V.Putinas Minske stebėjo Rusijos ledo ritulininkų triumfą

Rusijos ledo ritulininkai džiaugiasi paguodos titulu po fiasko Sočio žaidynėse. Sekmadienį Minske jie tapo pasaulio čempionais, finalo rungtynėse 5:2 įveikę Suomijos rinktinę. Lemiamoje dvikovoje rusams negalėjo padėti diskvalifikuotas treneris Olegas Znarokas, bet šį mačą tribūnose stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka.

May 25, 2014, 8:48 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 1:08 PM

Suomijos ir Rusijos ledo ritulininkai turėjo daug senų sąskaitų, bet Baltarusijos sostinėje šį sekmadienį jie pirmąsyk per istoriją susitiko  lemiamose pasaulio čempionato rungtynėse.

Pasaulio ledo ritulio čempionato finale rusai troško revanšo, nes būtent suomiai Sočio žiemos žaidynėse užtvėrė jiems kelią olimpiados ketvirtfinalyje.

Po metų pertraukos septintą kartą patekusi į finalą Rusijos rinktinė galiausiai pasiekė savo tikslą. Rusai planetos čempionais tapo penktą kartą  po triumfo 1993, 2008, 2009 ir 2012 metais.

Rusijos rinktinės pergalę finale lėmė puikiai išnaudota persvara tuomet, kai ji aikštėje turėjo kiekybinį pranašumą. Net keturis iš penkių įvarčių rusai įmušė, kai iš aikštės buvo pašalinti Suomijos rinktinės žaidėjai.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Sergejus Širokovas (10:45), Aleksandras Ovečkinas (27:34), Jevgenijus Malkinas (35:38), Denisas Zaripovas (44:24) ir Viktoras Tichonovas (55:53).

Suomių gretose pasižymėjo Iiro Pakarinenas (19:57), Olli Palola (26:51).

Pasaulio čempionate Rusijos rinktinė laimėjo visas dešimt rungtynių.

Tiesa, Kanados, JAV, Švedijos, Čekijos rinktinėms Baltarusijoje neatstovavo daug svarbių žaidėjų, kurie nusprendė pailsėti po Sočio žaidynių ar dabar dar kovoja NHL atkrintamosiose varžybose.

Nuostolis. Rusijos rinktinė lemiamą pasaulio čempionato dvikovą buvo priversta žaisti be trenerio.

Finalo išvakarėse Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) diskvalifikavo Olegą Znaroką už negarbingą elgesį per pusfinalio mačą su švedais.

Rusijos rinktinės treneris šeštadienį parodė nepadorų gestą, skirtą Švedijos rinktinės trenerio asistentui Rikardui Gronborgui.  Rusijoje gimęs ir Latvijos pilietybę turėjęs 51 metų O.Znarokas nykščiu perbraukė sau prie kaklo, taip demonstruodamas, jog norėtų perpjauti gerklę varžovui.

„Jeigu tai būtų įvykę JAV, O.Znaroką akimirksniu būtų areštavusi policija“, – tvirtino Švedijos rinktinės generalinis vadybininkas Tommi Boustedtas.

Priėmusi griežtą, bet neišvengiamą sprendimą diskvalifikuoti Rusijos rinktinės trenerį IIHF prieš finalą iš O.Znaroko oficialiai atėmė ir pasaulio čempionato akreditaciją.

Akistata. Rusijos ir Suomijos ledo ritulininkai Baltarusijoje susitiko jau antrą kartą. Pasaulio čempionato grupės varžybose rusai laimėjo 4:2.

Bronza. Trečiąją vietą pasaulio čempionate laimėjo Švedijos ledo ritulininkai. Rungtynėse dėl bronzos sekmadienį Minsko ledo rūmuose jie 3:0 įveikė čekus.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas. Finalas.

Rusija – Suomija 5:2 (1:1, 2:1, 2:0).

Įvarčiai:  S.Širokovas (10:45), A.Ovečkinas (27:34), J.Malkinas (35:38), D.Zaripovas (44:24) ir V.Tichonovas (55:53) / I.Pakarinenas (19:57), O.Palola (26:51).

Finalo rungtynių eiga:

Pirmasis kėlinys

1 min. 0:0 Suomijos rinktinės vartus gina Pekka Rinne, o Rusijos - Sergejus Bobrovskis.

2 min. 0:0 Iš aikštės išvyti rusas A.Burmistrovas ir suomis M.Salomaki.

