jul 17, 2013, 5:27 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 11:20 PM

Mūsiškiai iškovojo net šešis aukso, vieną sidabro ir tris bronzos medalius.

Aukso medalius gavo kanojininkas Jevgenijus Šuklinas ir baidarininkas Ignas Navakauskas, irkluotojai Mindaugas Griškonis, Sauliaus Ritter ir Rolando Maščinsko bei Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės poros.

Sidabrą 100 m sprinto rungtyje iškovojo Lina Grinčikaitė, bronzą – Eglė Balčiūnaitė (800 m bėgimas), Tadas Tamašauskas (bokso svorio kategorija iki 91 kg) ir Žilvinas Zabarskas (sambo iki 100 kg).

Lietuviai aplenkė tokias valstybes kaip Prancūzija, Vokietija, Brazilija, Turkija, Didžioji Britanija ar Ispanija.

Nuo Lietuvos atletų itin daug atsiliko kaimynai latviai (48 vieta) ir estai (62 vieta).

Įspūdingai pasirodė universiados šeimininkė Rusija. Ji iš viso iškovojo net 292 medalius – 166 aukso, 75 sidabro ir 62 bronzos.

Antroje vietoje likusi Kinija atsiliko net 215-a medalių (26 aukso, 29 sidabro, 22 bronzos).