Olimpinė pakyla: Vokietijos rinktinė pirma, antri - šveicarai

2. Šveicarija 5 1 1 7

BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 14, 2014, 3:36 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 7:44 AM

Komandų rikiuotės lyderės poziciją su 10 apdovanojimų - 7 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos - išsaugojo Vokietijos rinktinė.

Po penktadienį iškovotų dviejų aukščiausios prabos medalių į antrąją vietą pakilo Šveicarijos komanda, kurios sąskaitoje 7 medaliai - 5 aukso bei po vieną sidabro ir bronzos.

Į trečiąją poziciją su 11 medalių (4; 5; 2) smuktelėjo Kanados sportininkai.

Dvylika apdovanojimų - 2 aukso, 5 sidabro bei 5 bronzos - pelniusi žaidynių šeimininkė Rusija nukrito į aštuntąją vietą, du bronzos medalius turinti Latvija yra 24-ta (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iškovota medalių iš viso):

Dailiojo čiuožimo varžybose - japono triumfas

Japonas Yuzuru Hanyu tapo olimpiniu čempionu dailiojo čiuožimo vyrų varžybose.

Po trumposios programos (101.54) pirmavęs 19-metis japonas už laisvąją programą gavo 178.64 balo ir bendroje sumoje surinko 280.09 balo.

Sidabras atiteko kanadiečiui Patrickui Chanui (275.62), o bronza - stulbinantį šuolį iš devintosios vietos po trumposios programos padariusiam kazachui Denisui Tenui (255.10).

Jo nesugebėjo aplenkti net 2014 metų Europos čempionas ispanas Javier Fernandezas (253.92), kuris po trumposios programos buvo trečias, bet laisvojoje programoje surinko vos 166.94 balo.

Baltarusijai - trečiasis auksas

Trečiąjį auksą Baltarusijai Sočio žaidynėse iškovojo akrobatinio slidinėjimo atstovė Alla Tsuper. Baltarusė triumfavo moterų slidžių baleto varžybose, surinkusi 98.01 balo.

Sidabras atiteko kinei Mengtao Xu (83.50), o bronza - australei Lydia Lassila (72.12).

Skeletone - ir vėl britės pergalė

Moterų skeletono varžybas laimėjo 25-erių metų britė Elizabeth Yarnold, pakartojusi tėvynainės Amy Williams pergalę prieš ketverius metus Vankuveryje.

E.Yarnold keturiuose bandymuose sugaišo 3 minutes 52,89 sekundės ir net 0,97 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią planetos vicečempionę amerikietę Noellę Pikus-Pace, kuri prieš praėjusioje olimpiadoje buvo ketvirta.

Bronzos medaliu džiaugėsi vos penkioliktą vietą praėjusių metų pasaulio čempionate užėmusi rusė Jelena Nikitina.

Nepasisekė planetos čempionei britei Shelly Rudmann, kuri liko tik šešioliktojoje pozicijoje.

Skeletonas. Moterys:

1. Elizabeth Yarnold (D. Britanija)    3 min. 52,89 sek.

Baltarusei - antrasis auksas

Antrąjį aukso medalį Sočyje iškovojo Darija Domračeva. Anksčiau persekiojimo lenktynėse triumfavusi Baltarusijos atstovė penktadienį 15 km asmeninėse lenktynėse neturėjo lygių. Biatlonininkė kartą suklydo šaudykloje, distanciją įveikusi per 43 min. 19,6 sek.

Sidabras atiteko šveicarei Selinai Gasparin. Ji ugnies ruožuose nesuklydo nė karto, bet nuo lyderės atsiliko 1 min. 15,7 sek.

Bronza ant kaklo džiaugėsi Baltarusijos sportininkė Nadežda Skardino. Ji taip pat šaudė taikliai. Nuo tautietės ji atsiliko 1 min. 38,2 sek.

Lietuvos olimpietė Diana Rasimovičiūtė užėmė 42-ą vietą (trys baudos minutės).

