Lietuvos sporto 2013-ieji. Žiemos sporto šakos

Lietuvos žiemos sporto šakų atstovai apdovanojimų pasaulio ar Europos pirmenybėse nelaimi. Tad sirgaliams tenka džiaugtis mažesnėmis pergalėmis. 2013-aisiais tokios pergalės buvo čiuožėjos Agnės Sereikaitės medalis žiemos universiadoje, ledo šokių poros Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno kelialapis į Sočio olimpines žaidynes bei biatlonininkų taškai pasaulio taurės etapuose.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 3, 2014, 2:08 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 11:57 PM

Isabellos Tobias pilietybės istorija priešolimpiniais metais buvo vos ne svarbiausias Lietuvos žiemos sporto šakų įvykis. Sausį amerikietė ir jos ledo šokių partneris Deividas Stagniūnas sulaukė blogos naujienos, tačiau gruodį sportininkų nuotaiką pataisė žinia, kad I.Tobias gaus Lietuvos Respublikos pasą ir galės atstovauti mūsų šaliai Sočio olimpinėse žaidynėse.

Kelialapį į Sočį Lietuvos pora kovo mėnesį iškovojo užėmusi 15-ąją vietą pasaulio čempionate. Tai buvo geriausias Lietuvos žiemos sporto šakų atstovų rezultatas planetos pirmenybėse 2013 metais. Tačiau šiais metais džiugino ne vien I.Tobias ir D.Stagniūnas.

Greičiausioms Amerikos ir Azijos sportininkėms lygiaverte varžove dar netapo, tačiau metų pradžioje Europos suaugusiųjų pirmenybėse stipriausioje 500 m rungtyje pirmą kartą 6-ąją vietą užėmė greitojo čiuožimo trumpame take atstovė Agnė Sereikaitė.

Gruodį A.Sereikaitė tapo vos antrąja Lietuvos sportininke, laimėjusia žiemos universiados medalį. Biatlono pasaulio taurės varžybose pirmuosius taškus iškovojo Natalija Kočergina ir Tomas Kaukėnas. Tiesa, Lietuvos biatlono lydere liko Diana Rasimovičiūtė, kuriai praėjęs sezonas nebuvo geras. Pasaulio taurės galutinėje įskaitoje D.Rasimovičiūtė užėmė tik 60-ąją vietą (geriausias karjeros rezultatas – 46-oji vieta).

Lietuvos ledo ritulio rinktinė liko ten pat, kur yra jau ne vienerius metus – pasaulio pirmenybių pirmosios pakopos B grupėje.

Svarbiausi 2013 metų Lietuvos žiemos sporto šakų įvykiai

Sausio 5 d. Biatlono pasaulio taurės etape Oberhofe N.Kočergina sprinto lenktynėse užėmė 35-ąją vietą ir iškovojo pirmuosius karjeroje taškus.

Sausio 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę amerikietei čiuožėjai I.Tobias.

Sausio 18 d. Malmėje Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionate A.Sereikaitė 1500 m lenktynėse užėmė 13-ąją vietą.

Sausio 19 d. Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionate A.Sereikaitė 500 m lenktynėse užėmė 6-ąją vietą.

Sausio 24 d. Zagrebe Europos dailiojo čiuožimo čempionato vyrų varžybose Saulius Ambrulevičius užėmė 27-ąją vietą.

Sausio 25 d. Europos dailiojo čiuožimo čempionato moterų varžybose Inga Janulevičiūtė užėmė 31-ąją vietą.

Vasario 7 d. Pasaulio biatlono čempionate Novo Mieste Moravoje (Čekija) mišrių komandų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 25-ąją vietą tarp 27 komandų.

Vasario 9 d. Pasaulio biatlono čempionate T.Kaukėnas vyrų sprinto lenktynėse užėmė 22-ąją vietą, D.Rasimovičiūtė moterų sprinto – 40-ąją. T.Kaukėnas pelnė pirmuosius karjeroje pasaulio taurės taškus.

Vasario 10 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų persekiojimo lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 38-ąją vietą, moterų persekiojimo lenktynėse D.Rasimovičiūtė – 38-ąją.

Vasario 11 d. Oberstdorfe Bavarijos atvirajame dailiojo čiuožimo čempionate antrąją vietą šolių ant ledo varžybose užėmė I.Tobias ir D.Stagniūnas.

Vasario 14 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų asmeninėse lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 23-ąją vietą.

