Čempionė klaidžiojo ėjikų trasoje

Trys Lietuvos sportinio ėjimo atstovės solidžiai pasirodė 20 km varžybose, kuriose prieš finišą vos nesustojo nugalėtoja tapusi Rusijos atletė.

Lietuvos sportininkė B.Virbalytė pasaulio čempionate užėmė 20-ąją vietą.<br>A.Pliadžio nuotr.

Aug 14, 2013, 8:49 AM, atnaujinta Mar 1, 2018, 11:15 PM

Lietuvos sportinio ėjimo moteriškasis trejetas – Brigita Virbalytė, Kristina Saltanovič ir Neringa Aidietytė stebuklų neiškrėtė, bet ir nenuvylė pasaulio lengvosios atletikos čempionate.

Tvankų antradienio rytą Maskvoje jos garbingai kovojo ėjikams greitoje trasoje, rašo „Lietuvos rytas".

Aukščiausiai – B.Virbalytė

Tarp Lietuvos ėjikių greičiausia buvo B.Virbalytė, užėmusi 20-ąją vietą, – aukščiausią per savo karjerą pasaulio pirmenybėse.

28 metų vilnietė, kuri yra ne tik sportininkė, bet ir žurnalistė, distanciją įveikė per 1 val. 31 min. ir 58 sek. Ji nuo nugalėtojos rusės Jelenos Lašmanovos atsiliko beveik penkias minutes.

Iš karto po B.Virbalytės po 13 sekundžių 21-ojoje pozicijoje finišavo labiausiai patyrusi mūsų šalies ėjikė K.Saltanovič.

Šeštą kartą pasaulio čempionate startavusi 38 metų sportininkė 2009 ir 2011 metais yra buvusi aštunta – ši pozicija ir liko aukščiausia per Lietuvos ėjikų istoriją planetos pirmenybėse.

30-metė N.Aidietytė (1 val. 34 min. 32 sek.) varžybose užėmė 41-ąją vietą.

Iš viso vakar finišavo 57 sportininkės. Dar keturios buvo diskvalifikuotos, o viena nuotolio nebaigė.

Nesuprato, kur baigiasi trasa

20 km sportinio ėjimo čempione tapo J.Lašmanova, nepaisant akibrokšto varžybų finiše.

21 metų olimpinė čempionė vos 3 sekundėmis aplenkė kitą Rusijos ėjikę Anisiją Kirdjapkiną.

Pranašumas turėjo būti didesnis, bet J.Lašmanova stabtelėjo paskutiniame rate nežinodama, kur baigiasi trasa.

„Teisėjai gerai nepaaiškino, kad turime įveikti dar vieną ratą prieš finišo tiesiąją, – sakė pirmą kartą pasaulio čempione tapusi Rusijos sportininkė. – Stabtelėjau stadione, bet greitai supratau, kad dar turiu eiti.”

J.Lašmanova distanciją įveikė per 1 val. 27 min. 8 sek.

Prie jos artėjusi A.Kirdjapkina nepavijo tautietės nepaisant šios klaidos, o bronzą laimėjo kinė Liu Hong.

Nedaug trūko, kad Rusijos ėjikės užimtų visą prizininkių pakylą. Vera Sokolova ėjo trečia, kai teisėjai jai parodė trečiąją geltonąją kortelę už taisyklių pažeidimus ir diskvalifikavo likus vos 500 metrų iki finišo.

Dar startuos trys lietuviai

Šiandien ankstų rytą 50 km sportinio ėjimo rungtyje startuos Tadas Šuškevičius.

28 metų ėjikui tai bus trečiasis pasaulio čempionatas – 2009 metais Berlyne (Vokietija) jis finišavo 17-as, o prieš dvejus metus Tegu (Pietų Korėja) buvo diskvalifikuotas.

Ketvirtadienio rytą Maskvoje į stadioną žengs paskutinės dvi mūsų šalies atletės iš 14-os sportininkų delegacijos.

21 metų Airinė Palšytė startuos šuolių į aukštį, o 24 metų Eglė Balčiūnaitė – 800 metrų bėgimo atrankos varžybose.