Europos rankinio čempionate paaiškėjo visi antrojo etapo dalyviai

Lenkijos bei Baltarusijos rankininkai penktadienį laimėjo lemiamas rungtynes ir pateko į Europos čempionato antrąjį etapą. Teisę toliau kovoti dėl medalių taip pat gavo Prancūzijos, Rusijos, Kroatijos ir Švedijos rinktinės.

Paaiškėjo visi antrojo etapo dalyviai<br>AP archyvo nuotr.

Jan 18, 2014, 12:55 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 9:27 AM

Danijoje vykstančiame Europos čempionate penktadienį baigėsi pirmojo etapo varžybos C ir D grupėse. Po jų paaiškėjo visos į antrąjį etapą patekusios komandos.

Mače dėl trečiosios vietos D grupėje Baltarusijos rinktinė pranoko Juodkalnijos komandą 29:23 (13:13). Baltarusiai beveik visas rungtynes žaidė geriau, o antrojo kėlinio viduryje pradėjo tolti ir pabaigoje įgijo solidų 6 įvarčių pranašumą.

Juodkalniečiams pavyko pristabdyti varžovų lyderį Siarhejų Rutenką (jis pelnė 8 įvarčius), tačiau kiti baltarusių žaidėjai sulaukė mažiau dėmesio ir tuo sumaniai pasinaudojo antrajame kėlinyje. D grupės nugalėtoja tapo Kroatijos ekipa, įveikusi Švedijos rinktinę 25:24 (10:9).

Abi komandos kelialapius į antrąjį etapą užsitikrino jau po antrojo turo, tačiau atkakliai kovojo dėl įskaitinių taškų. Kroatai tik pradžioje atsiliko, bet pirmojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį, o beveik visą antrąją mačo pusę pirmavo 1-2 įvarčiais.

C grupėje pirmąją vietą užėmė Prancūzijos rinktinė, įtikinamai įveikusi Serbijos rankininkus 31:28 (17:12).

Labai permainingai vyko kitos šios grupės rungtynės, kuriose Lenkijos komanda 24:22 (10:14) nugalėjo Rusijos ekipą.

Lenkai geriau žaidė pirmomis minutėmis, bet keliskart nesugebėję rezultatyviai baigti greitų atakų, sutriko ir pradėjo klysti tiek gindamiesi, tiek puldami. Šaltakraujiškiau rungtyniavę rusai tuo pasinaudojo ir laimėjo pirmąjį kėlinį.

Tačiau antrajame vaizdas apsivertė aukštyn kojomis ir Lenkijos rankininkai parodė, kad komandos yra skirtingo lygio. Keliolika minučių atrodė, kad aikštėje yra tik viena ekipa – akivaizdžiai dominavusi Lenkijos rinktinė 19 min. atkarpą po pertraukos laimėjo 11:2! O rezultatas tapo 21:16 lenkų naudai.

Rungtynių pabaiga paliko nemalonių prieskonių. Dėl varžybų sistemos ypatumų lenkams buvo naudingiau laimėti ne didesniu skirtumu, o 1-2 įvarčiais, taip eliminuoti Serbijos komandą, kuriai pirmajame etape pralaimėjo, ir į antrąjį etapą nusinešti du įskaitinius taškus prieš Rusijos ekipą.

Dėl to paskutinėmis minutėmis Lenkijos rankininkai atsipalaidavo ir tik imitavo gynybą, kai rusai rengė paskutinę ataką, kurioje sumažino atsilikimą iki abiem komandoms palankaus 2 įvarčių. Antrojo etapo varžybos prasidės šeštadienį.

1-osios grupės komandos (Ispanija, Danija, Makedonija, Islandija, Vengrija ir Austrija) rungtyniaus šeštadienį, pirmadienį ir trečiadienį, 2-osios grupės (Kroatija, Prancūzija, Švedija, Lenkija, Rusija ir Baltarusija) – sekmadienį, antradienį ir trečiadienį. Po dvi geriausias abiejų grupių komandas pateks į pusfinalį.

Penktadienio rezultatai (3-asis turas)

C grupė (Orhusas)

Lenkija – Rusija 24:22 (10:14). J.Lucakas ir K.Lijewskis po 4/P.Atmanas 6. 4860 žr.

Serbija – Prancūzija 28:31 (12:17). I.Nikčevičius, M.Rničius ir P.Nenadičius po 5/ G.Joli 10, C.Sorhaindo 6. 4562 žr.

Rikiuotė: 1. Prancūzija – 6, 2. Lenkija – 2, 3. Rusija – 2, 4. Serbija – 2.

D grupė (Kopenhaga)

Kroatija – Švedija 25:24 (10:9). D.Duvnjakas ir D.Buntičius po 6/L.Karlssonas 5. 4785 žr.

Baltarusija – Juodkalnija 29:23 (13:13). S.Rutenka 8, I.Brovka 7/M.Simovičius 8. 3400 žr.

Rikiuotė: 1. Kroatija – 6, 2. Švedija – 4, 3. Baltarusija – 2, 4. Juodkalnija – 0.

Antrojo etapo grupių rikiuotė

1 grupė: 1. Ispanija – 4, 2. Danija – 4, 3. Makedonija – 2, 4. Islandija – 1, 5. Vengrija – 1, 6. Austrija – 0.

2 grupė: 1. Kroatija – 4, 2. Prancūzija – 4, 3. Švedija – 2, 4. Lenkija – 2, 5. Rusija – 0, 6. Baltarusija – 0.