Rusai triumfavo medalių įskaitoje, o lietuviai vėl neturėjo ką skaičiuoti

Sekmadienio vakarą baigėsi keturioliktasis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Maskvoje. Jame bendroje medalių įskaitoje triumfavo Rusijos sportininkai.

Aug 18, 2013, 7:07 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 9:24 PM

Nors daugiausiai medalių visame čempionate iškovojo amerikiečiai (25), lemiamu rodikliu tapo aukso medaliai.

Būtent jų daugiausiai susižėrė Rusijos sportininkai – septynis. Taip pat rusų kraityje dar buvo 4 sidabro ir 6 bronzos medaliai (iš viso – 17).

Antra likusi JAV delegacija pelnė 6 aukso, 13 sidabro ir 6 bronzos medalius.

Trečią vietą Jamaikai atnešė sprinterių sėkmė. Jamaikiečiai iškovojo 6 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Ketvirti bendroje įskaitoje liko Kenijos sportininkai, susižėrę 5 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos medalius. Afrikiečių arkliuku tapo ilgų distancijų bėgimai.

Penktą vietą užėmė vokiečiai – 4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalis.

Keturiolikos Lietuvos sportininkų delegacija iš Maskvos grįžo tuščiomis. Medalių mūsų šalies sportininkams nepavyksta laimėti jau aštuonerius metus.

Paskutinį kartą pasaulio lengvosios atletikos čempionate lietuviai medalį iškovojo 2005 metų Helsinkio planetos pirmenybėse. Auksinį apdovanojimą į Lietuvą parvežė disko metikas Virgilijus Alekna.