Olimpinė pakyla: broliai Šicai Latvijai iškovojo bronzą

Trečiadienį Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse Latvijos sportininkai iškovojo pirmuosius medalius. Vyrų dviviečių rogučių varžybose broliai Andris ir Juris Šicai iškovojo bronzos medalius. Latviai distanciją įveikė per 1 min. 39,790 sek.

BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 12, 2014, 10:51 AM, atnaujinta Feb 16, 2018, 10:31 AM

Trečiąjį aukso medalį Sočio (Rusija) žiemos olimpiados rogučių varžybose Vokietijai iškovojo šio sezono lyderiai Tobias Wedlas ir Tobias Arltas, trečiadienį triumfavę dviviečių rogučių varžybose.

26-erių metų pasaulio čempionai dviejuose nusileidimuose sugaišo 1 minutę 38,933 sekundės ir, 0,522 sekundės aplenkę Turino bei Vankuverio olimpinių žaidynių čempionus austrus Andreasą bei Wolfgangą Lingerius, šios rungties olimpinį auksą Vokietijai iškovojo po dvylikos metų pertraukos.

Rezultatai:

1. Tobias Wedl/Tobias Arlt (Vokietija) 1 min. 38,933 sek.

10.Oskars Gudramovics/Peteris Kalninš (Latvija) 1:40,462

Pirmą kartą žiemos olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo istorijoje dvi sportininkės toje pačioje rungtyje turėjo pasidalinti aukso medalį. Trečiadienį greitojo nusileidimo rungtyje po aukso medalį gavo slovėnė Tina Maze ir Šveicarijos atstovė Dominique Gisin.

Abi sportininkės distanciją įveikė per 1 min. 41,57 sek. Bronzos medalis atiteko šveicarei Larai Gut. Ji nuo nugalėtojų atsiliko 0,1 sek.

Žiemos žaidynių istorijoje yra buvę atvejų, kad kalnų slidininkai dalinosi medalį, tačiau ne auksą. 1964 metais per Insbruko žaidynes Christine Goitschel ir Jean Saubert didžiausiojo slalomo rungtyje dalinosi sidabrą. 1992 metais toje pat rungtyje sidabrą dalinosi Dian Roffe ir Anita Wachter.

O 1998 metais sidabrą dalinosi šveicaras Didier Cuche ir austras Hansas Knaussas, tokį pat laiką užfiksavę didžiojo slalomo rungtyje.

Sidabrą šioje rungtyje Vankuveryje prieš ketverius metus iškovojusi amerikietė Julia Mancuso šį kartą liko tik aštunta, o šio sezono pasaulio taurės varžybų lyderė bei aukso medalį pirmadienį dvikovėje iškovojusi vokietė Maria Hoefl-Riesch tenkinosi tik tryliktąja pozicija.

1. Tina Maze (Slovėnija)          1 min. 41,57 sek.

8. Julia Mancuso (JAV)                 1:42,56

Šiaurės dvikovės - šuolių nuo 90 m ilgio tramplino bei 10 km slidinėjimo rungties - varžybų aukso medalį trečiadienį iškovojo vokietis Ericas Frenzelis.

Lyderiu tapęs po šuolių nuo tramplino (131 balas) varžybų 26-erių metų vokietis buvo pirmas ir 10 km slidinėjimo rungtyje: pasaulio taurės savininkas bei 2010 metų Vankuverio olimpinis čempionas komandinėse varžybose distanciją įveikė per 23 minutes 50,2 sekundės.

Sidabro medalis atiteko antrojoje pozicijoje po šuolių nuo tramplino buvusiam japonui Akito Watabei (23:54,4), o bronzą pelnė norvegas Magnusas Krogas (23:58,3), kuris po šuolių nuo tramplino buvo tik dvidešimtas.

Paskutinis galutinėje rikiuotėje liko rusas Jevgenijus Klimovas, kuris po šuolių nuo tramplino žengė trečias:

1. Eric Frenzel (Vokietija) 23 min. 50,2 sek.

2. Akito Watabe (Japonija) atsiliko 4,2 sek.

45.Jevgenij Klimov (Rusija) 4:40,8

Dar vieną aukso medalį - ketvirtąjį - Olandijai Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių greitojo čiuožimo varžybose iškovojo šios šalies atstovai. Vyrų 1000 m rungtyje triumfavo Stefanas Groothuisas (1 min. 08,39 sek.), o dukart olimpinis čempionas amerikietis Shani Davisas (1:09,12) liko tik aštuntas.

Sidabro medalio savininku šioje rungtyje tapo kanadietis Denny'is Morrisonas (1:08,43), o bronza tenkinosi dar vienas Olandijos sportininkas Michelas Mulderis (1:08,74):

1. Stefan Groothuis (Olandija) 1 min. 08,39 sek.

40. Ching-Yang Sung (Taivanas) 1:13,79

Antrąjį aukso medalį  iškovojo dailiojo čiuožimo sportinių šokių pora iš Rusijos 27-erių metų Tatjana Volosožar ir 30-metis Maksimas Trankovas.

Nepalikę varžovams vilčių ir laisvojoje programoje pasaulio ir Europos čempionai surinko 236,86 balo bei net 18,18 balo aplenkė sidabro medalius laimėjusius tėvynainius Kseniją Stolbovą ir Fiodorą Klimovą.

T.Volosožar ir M.Trankovas pirmąjį aukso medalį Sočyje iškovojo su Rusijos rinktine debiutavusiose komandinėse varžybose. Bronzos medaliai, kaip ir prieš ketverius metus Vankuveryje, atiteko 2012 metų pasaulio čempionams Vokietijos čiuožėjams Alionai Savchenko ir Robinui Szolkowy (215,78 b.). Praėjusios olimpiados vicečempionai kinai Qing Pang ir Jianas Tongas (209,88 balo) liko ketvirtoje vietoje: