Svarbiausi gruodžio mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Gruodis Lietuvos sporte buvo tarsi visų metų atspindys. Paskutinįjį mėnesį daugiausia teigiamų emocijų sporto aistruoliams vėl padovanojo visus 2013-uosius pergalėmis ir rekordais džiuginusi plaukikė Rūta Meilutytė.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 3, 2014, 2:07 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 11:57 PM

Gruodį R.Meilutytė medalius griebė iš Danijos miesto Herningo arenoje įrengto baseino, kuriame vyko Europos plaukimo trumpame take čempionatas. Per jį geriausia Lietuvos sportininkė ant garbės pakylos lipo tris kartus ir atsiėmė du aukso bei vieną sidabro medalį.

Į finalus taip pat pateko Lietuvos vyrų estafetės rinktinė bei dar trys plaukikai. Tačiau vienas jų – Mindaugas Sadauskas – pavėlavo atvykti į lemiamas varžybas.

Istorinę pergalę pasiekė čiuožimo trumpame take atstovė Agnė Sereikaitė, laimėjusi Trentino universiados bronzos medalį. Tai buvo vos antras per visą istoriją apdovanojimas, kurį mūsų šalies sportininkai iškovojo žiemos studentų žaidynėse.

Prieš Kalėdas baigėsi Europos krepšinio turnyrų reguliarusis sezonas. Po jo džiaugėsi tik Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, iškovoję kelialapį į „Top 16“ etapą. Tuo tarpu trenerį pakeitęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ iškrito iš Eurolygos ir toliau žais Europos taurės turnyre, o Klaipėdos „Neptūnas“ pasitraukė iš Europos taurės varžybų.

Nors gruodį svarbiose varžybose nedalyvavo, epicentre atsidūrė ledo šokėjai Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias. Lietuvos sportininko partnerei iš JAV buvo įteiktas mūsų šalies pasas.

Gruodžio kronika

Gruodžio 1 d. Laurynas Grigelis „ITF Futures“ serijos vyrų teniso turnyro Opavoje (Čekija) finale nugalėjo baltarusį Vladzimirą Ignatiką. L.Grigelis iškovojo 9-ąjį karjeroje ir 6-ąjį 2013 metais titulą.

Gruodžio 2 d. Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę amerikietei ledo šokėjai Isabellai Tobias.

Gruodžio 3 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Zabianu Dowdellu.

Gruodžio 5 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Strasbūro SIG 76:77.

Gruodžio 6 d. „Lietuvos rytas“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ 63:79.

Gruodžio 9 d. „Lietuvos rytas“ nutraukė sutartį su treneriu Dirku Bauermannu ir į jo vietą paskyrė buvusį padėjėją Dainių Adomaitį.

Gruodžio 9 d. Geriausiomis 2013 metų Lietuvos studentėmis sportininkėmis išrinktos irkluotojos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė.

Gruodžio 12 d. „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 65:63. Per šias rungtynes Martynas Pocius patyrė rankos traumą, dėl kurios nežais apie mėnesį.

Gruodžio 12 d. „Lietuvos rytas“ Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ 71:78.

Gruodžio 12 d. Herninge (Danija) Europos plaukimo trumpame baseine čempionate sidabro medalį laimėjo Rūta Meilutytė (50 m krūtine). Tai – pirmas Lietuvos moterų medalis Europos plaukimo trumpame baseine čempionatuose. 200 m plaukimo nugara varžybose Danas Rapšys užėmė 5-ąją vietą.

Gruodžio 12 d. Lietuvos rankinio federacijos prezidentu išrinktas Antanas Skarbalius. Jis pakeitė kadenciją baigusį Edį Urbonavičių.

Gruodžio 13 d. Darjušas Lavrinovičius (Kijevo „Budivelnyk“) pripažintas geriausiu Eurolygos 9-ojo turo krepšininku.

Gruodžio 13 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate Giedrius Titenis užėmė 10-ąją vietą 100 m plaukimo krūtine varžybose.

Gruodžio 14 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate R.Meilutytė iškovojo aukso medalį 100 m kompleksiniame plaukime. Į 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą patekęs Mindaugas Sadauskas pavėlavo į finalo varžybas.