Vasario 17 d. Pasaulio biatlono čempionate vyrų bendro starto lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 29-ąją vietą.

Vasario 19 d. Gabrielė Leščinskaitė laimėjo Europos jaunimo žiemos olimpinio festivalio sidabro medalį. Lietuvos biatlonininkė užėmė antrąją vietą 10 km asmeninėse lenktynėse. Tai – tik antras lietuvių medalis per visą žiemos festivalių istoriją.

Vasario 20 d. Val di Fjemėje pasaulio slidinėjimo čempionate moterų 5 km atrankos lenktynėse dvi pirmąsias vietas užėmė lietuvės biatlonininkės D.Rasimovičiūtė ir N.Kočergina.

Vasario 23 d. Varšuvoje greitojo čiuožimo trumpame take pasaulio jaunių čempionate A.Sereikaitė užėmė 4-ąją vietą 500 m lenktynėse.

Kovo 9 d. Debrecene greitojo čiuožimo trumpame take pasaulio čempionate A.Sereikaitė 500 m lenktynėse užėmė 16-ąją vietą.

Kovo 10 d. Greitojo čiuožimo trumpame take pasaulio čempionate A.Sereikaitė 1000 m lenktynėse užėmė 35-ąją vietą ir galutinėje bendroje įskaitoje liko 34-ta.

Kovo 14 d. Londone (Kanada) pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato moterų varžybose I.Janulevičiūtė užėmė 33-ąją vietą.

Kovo 16 d. I.Tobias ir D.Stagniūnas pasaulio dailiojo čiuožimo čempionato šokių ant ledo varžybose užėmė 15-ąją vietą ir iškovojo kelialapį į olimpines žaidynes.

Kovo 17 d. Ignalinos slidinėjimo maratono nugalėtojais tapo Karolis Zlatkauskas ir Ingrida Ardišauskaitė.

Kovo 17 d. Baigėsi biatlono pasaulio taurės sezonas. Galutinėje moterų įskaitoje D.Rasimovičiūtė užėmė 60-ąją, N.Kočergina – 95-ąją vietą, vyrų įskaitoje T.Kaukėnas užėmė 63-ąją vietą.

Kovo 24 d. Elektrėnuose Lietuvos ledo ritulio lygos finale Elektrėnų „Energija“ nugalėjo Kaliningrado „Delovaja Rus“ 3:1. Bronzos medalius laimėjo Vilniaus VNA.

Balandžio 6 d. Lietuvos jaunių (iki 18 m.) ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato antrosios pakopos A grupės turnyre Taline tarp 6 komandų užėmė 5-ąją vietą.

Balandžio 20 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato pirmosios pakopos B grupės turnyre Donecke tarp 6 komandų užėmė 5-ąją vietą. Lietuviai laimėjo tik paskutinę dieną vykusias rungtynes su Estija 12:3.

Balandžio 27 d. Baigėsi Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliarus sezonas. „New Jersey Devils“ klubas, kuriame žaidžia Dainius Zubrus (22 rungt., 2 įv., 7 rez.perd.), Rytų grupėje užėmė 11-ąją vietą (48 tšk. per 48 rungt.) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Liepos 1 d. Ledo ritulininkas D.Zubrus pasirašė naują 3 sezonų 9,3 mln. dolerių sutartį su „New Jersey Devils“ klubu.

Spalio 1 d. Prasidėjo ledo ritulio NHL čempionatas. Jame dalyvauja 17-ąjį sezoną NHL žaidžiantis ir „New Jersey Devils“ klubui atstovaujantis Dainius Zubrus.

Lapkričio 27 d. Stavangeryje (Norvegija) Europos akmenslydžio čempionato B grupės Mėlynojo pogrupio varžybose Lietuvos vyrų rinktinė tarp 8 komandų užėmė 7-ąją vietą ir išsaugojo teisę žaisti toje pačioje grupėje.

Gruodžio 2 d. Lietuvos Respublikos prezidentė D.Grybauskaitė išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę amerikietei ledo šokėjai I.Tobias.

Gruodžio 19 d. Trentino žiemos universiadoje bronzos medalį laimėjo A.Sereikaitė. Ji užėmė trečiąją vietą greitojo čiuožimo trumpame take 500 m varžybose. Tai yra antras Lietuvos sportininkų medalis per visą žiemos universiadų istoriją.

Gruodžio 21 d. Pasaulio jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato antrosios pakopos A grupės varžybose Miškolce (Vengrija) Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą.