Čempionų mūšį laimėjo Danijos rankininkai

Senojo žemyno rankinio pirmenybėse šeštadienį įvyko Europos ir pasaulio čempionų dvikova. Joje stipresnė buvo namie rungtyniaujanti Europos čempionė Danijos rinktinė, pranokusi pasaulio čempionę Ispanijos komandą 31:28 (16:14).

Ispanijos ir Danijos ekipų dvikova.<br>AP nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 18, 2014, 11:59 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 9:04 AM

Danijos ir Ispanijos rankininkai susirėmė žemyno pirmenybių antrojo etapo pirmojo turo rungtynėse. Tiek Europos, tiek pasaulio čempionai pirmajame etape įveikė visus varžovus, o jų mačą laimėję danai įkėlė vieną koją ir į turnyro pusfinalį.

Nors galutinis skirtumas nebuvo didelis, Danijos rinktinė laimėjo gana įtikinamai. 14 tūkstančių sirgalių palaikomi čempionato šeimininkai jau pirmajame kėlinyje beveik visą laiką pirmavo 1-2 įvarčių skirtumu, o po pertraukos pamažu dar labiau nutolo ir 55-ąją min. įgijo net 6 įvarčių pranašumą 28:22.

„Komanda žaidė taip gerai, kad aš net negaliu pažadėti, jog mes galime žaisti dar geriau“, - sakė danų treneris Ulrikas Wilbekas.

„Šiandien buvome nusiteikę ypatingai. Nė vienas mūsų nepamiršo pralaimėjimo ispanams praėjusių metų pasaulio čempionato finale (tada danai buvo sutriuškinti 19:35 – red.past.) ir visi siekėme revanšo. Jautėme, kad to nori ir visi į areną atėję sirgaliai“, - kalbėjo Danijos rinktinės vartininkas Niklasas Landinas. Jis atrėmė net 4 iš 8 ispanų mestų baudinių ir buvo išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju.

Kitose dvejose rungtynėse susitiko nelygiaverčiai varžovai, o pergales pasiekė aikškūs favoritai Vengrijos ir Islandijos rankininkai. Vengrai nugalėjo makedonus 31:25 (16:9), islandai – austrus 33:27 (17:9).

Nugalėtojai didelį pranašumą įgijo per kelias pirmąsias minutes. Vengrai pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 11:5, islandai – 10:4, o antrajame kėlinyje pradėjo taupyti jėgas kitoms rungtynėms ir leido pažaisti visiems rankininkams.

Austrijos rinktinei atstovaujantis lietuvis Vytautas Žiūra įmetė 2 įvarčius ir dukart buvo pašalintas 2 min.

Šeštadienio rezultatai (antrojo etapo 1-asis turas)

1-oji grupė (Herningas)

Makedonija – Vengrija 25:31 (9:16). D.Manaskovas ir D.Pečakovskis po 5/G.Csaszaras 7. 8100 žr. Austrija – Islandija 27:33 (9:17). K.Wilczynski 6, ... V.Žiūra 2/G.V.Sigurdssonas 7, O.A.Gudmundssonas 6. 10000 žr.

Danija – Ispanija 31:28 (16:14). M.Hansenas 6, K.Sondergaardas 5/A.Garcia 5. 14000 žr. Rikiuotė: 1. Danija – 6, 2. Ispanija – 4, 3. Islandija – 3, 4. Vengrija – 3, 5. Makedonija – 2, 6. Austrija – 0.