Svarbiausi rugsėjo mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Rugsėjį didelė dalis Lietuvos bent mintimis buvo persikrausčiusi į Slovėniją. Ten, kur vyko svarbiausias Lietuvai ne vieno mėnesio, bet visų 2013 metų sporto renginys Europos vyrų krepšinio čempionatas, o mūsų šalies rinktinė iškovojo sidabro medalius. Tai nebuvo vienintelė Lietuvos sporto pergalė. Rugsėjo pradžioje iš Korėjoje vykusių pasaulio irklavimo pirmenybių aukso medalius parsivežė Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, sidabro – Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris.

Rugsėjo 22 d. Europos vyrų krepšinio čempionato finale Liublianoje Lietuvos rinktinė pralaimėjo Prancūzijai 66:80 ir iškovojo sidabro medalius.<br>AP nuotr. iš archyvo

Oct 2, 2013, 10:44 AM, atnaujinta Feb 21, 2018, 2:19 PM

Iki garbės pakylos nedaug trūko Londono olimpinių žaidynių prizininkui Jevgenijui Šuklinui. Jis užėmė ketvirtąją vietą pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse.

Deja, daugumos kitų lietuvių rezultatai svarbiausiose rugsėjį vykusiose varžybose buvo daug prastesni. Pasaulio imtynių čempionate šeši mūsų šalies atstovai laimėjo vos vieną kovą, o pasaulio dviračių plento pirmenybėse Lietuvos sportininkai nesudarė konkurencijos favoritams.

Rugsėjį baigėsi Lietuvos futbolo rinktinės trenerio Csabos Laszlo epopėja. Nors mūsų šalies rinktinė perkando Lichtenšteino riešutą, futbolo federacijos vadovai nutraukė sutartį su vengru ir laikinuoju treneriu paskyrė Igorį Pankratjevą.

Nesėkmių virtinės niekaip nenutraukia geriausias šalies tenisininkas Ričardas Berankis. Jis ATP reitinge nukrito į žemiausią poziciją nuo 2012 metų vasaros. Kitas Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis pamažu kyla, bet jis tėra ketvirtajame pasaulio reitingo šimtuke.

Svarbiausi Lietuvos sporto įvykiai rugsėjo mėnesį

Rugsėjo 1 d. Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė tapo pasaulio irklavimo čempionėmis. Čunžu (Korėja) vykusiose varžybose jos laimėjo moterų porinių dviviečių valčių lenktynes. Vyrų porinių dviviečių valčių varžybose sidabro medalius iškovojo Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris.

Rugsėjo 1 d. Duisburge pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate tarp lietuvių geriausiai pasirodė Jevgenijus Šuklinas, užėmęs 4-ąją vietą 200 m vienviečių kanojų lenktynėse.

Rugsėjo 1 d. Breste (Baltarusija) beisbolo Interlygos finale Kauno „Lituanica“ nugalėjo „BK Vilnių“ 12:1.

Rugsėjo 1 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Kaune draugiškose rungtynėse nugalėjo Gruziją 88:83 (po pratęsimo).

Rugsėjo 4 d. Jesenicėse Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė pirmose rungtynėse pralaimėjo Serbijai 56:63.

Rugsėjo 5 d. Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė nugalėjo Makedoniją 75:67.

Rugsėjo 5 d. Lietuvos jaunimo (iki 21 m.) futbolo rinktinė Vilniuje pralaimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes Suomijai 0:1.

Rugsėjo 6 d. Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė nugalėjo Latviją 67:59.

Rugsėjo 6 d. Lietuvos futbolo rinktinė Rygoje pralaimėjo pasaulio čempionato atrankos rungtynes Latvijai 1:2.

Rugsėjo 6 d. Briuselyje paskutiniame lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Zinaida Sendriūtė disko metimo varžybose užėmė 5-ąją vietą. Galutinėje įskaitoje ji buvo ketvirta.

Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje pasaulio jaunių (iki 17 m.) sunkiosios atletikos čempionato mažąjį bronzos medalį laimėjo Vilius Rubinas (iki 77 kg). Dvikovėje jis užėmė 5-ąją vietą.

Rugsėjo 8 d. Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė nugalėjo Juodkalniją 77:70.

Rugsėjo 9 d. Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė pralaimėjo Bosnijai ir Hercegovinai 72:78. Lietuvos rinktinė pirmojo etapo grupėje užėmė trečiąją vietą (3 pergalės ir 2 pralaimėjimai) ir pateko į kitą etapą.

Rugsėjo 10 d. Lietuvos futbolo rinktinė Marijampolėje laimėjo pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Lichtenšteinu 2:0.