Gruodžio 14 d. Brėmene Lotynų Amerikos šokių ansamblių pasaulio čempionate Klaipėdos „Žuvėdra“ užėmė 4-ąją vietą.

Gruodžio 15 d. Europos plaukimo trumpame baseine čempionate aukso medalį iškovojo R.Meilutytė. Ji laimėjo 100 m plaukimo krūtine varžybas. Iš viso R.Meilutytė čempionate laimėjo du aukso ir vieną sidabro medalį. Vyrų estafetės 4x50 m laisvuoju stiliumi varžybose Lietuvos rinktinė užėmė 6-ąją vietą.

Gruodžio 15 d. Kaune baigėsi Rytų Europos jaunių merginų tinklinio čempionatas. Visas ketverias rungtynes pralaimėjusi Lietuvos rinktinė užėmė paskutinę 9-ąją vietą.

Gruodžio 16 d. „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo treneriu paskirtas kroatas Aleksandaras Petrovičius.

Gruodžio 16 d. Lietuvos sporto žurnalistų federacijos rinkimuose geriausiais 2013 metų Lietuvos sportininkais išrinkti penkiakovininkas Justinas Kinderis ir plaukikė R.Meilutytė, geriausiu treneriu – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, geriausia komanda – moterų irklavimo porinei dvivietei (D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė), geriausia neolimpinių sporto šakų sportininke – kiokušin karatė atstovė Margarita Čiuplytė.

Gruodžio 17 d. Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas pristatė Lietuvos olimpinių rinktinių prekės ženklą „LTeam“.

Gruodžio 18 d. Baigėsi krepšinio Europos taurės pirmasis etapas. Klaipėdos „Neptūnas“ per 10 rungtynių pasiekė 4 pergales ir H grupėje užėmė 5-ąją vietą. Paskutinėse rungtynėse su Sankt Peterburgo „Spartak“ klubu „Neptūno“ žaidėjas Martynas Mažeika pelnė 33 taškus ir pagerino Europos taurės sezono rekordą.

Gruodžio 18 d. Lietuvos krepšinio federacijos rengiamuose rinkimuose geriausiais 2013 metų Lietuvos krepšininkais išrinkti Mantas Kalnietis ir Lina Pikčiutė.

Gruodžio 19 d. Trentino žiemos universiadoje bronzos medalį laimėjo Agnė Sereikaitė. Ji užėmė trečiąją vietą greitojo čiuožimo trumpame take 500 m varžybose.

Gruodžio 19 d. Lietuvos krepšinio lygos generaliniu direktoriumi paskirtas Romualdas Brazauskas. Jis pakeitė šias pareigas ėjusį Liną Gilį.

Gruodžio 19 d. „Žalgiris“ paskutinėse Eurolygos pirmojo etapo rungtynėse svečiuose nugalėjo Bambergo „Brose“ 84:80. „Žalgiris“ per 10 rungtynių pasiekė 5 pergales, B grupėje užėmė trečiąją vietą ir pateko į kitą etapą.

Gruodžio 19 d. Geriausia 2013 metų Kauno sportininke išrinkta R.Meilutytė.

Gruodžio 20 d. „Lietuvos rytas“ paskutinėse Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ 75:99 ir patyrė 9-ąją nesėkmę iš eilės. „Lietuvos rytas“ per 10 rungtynių pasiekė 1 pergalę, D grupėje užėmė 6-ąją vietą ir nepateko į kitą etapą.

Gruodžio 21 d. Pasaulio jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio čempionato antrosios pakopos A grupės varžybose Miškolce (Vengrija) Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą.

Gruodžio 22 d. LKL rungtynėse „Lietuvos rytas“ namie nugalėjo „Žalgirį“ 90:58.

Gruodžio 27 d. Geriausiais 2013 m. Lietuvos lengvaatlečiais išrinkti disko metikai Zinaida Sendriūtė ir Virgilijus Alekna.

Gruodžio 27 d. Krepšininkas Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) per rungtynes su „New York Knicks“ atkovojo 18 kamuolių ir pasiekė NBA karjeros rekordą. „Raptors“ svečiuose laimėjo 95:83.