Olimpinės čempionės titulą ginusi bei paskutiniuosiuose dviejuose pasaulio čempionatuose šioje rungtyje triumfavusi norvegė Tora Berger liko tik šešiolikta.

Biatlonas. Moterys. 15 km asmeninės lenktynės:

1. Darja Domračeva (Baltarusija) 29 min. 30,7 (1 baudos minutė)

2. Selina Gasparin (Šveicarija) atsiliko 1 min. 15,7 sek. (0)

3. Nadežda Skardino (Baltarusija) 1:38,2 (0)

4. Gabriela Soukalova (Čekija) 1:57,5 (2)

5. Anais Bescond (Prancūzija) 2:14,4 (2)

6. Veronika Vitkova (Čekija) 2:26,4 (1)

7. Julija Džima (Ukraina) 2:30,3

8. Aliona Pidgrušina (Ukraina) 2:39,9 (1) ... 42.Diana Rasimovičiūtė 6:12,9 (3) ... 44.Kadri Lehtala (Estija) 5:25,2 (2) ... 58.Grete Gaim (Estija) 8:08,9 (2) ... 73.Johanna Talihaerm (Estija) 11:56,9 (6)

74.Darja Jurlova (Estija) 11:58,4 (6)

Trumpomis rankovėmis - link aukso

Po sezono, kuriame patyrė čiurnos traumą, Dario Cologna dienas pagaliau skaidrina saulė. Trumpomis rankovėmis ir su nuo saulės akiniais Šveicarijos sportininkas penktadienį pasileido į dar vieną startą, atnešusį antrąjį auksą Sočio žaidynėse.

D.Cologna triumfavo 15 km atskiro starto klasikiniu stiliumi varžybose. Jis distanciją įveikė per 38 min. 29,7 sek.

Sidabrą iškovojo švedas Johanas Olssonas (38 min. 58,2 sek.). Bronza atiteko taip pat švedui Danieliui Richardssonui (39 min. 08,5 sek.)

Varžybose dalyvavęs Vytautas Strolia užėmė 70 vietą.

Slidinėjimas. Vyrai 15 km klasikiniu stiliumi lenktynės:

1. Dario Cologna (Šveicarija) 38 min. 29,7 sek.

2. Johan Olsson (Švedija) atsiliko 28,5 sek.

3. Daniel Richardsson (Švedija) 38,8

4. Iivo Niskanen (Suomija) 39,0

5. Lukaš Bauer (Čekija) 58,9

6. Chris Andre Jespersen (Norvegija) 1:00,9

7. Aleksandr Bessmertnych (Rusija) 1:08,0

8. Axel Teichmann (Vokietija) 1:12,7 ... 61.Raido Rankel (Estija) 5:09,2 ... 70.Vytautas Strolia 6:38,3 ... 72.Arvis Liepinš (Latvija) 7:06,5 ... 87.Roberto Carcelen (Peru) 27:59,2

Netikėtas čempionas

Penktadienį Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse išdalintas apdovanojimų komplektas vyrų kalnų slidinėjimo dvikovės - greitojo nusileidimo bei slalomo - varžybose.

Kiek netikėtai aukso medalio savininku tapo vos vieną kartą pasaulio taurės varžybų etapuose prizininku tapęs 28-erių metų šveicaras Sandro Viletta - 2 minutės 45,20 sekundės.

Olimpinio sidabro apdovanojimo šioje rungtyje savininku tapo kroatas Ivica Kosteličius, nuo čempiono atsilikęs 0,34 sekundės. Tai buvo jau ketvirtasis sidabro Kroatijos kalnų slidininko medalis žiemos olimpinių žaidynių istorijoje.

Bronza tenkinosi Italijos atstovas Christofas Innerhoferis, kurį nuo Sočio olimpiados čempiono skyrė 0,47 sekundės.

Olimpinio čempiono titulą gynęs amerikietis Bode Milleris liko tik šeštas, o pasaulio čempionas JAV kalnų slidininkas Tedas Ligety'is tenkinosi vos dvyliktąja pozicija.