Rugsėjo 11 d. Europos vyrų krepšinio čempionato antrajame etape Liublianoje Lietuvos rinktinė nugalėjo Prancūziją 76:62.

Rugsėjo 12 d. Lietuvos futbolo federacija nutraukė sutartį su vyrų rinktinės treneriu Csaba Laszlo. Laikinuoju treneriu paskirtas Igoris Pankratjevas.

Rugsėjo 13 d. Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė nugalėjo Belgiją 86:67.

Rugsėjo 14 d. Egidijus Juodvalkis tapo „De Kustpijl“ dviračių lenktynių (Belgija; kategorija 1.2) nugalėtoju.

Rugsėjo 14 d. Klaipėdos „Dragūnas“ vyrų rankinio EHF taurės pirmajame etape nugalėjo „Kaerjeng“ (Liuksemburgas) ir pateko į kitą etapą.

Rugsėjo 15 d. Vilniaus maratono nugalėtojais tapo Tomas Venckūnas ir norvegė Margarethe Logavlen.

Rugsėjo 15 d. Laurynas Grigelis kartu su italu Federico Gaio Antalijoje tapo „ITF Futures“ serijos teniso turnyro dvejetų varžybų nugalėtoju.

Rugsėjo 15 d. Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė nugalėjo Ukrainą 70:63. Lietuvos rinktinė antrojo etapo grupėje užėmė antrąją vietą (4 ir 1).

Rugsėjo 18 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Sankt Peterburge pirmajame rate pralaimėjo čekui Lukašui Rosolui.

Rugsėjo 19 d. Europos vyrų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje Liublianoje Lietuvos rinktinė nugalėjo Italiją 81:77 ir užsitikrino kelialapį į pasaulio čempionatą.

Rugsėjo 20 d. Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje Liublianoje Lietuvos rinktinė nugalėjo Kroatiją 77:62.

Rugsėjo 22 d. Lietuvos beisbolo lygos finale Kauno „Lituanica“ nugalėjo „Vilnių“ 2:1. Trečiąją vietą užėmė Vilniaus „Juodasis Vikingas-Sporto vilkai“.

Rugsėjo 22 d. L.Grigelis nugalėjo italą Claudio Fortuną ir tapo „ITF Futures“ serijos teniso turnyro Antalijoje nugalėtoju. L.Grigelis kartu su italu F.Gaio taip pat laimėjo dvejetų varžybas.

Rugsėjo 22 d. Europos vyrų krepšinio čempionato finale Liublianoje Lietuvos rinktinė pralaimėjo Prancūzijai 66:80 ir iškovojo sidabro medalius. Linas Kleiza buvo išrinktas į geriausių turnyro žaidėjų penketą.

Rugsėjo 22 d. Budapešte pasibaigusiame pasaulio imtynių čempionate iš šešių dalyvavusių Lietuvos sportininkų tik Edgarui Venckaičiui pavyko laimėti vieną kovą.

Rugsėjo 24 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Tomas Delininkaitis pasirašė sutartį su Rygos VEF.

Rugsėjo 25 d. Florencijoje pasaulio dviračių plento čempionato asmeninėse lenktynėse Ignatas Konovalovas užėmė 32-ąją vietą, Gediminas Bagdonas – 59-ąją.

Rugsėjo 26 d. Lietuvoje vykusiame Europos merginų (iki 19 m.) futbolo čempionato atrankos turnyre Lietuvos rinktinė pralaimėjo visas trejas rungtynes ir užėmė paskutinę ketvirtąją vietą.

Rugsėjo 26 d. Prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos čempionatas.

Rugsėjo 27 d. Buvęs ilgametis Lietuvos rinktinės krepšininkas Šarūnas Jasikevičius pasirašė sutartį su Kauno „Žalgiriu“.

Rugsėjo 28 d. Florencijoje pasaulio dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse vienintelė finišavusi Lietuvos atstovė Inga Čilvinaitė užėmė 42-ąją vietą.

Rugsėjo 29 d. Florencijoje pasaulio dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse I.Konovalovas užėmė 22-ąją vietą. Ramūnas Navardauskas ir G.Bagdonas nefinišavo.

Rugsėjo 29 d. Kėdainiuose Baltijos krepšinio lygos taurės finale Kėdainių „Nevėžis“ nugalėjo Tartu „Rock“ 82:64. Naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas Vilmantas Dilys („Nevėžis“).

Rugsėjo 30 d. R.Berankis Profesionalų teniso asociacijos (ATP) reitinge nukrito į 131-ąją vietą. Tai žemiausia jo pozicija nuo 2012 metų liepos. L.Grigelis pakilo į 392-ąją vietą – aukščiausią 2013 metais.