M.Kaznačenko Europos biatlono čempionate užėmė 21-ąją vietą

Nove Mesto (Čekija) penktadienį vykusiose atvirojo Europos biatlono čempionato jaunimo merginų 7,5 km lenktynėse triumfavo Estijos atstovė Tuuli Tomingas, distancijoje sugaišusi 22 min 13 sek. (1 baudos ratas).

BNS ir lrytas.lt inf.

2014-01-31 19:16, atnaujinta 2018-02-16 20:36

Geriausiai pasirodžiusi  Lietuvos atstovė Marija Kaznačenko buvo 21-a tarp 66 dalyvių

„Esu labai laiminga pagerinusi savo pernykštį rezultatą. Tąkart Bulgarijoje vykusiame čempionate buvau ketvirta. Nepataikiau tik paskutinį šūvį, matyt mintimis jau buvau distancijoje. Ypač džiugu, nes varžybų sąlygos čia sudėtingos: šaudykloje vėjuota, o trasa – kalvota“, – spaudos konferencijoje sake 19-metė čempionė.

Estijos biatlonininkė aplenkė kylančias Rusijos biatlono žvaigždes Svetlaną Mironovą ir Ulijaną Kaiševą, kurios šaudydamos suklydo atitinkamai du ir tris kartus.

Šaudykloje sėkmė nelydėjo ir mūsų šalies atstovių: M.Kaznačenko nepataikė penkis kartus ir atsilikusi nuo lyderės 2 min. 17,4 sek. užėmė 21-ąją vietą, Gaudvilė Nalivaikaitė nugalėtojai pralaimėjo 4 min. 1,4 sek. bei tenkinosi 40 vieta (6 baudos ratai), o Gabrielė Leščinskaitė, prašovusi taip pat 6 kartus, atsiliko 4 min. 45,1 sek. ir užėmė 49 vietą.

Progą atsirevanšuoti merginos turės sekmadienį vyksiančiose 10 km merginų persekiojimo varžybose.

6 kartus į taikinius nepataikė ir vaikinų 10 km varžybose dalyvavęs Arnoldas Mikelkevičius, kuris nugalėtojui pralaimėjo 6 min. 10,7 sek. ir užėmė 65 vietą, todėl persekiojimo rungtyje nestartuos.

Pirmą vietą tarp jauniausių biatlono sprinterių atvirajame Europos čempionate užėmė baltarusis Ramanas Jeliotneu, distancijoje sugaišęs 24 min. 34,5 sek. ir turėjęs sukti du baudos ratus. Antras liko kartą į taikinį nepataikęs šeimininkų atstovas Adamas Vaclavikas (atsiliko 11,7 sek.), o trečias – be klaidų šaudęs italas Maikolas Demecas (pralaimėjo 21,4 sek.)

Šestadienį 10 km sprinto varžybose startuos Lietuvos vyrų rinktinės nariai Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis ir Rokas Suslavičius.