2013-ieji irklavime: daugybė pergalių ir sezono lyderių bučinys

Tiek akademinio irklavimo, tiek baidarių ir kanojų irklavimo atstovams 2013 metai buvo vieni geriausių per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį. Ypač galingai yrėsi Donata Vištartairė ir Milda Valčiukaitė, laimėjusios visas svarbiausias sezono varžybas. Nuo naujųjų Lietuvos irklavimo lyderių stengėsi neatsilikti Robertas Maščinskas ir Saulius Ritteris, Mindaugas Griškonis ir kanojininas Jevgenijus Šuklinas.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 1, 2014, 10:50 AM, atnaujinta Feb 18, 2018, 1:41 AM

Porinę dvivietę valtį irkluojančios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė sudaro nedidelę komandą, bet jų pergalės 2013 metais buvo labai didelės. Vasaros pradžioje Lietuvos merginos pasipuošė Europos pirmenybių auksu, po to tapo Kazanės universiados ir vieno pasaulio taurės etapo nugalėtojomis, o sezoną vainikavo laimėdamos tauriausius apdovanojimus pasaulio čempionate.

Per pasaulio pirmenybes ant garbės pakylos lipo ir Lietuvos vyrų porinė dvivietė: sidabro medalius laimėję Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris. Jiedu bei vienvietininkas Mindaugas Griškonis savo valčių klasėse buvo nepralenkiami per universiados varžybas.

Šiek tiek kukliau 2013 metais pasirodė olimpinis prizininkas Jevgenijus Šuklinas. Tačiau ir jis dar sykį patvirtino, kad priklauso pasaulio kanojų irklavimo elitui: iškovojo Europos čempiono titulą.

Lietuvoje šiais metais įvyko geriausių pasaulio jaunųjų irkluotojų peržiūra – mūsų šalis organizavo planetos jaunių čempionatą. Deja, Lietuvos irkluotojams iš Galvės ežero išgriebti medalių šįkart nepavyko.

Svarbiausi 2013 metų Lietuvos irklavimo įvykiai

Birželio 2 d. D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė tapo Europos irklavimo čempionėmis. Sevilijoje vykusiose pirmenybėse jos laimėjo porinių dviviečių valčių varžybas. R.Maščinskas ir S.Ritteris iškovojo sidabro medalius vyrų porinių dviviečių, M.Griškonis užėmė 4-ąją vietą vyrų vienviečių varžybose.

Birželio 2 d. Poznanėje vykusiame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape J.Šuklinas nugalėjo 200 m vienviečių kanojų varžybose.

Birželio 16 d. J.Šuklinas Montemore (Portugalija) tapo Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionu. Jis laimėjo vienviečių kanojų 200 m lenktynes. J.Šuklinas buvo vienintelis į finalą patekęs Lietuvos irkluotojas.

Birželio 30 d. Poznanėje Europos jaunių (iki 18 m.) baidarių ir kanojų irklavimo čempionate bronzos medalį 200 m lenktynėse vienviete kanoja laimėjo Vadimas Korobovas.

Liepos 7 d. Kazanės vasaros universiados čempionėmis tapo irkluotojos D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė. Jos laimėjo porinių dviviečių lenktynes.

Liepos 8 d. Kazanės universiados čempionais tapo irkluotojai R.Maščinskas, S.Ritteris ir M.Griškonis. R.Maščinskas ir S.Ritteris laimėjo porinių dviviečių, M.Griškonis – vienviečių lenktynes.

Liepos 14 d. Irklavimo pasaulio taurės etape Liucernoje (Šveicarija) porinių dviviečių valčių lenktynes laimėjo D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė.

Liepos 15 d. Kazanės universiados baidarių ir kanojų irklavimo varžybose du aukso medalius iškovojo J.Šuklinas. Jis laimėjo 200 ir 500 m lenktynes vienviete kanoja. Ignas Navakauskas tapo universiados čempionu 200 m vienviečių baidarių lenktynėse.

Liepos 28 d. Lince (Austrija) pasaulio jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionais porinių dviviečių valčių varžybose tapo Dominykas Jančionis ir Aurimas Adomavičius.

Rugpjūčio 11 d. Trakuose baigėsi pasaulio jaunių irklavimo čempionatas. Geriausiai tarp lietuvių pasirodė Vytautas ir Andrius Lapatiukai. Jie užėmė 4-ąją vietą porinių dviviečių varžybose.

Rugsėjo 1 d. Duisburge pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate tarp lietuvių geriausiai pasirodė J.Šuklinas, užėmęs 4-ąją vietą 200 m vienviečių kanojų lenktynėse.

Rugsėjo 1 d. D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė tapo pasaulio irklavimo čempionėmis. Čunžu (Korėja) vykusiose varžybose jos laimėjo moterų porinių dviviečių valčių lenktynes. Vyrų porinių dviviečių valčių varžybose sidabro medalius iškovojo R.Maščinskas ir S.Ritteris.

Gruodžio 9 d. Geriausiomis 2013 metų studentėmis sportininkėmis išrinktos D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė.

Gruodžio 16 d. Lietuvos sporto žurnalistų federacijos rinkimuose geriausia 2013 metų Lietuvos komanda išrinkta moterų irklavimo porinė dvivietė (D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė).