Orientacininkui T. Kuzminskiui – kurčiųjų olimpiados auksas

Bulgarijoje vykstančiose kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse orientacininkas Tomas Kuzminskis ilgos trasos rungtyje iškovojo aukso medalį. Tai jau trečias 35-erių metų vilniečio iškovotas medalis šiose žaidynėse, du sidabro apdovanojimus Tomas laimėjo sprinto bei vidutinės trasos rungtyse.

Aug 2, 2013, 11:01 AM, atnaujinta Mar 2, 2018, 10:47 AM

Vyrų grupėje sportininkams teko įveikti 8,7 km trasą ir surasti 24 kontrolinius punktus. Nugalėtoju tapęs Tomas Kuzminskis trasą įveikė per 1 val. 03 min. 21 sek., antoje vietoje likęs Rusijos atstovas Viktor Dinges trasoje užtruko 1 val. 07 min. 05 sek., trečias buvo taip pat sportininkas iš Rusijos Vladimir Grinin (1 val. 15 min. 34 sek.). Vytautas Remeika trasoje užtrukęs 1 val. 22 min. 33 sek. užėmė 6-tą vietą, Mantas Volungevičius (1 val. 22 min. 37 sek.) buvo 7-tas.

Moterų grupėje geriausiai iš Lietuvos atstovių sekėsi Sandrai Katinaitei, kuri 6,9 km su 13 kontroliniu punktu trasą įveikė per 1 val. 43 min. 10 sek. ir užėmė 8-tą vietą, Adrija Kulbokaitė (1 val. 48 min. 25 sek.) buvo 10-ta, o Rasa Kaunelytė (1 val. 52 min. 30 sek.) – 12-ta. Nugalėtoja tapo Ukrainos atstovė Tatiana Bida, kuri trasą įveikė per 1 val. 05 min. 37 sek.

Kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse orientacininkams liko paskutinė rungtis – trijų etapų estafečių varžybos, kuriose lietuviai tikisi iškovoti medalius tiek vyrų, tiek moterų grupėse.