Gimnastas T. Kuzmickas metė iššūkį Europos jaunimo elitui

Septintoji vieta tarp 87 dalyvių Europos jaunimo olimpinio festivalio (EYOF) Utrechte vaikinų gimnastikos varžybose kauniečiui Tomui Kuzmickui atvėrė kelią į finalą ir suteikė galimybę kovoti dėl medalio laisvuosiuose pratimuose penktadienį.

Treneris V. Bogomolovas liko patenkintas T.Kuzmicko pasirodymu daugiakovėje.<br>A. Pliadis (LTOK)

Gintaras Nenartavičius, specialiai lrytas.lt iš Utrechto

Jul 18, 2013, 6:05 PM, atnaujinta Mar 2, 2018, 10:28 PM

17-metis sportininkas įrodė, kad ir Lietuvoje galima parengti aukšto lygio gimnastų.

Pagal daugiakovės atrankos rezultatus 24 geriausi atletai pateko į finalą, o penktadienį vyks kova dėl medalių atskiruose pratimuose.

„Mūsų svarbiausias tikslas – laisvieji pratimai. Labai tikimės medalio, nes tai yra stipriausia Tomo rungtis“, - lrytas.lt sakė kauniečio treneris Vladislovas Bogomolovas.

Atrankos varžybose už laisvuosius pratimus T. Kuzmickas gavo 14,3 balo ir tai buvo trečias rezultatas kartu su britu Nile'u Wilsonu.

Didesnį įvertinimą gavo tik kiti du britai – Brinnas Bevanas (14,4) ir Gaius Thompsonas (14,35).

„Pagal taisykles atskirų rungčių finaluose gali būti ne daugiau kaip du vienos šalies atstovai, todėl trečiasis britas nepateko į finalą“, - taisyklių subtilumus aiškino treneris.

Ar lietuvio dalyvavimas kovoje dėl medalių gimnastikos varžybose nustebino kitų šalių atstovus?

„Savo amžiaus grupėje Tomas yra gerai pasirodęs ne vienose varžybose, todėl varžovai jį žino. Man labai malonu, kad buvo toks geras pasirodymas daugiakovės varžybose, nes pernai sportininkas buvo patyręs rankų lūžius. Labai baiminausi, kad prarasiu Tomą, bet jis labai tvirtas žmogus. Ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai“, - pasakojo V. Bogomolovas.

Treneris daugiakovės finale T. Kuzmickui nekėlė užduočių rizikuoti, todėl sportininkai ketvirtadienį pasirodė kiek silpniau ir liko 23-ias tarp 24 finalininkų, surinkęs 78,5 balo.

Atrankos varžybose jo balų suma buvo 80,8 balo.

Finale T. Kuzmickas už laisvuosius pratimus gavo 13,9 balo (atrankoje 14,3), pratimus ant arklio – 11,25 (12,85), ant žiedų – 13,35 (13,2), šuolį – 12,6 (14), ant skersinio -12,5 (13,7), ant lygiagrečių – 12,2 (12,75).

Tomas rungtyniavo sutvarstyta koja, nes dar nėra visiškai išsigydęs traumos.

Finale čempionu tapo britas B. Bevanas – 85,2. Jis pirmavo ir atrankos varžybose.

Kitas Lietuvos gimnastas Vytautas Gadrus daugiakovės varžybose liko 76-as, surinkęs 75,45 balo.

Merginų varžybose Gabrielė Blažytė buvo 55-a (44,65 balo), o Evelina Obrazcova – 69-a (41,9) tarp 82 dalyvių.

Komandų įskaitoje ir vaikinai, ir merginos užėmė 24-ąją vietą.