M.Bernatonis „Baltic Chain Tour“ lenktynių antrajame etape - septintas

M.Bernatonis nuo nugalėtojo atsiliko trimis sekundėmis.

M.Bernatonis nuo nugalėtojo atsiliko trimis sekundėmis.<br>T. Gaubio (ELTA) nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Aug 21, 2013, 1:21 AM, atnaujinta Mar 1, 2018, 8:21 PM

Nugalėjo vokietis Marcelis Meisenas iš Belgijos komandos „BKCP-Powerplus“. 24-erių metų dviratininkas 193,9 km nuvažiavo per 4 val. 22 min. 40 sek. (vid. greitis - 44,292 km/h). Antras finišavo nugalėtojo komandos draugas olandas Davidas van der Poelis, o trečias - Švedijos rinktinės narys Christianas Bertilssonas.

24-erių metų Martynas Maniušis (+3 sek.) užėmė 10-ąją, 31-erių metų Tomas Vaitkus (+26 sek.) - 38-ąją, 22-ejų metų Žydrūnas Savickas (+26 sek.) - 46-ąją, 22-ejų metų Darijus Džervus (+26 sek.) - 59-ąją, o 19-metis Paulius Šiškevičius (+46 sek.) - 77-ąją vietas.

Pirmajame tarpiniame finiše (50,3 km) T. Vaitkus užėmė trečiąją vietą ir pelnė vieną premijinę sekundę.

2001 metų pasaulio plento dviračių čempionės Rasos Polikevičiūtės 21-erių sūnus Artūras Kovšas (+1.18) iš Rusijos komandos „Itera-Katiuša“ finišavo 90-as.

Antrajame etape dviratininkai važiavo iš Talino į Viljandį. Prieš antrąjį etapą Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Artūras Kasputis pagyrė mūsiškius už gerą pasirodymą pirmajame etape Suomijoje ir palinkėjo būti aktyviems ir kituose etapuose. Antradienį dviratininkams startas buvo duotas prie Estijos parlamento rūmų. Beje, antradienį Estijoje buvo minima šalies Nepriklausomybės atkūrimo diena. Paskutiniuosius 60 km lenktynių dalyviams teko įveikti per lietų. Ilgą laiką lyderiais buvo du Ukrainos dviratininkai - Michailas Radionovas („Kolss“) ir Vitalijus Popkovas (ISD). Jie 125-ajame kilometre pagrindinę grupę lenkė daugiau nei penkiomis minutėmis, tačiau pabėgėliai savo persvaros neišlaikė.

Lenktynių lyderiu tapo Švedijos rinktinės narys Markusas Foglumas-Karlsonas (Marcus Faglum-Karlsson), kuris antradienį finišavo ketvirtas.

M. Maniušis (+2 sek.) užima ketvirtąją, M. Bernatonis (+18 sek.) - 19-ąją, Ž. Savickas (+26 sek.) - 23-iąją, T. Vaitkus (+40 sek.) - 35-ąją, D. Džervus (+41 sek.) - 51-ąją, o P. Šiškevičius (+1.01) - 75-ąją vietas.

Lenktynes, kurių prizų fondą sudaro 18 tūkst. eurų, pirmadienį Suomijoje pradėjo 124 dviratininkai, atstovaujantys 21 komandai iš 15-os šalių. Po dviejų etapų klasifikuota 120 sportininkų.

Komandų įskaitoje pirmauja „BKCP-Powerplus“. Lietuvos rinktinė (+2 sek.) užima antrąją vietą.

„Baltic Chain Tour“ lenktynes, kurioms suteikta Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) 2.2 kategorija, sudaro šeši etapai (1019,3 km). Šios varžybos pirmą kartą vyksta keturiose šalyse - šiemet prie lenktynių organizatorių prisijungė Suomija. Iki šiol „Baltic Chain Tour“ dalyviai lenktyniavo Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje.

Trečiajame etape (171,1 km) trečiadienį dviratininkai važiuos iš Viljandžio į Otepę. Ketvirtasis etapas (179 km) ketvirtadienį vyks Latvijoje (Smiltenė - Sigulda), o po poilsio dienos dviratininkai lenktyniaus Lietuvoje. Penktajame etape (154,1 km) šeštadienį sportininkai startuos Panevėžyje, o finišuos Utenoje. Paskutiniojo, šeštojo, etapo (152,4 km) startas bus duotas sekmadienį Utenoje. Apie 17.00 val. varžybų dalyviai įvažiuos į Vilnių ir sostinės gatvėmis dar įveiks penkis „Velomaratono“ trasos ratus po 10 km.

Pirmąsias „Baltic Chain Tour“ lenktynes 2011 metais laimėjo estas Erkis Piutsepas (Erki Putsep), o antrąsias pernai - lietuvis Gediminas Bagdonas. Šiomis daugiadienėmis lenktynėmis pažymimos 1989 metų rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje surengtos „Baltijos kelio“ akcijos metinės.