R.Meilutytė pasaulio jaunimo pirmenybėse jau penktą kartą pagerino rekordą

Jau penktąsyk Lietuvos rekordą

BNS ir lrytas.lt inf.

Aug 29, 2013, 10:52 AM, atnaujinta Mar 1, 2018, 4:38 PM

Ketvirtadienį atrankos varžybose R. Meilutytė nuotolį nuplaukė per 29,04 sekundės ir, 0,5 sekundės pagerinusi pačiai priklausiusį rekordą, buvo septinta.

Nepasisekė pusfinalio barjero įveikti Ugnei Mažutaitytei, kuri atrankoje sugaišo 30,19 sekundės ir liko 25-ta tarp 70-ties dalyvių. Iki išsvajotojo šešioliktuko Lietuvos plaukikei pritrūko 0,52 sekundės.

Greičiausiai 50 m nugara atrankoje plaukė Gabrielle Fa'Amausili (28,14 sek.) iš Naujosios Zelandijos, ukrainietė Iryna Glavnyk (28,72 sek.) bei rusė Darja Ustinova (28,91 sek.).

Jau tris medalius Jungtiniuose iškovojusi olimpinė ir pasaulio čempionė ketvirtadienį savo taupyklę galės papildyti dar dviem apdovanojimais.

Išvakarėse į 100 m rungties krūtine finalą kelialapį iškovojusi pasaulio, Europos ir olimpinė čempionė ketvirtadienį buvo greičiausia 200 m kompleksinio plaukimo atrankoje - 2 minutės 15,10 sekundės - ir pateko į finalą.

Antrąją vietą šios rungties kvalifikacijoje užėmė japonė Emu Higuchi (2:15,15), o trečia liko amerikietė Ella Eastin (2:15,34).

Ketvirtadienį vakarinėse varžybose R.Meilutytė dar turėtų varžytis 50 m nugara rungties pusfinalyje, tačiau atsisakė plaukti 50 m peteliške rungties finale.

Antradienį Lietuvos plaukikė iškovojo auksą plaukdama 50 m krūtine ir su Lietuvos komandos draugais džiaugėsi sidabru mišrioje 4 po 100 m kompleksinio plaukimo estafetėje, o trečiadienį tenkinosi sidabro medaliu 100 laisvu stiliumi nuotolyje.

Dar vieną sidabro medalį Lietuvai šiose pirmenybėse yra iškovojęs Danas Rapšys (100 m nugara), kuris ketvirtadienį varžysis 50 m nugara rungties finale.