2013-ieji penkiakovėje Lietuvai atnešė šlovę

Lietuvos penkiakovininkai yra laimėję visas svarbiausias pasaulio varžybas. Tačiau net tada, kai atrodo, jog daugiau pasiekti neįmanoma, lietuviai sugeba užkopti į naują aukštumą. 2013 metais mūsų šalies vardas itin garsiai skambėjo per pasaulio pirmenybes, kuriose pirmą kartą ir moterų, ir vyrų aukso medalius iškovojo Lietuvos sportininkai. Tai padarė Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 4, 2014, 6:31 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 10:58 PM

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės ritmą 2013 metais diktavo Lietuvos sportininkai. Mūsų šalies atstovai laimėjo medalių visose svarbiausiose varžybose, o gruodžio mėnesį Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės federacijai paskelbus sezono reitingą jo viršūnėje atsidūrė lietuviai Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis.

Pirmoji reitingo vieta rodo, kad šiedu sportininkai buvo stabilūs visą sezoną. Tačiau jie dar ir sugebėjo ryškiausiai suspindėti per svarbiausias varžybas: L.Asadauskaitė ir J.Kinderis šiais metais laimėjo pasaulio pirmenybių aukso medalius. Tai užtikrino Lietuvai pirmąją vietą planetos čempionato medalių įskaitoje.

Europos pirmenybių asmeninėse varžybose lietuvių rezultatai buvo kuklesni, bet mūsų šalies atstovai be medalių neliko. L.Asadauskaitė ir J.Kinderis iškovojo mišrios estafetės bronzą.

Į pasaulio lyderius lygiavosi Lietuvos jaunieji sportininkai. Lietuviai laimėjo medalių įvairių amžiaus grupių Europos bei pasaulio pirmenybėse, o svariausią pergalę pasiekė pasaulio jaunimo (iki 18 m.) čempione tapusi Ieva Serapinaitė.

Svarbiausi 2013 metų Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės įvykiai

Kovo 22 d. Rio de Žaneire pasaulio taurės antrajame etape L.Asadauskaitė užėmė antrąją vietą.

Gegužės 31 d. Žemutiniame Naugarde pasaulio taurė finalo etape L.Asadauskaitė užėmė 4-ąją vietą, Gintarė Venčkauskaitė – 11-ąją, Donata Rimšaitė – 13-ąją, Lina Batulevičiūtė – 28-ąją.

Birželio 1 d. Žemutiniame Novgorode pasaulio taurė finalo etape J.Kinderis užėmė antrąją vietą.

Birželio 22 d. Sofijoje Europos jaunių (iki 21 m.) čempionato bronzos medalius laimėjo G.Venčkauskaitė ir Lukas Kontrimavičius. Jie užėmė trečiąją vietą mišrios estafetės varžybose.

Liepos 15 d. Džonkuve (Lenkija) Europos čempionate L.Asadauskaitė užėmė 5-ąją vietą, L.Batulevičiūtė– 28-ąją.

Liepos 16 d. Europos čempionate J.Kinderis užėmė 11-ąją vietą, Paulius Aleksandravičius – 33-ąją.

Liepos 17 d. Europos čempionate bronzos medalius mišrios estafetės varžybose iškovojo L.Asadauskaitė ir J.Kinderis.

Liepos 21 d. Sankt Peterburge Europos jaunimo čempionate Lietuvos rinktinė laimėjo merginų estafetės varžybas.

Rugpjūčio 8 d. I.Serapinaitė Vuchanyje (Kinija) tapo pasaulio jaunimo (iki 18 m.) čempione. Be to, ji kartu su komandos draugėmis laimėjo bronzos medalius komandų įskaitoje.

Rugpjūčio 11 d. Pasaulio jaunimo čempionate Lietuvos merginų rinktinė iškovojo sidabro medalius estafetės varžybose.

Rugpjūčio 24 d. J.Kinderis ir L.Asadauskaitė iškovojo pasaulio čempionato aukso medalius. Kaošiune (Taivanas) vykusiose varžybose J.Kinderis laimėjo vyrų varžybas, L.Asadauskaitė – moterų. Moterų varžybose, kurios turėjo baigtis rugpjūčio 23 d., bet buvo perkeltos dėl prasto oro, bronzos medalį iškovojo Rusijai atstovaujanti D.Rimšaitė, o G.Venčkauskaitė užėmė 31-ąją vietą.

Rugpjūčio 28 d. Kaošiune pasibaigusiame pasaulio čempionate medalių įskaitoje pirmąją vietą pasidalijo Lietuva ir Prancūzija (po 2 aukso).

Lapkričio 11 d. Lietuvos atvirojo šiuolaikinės penkiakovės čempionato nugalėtojais tapo latvis Pavelas Švecovas ir Karolina Gūžauskaitė. Varžybose nedalyvavo dauguma geriausių Lietuvos penkiakovininkų.

Gruodžio 16 d. Lietuvos sporto žurnalistų federacijos rinkimuose J.Kinderis išrinktas geriausiu 2013 metų Lietuvos sportininku. Geriausios sportininkės rinkimuose L.Asadauskaitė buvo antra.