3 min. 0:0 Suomiai turi kiekybinę persvarą, kai buvo pašalintas A.Ovečkinas. Bet  jos neišnaudojo.

5 min. 0:0 Rusijos rinktinė turi persvarą, nes iš aikštės buvo išvytas T.Mantyla.

6 min. 0:0 Rusai spaudžia varžovus, bet suomiams pavyko apsiginti. Po  vieno smūgio ritulys pataikė Suomijos rinktinės vartininkui į galvą.

7 min. 0:0 Suomiams pavyko atsilaikyti. Praleidęs 2 minutes ant baudos suolo, suomis grįžo į aikštę.

8 min. 0:0 Suomiai turėjo dvi puikias progas įmušti įvartį, bet jiems nepavyko įveikti Rusijos rinktinės vartininko, iššokus prieš šį vienas prieš vieną.

9 min. 0:0 Suomija vėl liko mažumoje  Iš aikštės pašalintas suomis, kuris Rusijos rinktinės aikštės pusėje nuvertė be rutulio buvusį varžovą.

10 min. 0:0 Rusai prispaudė varžovus. Jie tris kartus pavojingai smūgiavo į vartus, bet Suomijos vartai vis dar sausi.

11 min. 1:0 RUSIJA MUŠA PIRMĄJĮ ĮVARTĮ. Likus iki kėlinio pabaigos 9 min. 15 sek. rusai realizavo kiekybinę persvarą. Įvartį įmušė Sergejus Širokovas.

17 min. 1:0 Komandos apsikeitė aštriomis atakomis, bet rezultatas nesikeičia.

19 min. 1:0 Pavojingas suomio smūgis nepasiekė tikslo. Ritulys pataikė į skersinį.

20 min. 1:0 Du suomiai atakavo prieš vieną Rusijos rinktinės gynėją, bet įvarčio vėl nebuvo.

20 min. 1:1  SUOMIJA IŠLYGINO REZULTATĄ! Likus 3 sek. iki kėlinio pabaigos įvartį įmušė Iiro Pakarinenas.

Rusai į vartus smūgiavo 12, suomiai - 10 kartų.

Antrasis kėlinys

21 min. 1:1 Komandos pradeda antrąjį kėlinį.

23 min. 1:1 Suomiai surengė keletą atakų.

25 min. 1:1 Suomijos rinktinės vartininkas sugavo ritulį po J.Jakovlevo smūgio.

26 min. 1:1 P.Rinne dar kartą gelbsti savo vartus po S.Širokovo smūgio.

26 min. 1:1 Suomija turi kiekybinę persvarą. Iš aikštės pašalintas D.Zaripovas.

27 min.  1:2 SUOMIJA PERSVERIA REZULTATĄ! Įvartį įmušė Olli Palola (26:51).

28 min. 2:2 RUSIJA LYGINA REZULTATĄ. Įvartį įmušė A.Ovečkinas (27:34).

33 min. 2:2 Iš aikštės šalinamas J.Jakovlevas. Suomiai įgyja kiekybinę persvarą.

34 min. 2:2 Šalinamas J.Immonenas. Ant ledo  - po 4 ledo ritulininkus.

35 min. 2:2 Rusai turi kiekybinę persvarą. Šalinamas P.Kontiola. Rusai žaidžia penkiese, trys suomiai ginasi.

36 min. 3:2. RUSAI REALIZAVO KIEKYBINĘ PERSVARĄ. Įvartį įmušė J.Malkinas (35:38).

37 min. 3:2 Rusai tęsia savo šturmą, bet puikiai žaidžia P.Rinne. Suomiai aikštėje jau žaidžia penki.

39 min. 3:2 Suomija įgija kiekybinę persvarą. Iš aikštės išvarytas J.Malkinas.

Trečiasis kėlinys

43 min. 3:2 Rusija turi kiekybinę persvarą. Iš aikštės pašalintas T.Sallinenas.

45 min. 4:2 RUSAI MUŠA ĮVARTĮ. Pasižymėjo D.Zaripovas (44:24).

46 min. 4:2 Suomija įgija kiekybinę persvarą. Iš aikštės pašalintas Kutuzovas. Bet suomiams nepavyko realizuoti šio pranašumo.

56 min. 5:2 RUSAI VĖL MUŠA ĮVARTĮ. Dar vieną kiekybę persvarą įvarčiu pavertė V.Tichonovas (55:53).