M.Maniušis „Baltic Chain Tour“ lenktynių pirmajame etape Suomijoje - šeštas

Pirmadienį Lahtyje (Suomija) prasidėjusių trečiųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ pirmajame etape 24-erių metų Lietuvos rinktinės narys Martynas Maniušis finišavo šeštas.

Dviratininkas M.Maniušis „Baltic Chain Tour“ lenktynių pirmajame etape Suomijoje - šeštas.<br>T.Gaubio (ELTA) nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Aug 19, 2013, 5:58 PM, atnaujinta Mar 1, 2018, 8:56 PM

Nugalėjo vokietis Philippas Walslebenas („BKCP-Powerplus“). Jis 168,8 km Lahčio apylinkėse nuvažiavo per 3 val. 42 min. 36 sek. (vid. greitis - 45,499 km.h). 25-erių metų Vokietijos dviratininkas 2-9 vietas užėmusius varžovus aplenkė dviem sekundėmis.

22-ejų Žydrūnas Savickas (+5 sek.) užėmė 10-ąją, 31-erių metų Tomas Vaitkus (+19 sek.) - 31-ąją, 22-ejų metų Darijus Džervus (+19 sek.) - 48-ąją, 19-metis Paulius Šiškevičius (+19 sek.) - 49-ąją, o 26-erių metų Marius Bernatonis (+19 sek.) - 70-ąją vietas.

Antrajame tarpiniame finiše (90,6 km) M.Maniušis užėmė trečiąją vietą ir pelnė vieną premijinę sekundę.

2001 metų pasaulio plento dviračių čempionės Rasos Polikevičiūtės 21-erių metų sūnus Artūras Kovšas (+9.53) iš Rusijos komandos „Itera-Katiuša“ finišavo paskutinis, 120-as.

Varžybų dalyviai startavo ir finišavo Lahtyje. Pirmuosius 100 km dviratininkams teko įveikti per lietų, esant 16-17 laipsnių šilumos. Vėliau nebelijo ir oro temperatūra pakilo iki 22 laipsnių. Lietuvos dviratininkai pirmajame etape dalyvavo ne viename pabėgime.

Lenktynėse, kurių prizų fondą sudaro 18 tūkst. eurų, startavo 124 dviratininkai, atstovaujantys 21 komandai iš 15-os šalių.

2001 metų pasaulio plento dviračių čempionės Rasos Polikevičiūtės 21-erių metų sūnus Artūras Kovšas (+9.53) iš Rusijos komandos „Itera-Katiuša“ finišavo paskutinis.

„Baltic Chain Tour“ lenktynes, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, sudaro šeši etapai (1019,3 km). Šios varžybos pirmą kartą vyksta keturiose šalyse - prie lenktynių organizatorių prisijungė Suomija. Iki šiol „Baltic Chain Tour“ dalyviai lenktyniavo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Lenktynes globoja Lietuvos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Pirmadienio vakarą varžybų dalyviai keliasi į Estiją. Antrajame etape (193,9 km) antradienį dviratininkai važiuos iš Talino į Viljandį, o trečiadienį trečiajame etape (171,1 km) - iš Viljandžio į Otepę. Ketvirtasis etapas (179 km) ketvirtadienį vyks Latvijoje (Smiltenė - Sigulda), o po poilsio dienos dviratininkai lenktyniaus Lietuvoje. Penktajame etape (154,1 km) šeštadienį sportininkai startuos Panevėžyje, o finišuos Utenoje. Paskutiniojo, šeštojo, etapo (152,4 km) startas bus duotas sekmadienį Utenoje. Apie 17.00 val. varžybų dalyviai įvažiuos į Vilnių ir sostinės gatvėmis dar įveiks penkis „Velomaratono“ trasos ratus po 10 km.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Piutsepas (Erki Putsep), o antrąsias pernai - lietuvis Gediminas Bagdonas. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.