R.Meilutytė tapo Europos čempione, pateko į dar vieną finalą

Šeštadienį Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine Rūta Meilutytė padidino medalių kraitį. Prie sidabro medalio ji pridėjo auksą. Šešiolikmetė Lietuvos plaukikė Danijoje triumfavo 100 m plaukimo kompleksiniu būdu varžybose. Be to, ji pateko į mėgstamiausios rungties – 100 m plaukimo krūtine – finalą.

R.Meilutytė džiaugiasi iškovotu auksu.<br>AP nuotr.

Dec 14, 2013, 4:52 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 8:07 PM

R.Meilutytė 100 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje distanciją įveikė per 57,68 sek. Ji pagerino Lietuvos rekordą bei Europos čempionatų rekordą.

Antroji vieta atiteko Katinkai Hosszu, distanciją įveikusiai per 57,96 sek. Trečia liko britė Siobhan-Marie O'Connor (58,26 sek.)

100 m plaukimo krūtine pusfinalyje ji distanciją įveikė per 1 min. 05,13 sek. Savo plaukime ji buvo pirma.

Sekmadienio finalas. Būtent 100 m plaukimo krūtine rungtyje R.Meilutytė 2012 metų Londono žaidynėse iškovojo auksą.

Pagrindinėmis R.Meilutytės varžovėmis bus rusė Julija Jefimova ir Rikke Moeller Pedersen. Pirmoji pagerino Europos čempionatų rekordą, distanciją įveikusi per 1 min. 03,27 sek. Danijos atstovė distanciją įveikė per 1 min. 04,1 sek. R.Meilutytė bendroje įskaitoje buvo trečia.Finalas vyks sekmadienį 18 val. 35 sek.

Kelias I. 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje savo plaukime R.Meilutytė buvo nepralenkiama - distanciją įveikė per 1 min. 04,71 sek. Lietuvė antru rezultatu pateko į pusfinalį. Greičiau už ją plaukė tik pagrindinė varžovė Julija Jefimova iš Rusijos (1 min. 04,28 sek.).

Kelias II. 100 m plaukimo kompleksiniu būdu pusfinalyje plaukusi lietuvė distanciją įveikė per 58,78 sek. ir užėmė antrąją vietą. Antra ji buvo ir bendroje įskaitoje. Pirmąją vietą užėmė vengrė Katinka Hosszu. Ji distanciją įveikė per 58,37 sek.

Kiti lietuviai.

Giedrius Titenis po papildomo plaukimo pateko į 50 m krūtine pusfinalį. G.Titenis perplaukime užtruko 26,91 sek. Tai – naujas Lietuvos rekordas. Jį G.Titenis pagerino 0,46 sek.

Netrukus G.Titenis pasirodė pusfinalyje. Lietuvis distanciją įveikė per 27,03 sek. Savo plaukime jis buvo aštuntas. Bendroje įskaitoje užėmė tryliktąją vietą ir jam nepavyko patekti į finalą.

Mindaugas Sadauskas ir Igoris Kozlovskis varžėsi 100 m kompleksiniu būdu pusfinalyje. M.Sadauskas distanciją įveikė per 54,45 sek. Pirmajame plaukime M.Sadauskas buvo aštuntas. Antrajame šios rungties plaukime pasirodė I.Kozlovskis. Jo laikas – 54,89 sek. Lietuviai į finalą nepateko.

Danas Rapšys varžėsi 100 m nugara pusfinalyje. Lietuviui į finalą patekti nepavyko. Jis distanciją įveikė per 51,94 sek. Tai jo naujas asmeninis rekordas.  Antrajame plaukime jis buvo šeštas. Bendroje įskaitoje – vienuoliktas.