Šeimininkai pateko į Europos rankinio čempionato pusfinalį

Europos vyrų rankinio čempionato šeimininkė Danijos rinktinė pirmoji iškovojo kelialapį į pusfinalį. Danai nugalėjo vengrus ir užsitikrino pirmąją vietą 1-oje grupėje. Į antrąją poziciją taikosi pirmadienį pergales pasiekusios Ispanijos ir Islandijos komandos.

Rolandas V.Eidvilas

Jan 20, 2014, 11:37 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 7:35 AM

Nė vieno taško nepraradusi Danijos rinktinė pratęsė pergalingą žygį ir, palaikoma 14 tūkstančių į Herningo areną atėjusių sirgalių, 28:24 (14:11) nugalėjo Vengrijos komandą.

Europos pirmenybių šeimininkai tik pirmojo kėlinio viduryje turėjo nedidelių problemų, bet dar prieš pertrauką įgijo 4 įvarčių pranašumą ir panašiu skirtumu pirmavo iki mačo pabaigos.

„Esu daugmaž patenkintas, - savo komandos žaidimą ir rezultatą įvertino Danijos rinktinės treneris Ulrikas Wilbekas. – Nežaidėme taip gerai, kaip su Ispanija, bet per tas rungtynes abi komandos išeikvojo labai daug jėgų ir šiandien atrodė prasčiau“.

Po šios pergalės 8 taškus surinkę Danijos rankininkai užsitikrino pirmąją vietą 1-oje grupėje. Užimti antrąją vietą grupėje pretenduoja pirmadienį pergales pasiekusios Ispanijos (6 taškai) ir Islandijos (5 taškai) rinktinės.

Ispanai nugalėjo austrus 28:27 (14:12), islandai – makedonus 29:27 (14:11).

Pasaulio čempionė Ispanijos rinktinė, regis, nenorėjo išeikvoti nė kruopele daugiau jėgų negu reikėjo pergalei ir didžiąją rungtynių dalį žaidė labai vangiai. Ispanai tai trumpam įjungdavo aukštesnę pavarą ir įgydavo kelių įvarčių persvarą, tai vėl ilgam sustingdavo ir leisdavo varžovams pasivyti.

Nedaug trūko, kad kovingieji austrai favoritus nubaustų. Likus 3 min. ispanai pirmavo 28:25, bet vienas jų žaidėjas buvo pašalintas iš aikštės. Austrai įmetė du įvarčius ir dar sykį perėmė kamuolį, tačiau išlyginti rezultato nespėjo.

„Visi nori įveikti pasaulio čempionus ir su mumis kovoja itin aršiai. O mes turėtume labiau nusiteikti, - sakė Ispanijos rinktinės žaidėjas Albertas Rocasas. – Galbūt pagalvojome, kad lengvai laimėsime, todėl turėjome sunkumų“.

Austrijos rinktinėje žaidžiantis lietuvis Vytautas Žiūra įvarčių nepelnė ir kartą buvo pašalintas 2 min.

Tinkamai nenusiteikė ir Islandijos rankininkai. Jų varžovai makedonai rungtynių pradžioje įmetė 4 įvarčius iš eilės, bet greitai atsitokėję islandai perėmė iniciatyvą ir 25-ąją min. jau patys buvo priekyje 11:8. Nuo tada Islandijos ekipa nedideliu skirtumu pirmavo iki mačo pabaigos. Paskutiniame antrojo etapo ture trečiadienį žais Danija – Islandija, Ispanija – Makedonija ir Austrija – Vengrija.

Pirmadienio rezultatai (antrojo etapo 2-asis turas)

1-oji grupė (Herningas)

Makedonija – Islandija 27:29 (11:14). K.Lazarovas 7/A.O.Hallgrimssonas ir G.V.Sigurdssonas po 6. 5000 žr.

Austrija – Ispanija 27:28 (12:14). D.Schmidas 6, ... V.Žiūra 0/J.Aguinagalde 8, J.Canellasas 7. 11000 žr.

Danija – Vengrija 28:24 (14:11). M.Hansenas ir Th.Mogensenas po 5/G.Ivancsikas 6. 14000 žr. Rikiuotė: 1. Danija – 8, 2. Ispanija – 6, 3. Islandija – 5, 4. Vengrija – 3, 5. Makedonija – 2, 6. Austrija – 0.