Kauno maratono nugalėtoju tapo 32-ejų metų mokytojas A. Skinulis

Sekmadienio rytą Kauno centre, Nemuno saloje prasidėjo įspūdingas masinis renginys – maratono varžybos.

Nugalėtojas Aurimas Skinulis.<br>M.Patašiaus nuotr.

Vygandas Trainys

Jun 15, 2014, 12:13 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 8:31 PM

Tarptautinės bėgimo šventės „Kauno maratonas 2014“ nugalėtoju tapo kūno kultūros mokytojas  Aurimas Skinulis, įveikęs 42 km 195 m per 2 val. 28 min. 18 sek.

Pernai laikinoje sostinėje surengto pirmo Kauno maratono lyderis, kaunietis Tomas Venskūnas, 42 kilometrus nubėgo per 2 val. 39 min 52,04 sek.

Pergalingu šūksniu finišo juostą kirtęs 32 metų kaunietis A.Skinulis – profesionalus sportininkas. Nedaug trūko, kad jis būtų įveikęs 2012 metų vasaros olimpinių žaidynių normatyvą.

Pernai A.Skinulis Vilniaus maratone buvo antras.

„Šįsyk jaučiau, kad laimėsiu“, – sunkiai gaudydamas kvapą, ištarė Kauno maratono lyderis.

Antras Kauno maratono trasą trasą įveikė ukrainietis Dmitrijus Poževilovas (2 val. 32 min. 00 sek.), o trečias atbėgo vilnietis Ignas Brasevičius (2 val. 32 min. 55 sek.).

Varžybose dalyvavo vyrų ir moterų grupės. Greičiausiai maratono distanciją įveikę vyrų ir moterų grupių bėgikai (užėmę 1 – 5 vietas) gaus nuo 200 iki 1,2 tūkst. litų piniginius prizus.

Maratono dalyviai bėgo du ratus Nemuno ir Neries krantinėmis, o pasirinkusieji pusės maratono atstumą suko vieną ratą.

Bėgimo dalyviai taip pat varžėsi įvairių nuotolių kitose rungtyse:  pusės maratono (21 km 98 m), 10 km, 5 km. Taip pat vyko Kauno Akropolio šeimų bėgimas (1,2 km), po pietų prasidės vaikiškų vežimėlių lenktynės.

10 km ir 5 km bėgimo dalyviai nuo 13 val. varžosi, kuris greitesnis Laisvės alėjoje.

Moterų maratono grupės lydere tapo ukrainietė Elena Simonok (3 val. 06 min. 43 sek.), antra tapo vilnietė Austėja Miežytė (3 val. 8 min. 23 sek.), trečia – jonavietė Vilija Damašickienė (3 val. 24 min. 53 sek.).

Pusės maratono ruože tarp vyrų nepavejamas buvo kaunietis Remigijus Kančys (1 val. 11 min. 13 sek.), antrą vietą užėmė Justinas Križinauskas iš Šiaulių rajono (1 val. 12 min. 26 sek.), trečias finišavo vilnietis Domantas Balsys (1 val. 12 min. 37 sek.).

Pusės maratono rungties moterų grupėje greičiausiai trasą įveikė kaunietė Rasa Drazdauskaitė (1 val. 22 min. 36 sek.), antra vietą iškovojo alytiškė Vaida Šacikauskaitė (1 val. 28 min. 57 sek.), trečia finišavo Nadežda Roždestvenskaja iš Vilniaus (1 val. 31 min. 42 sek.)

Iš viso į maratono ir kitas trumpesnes rungtis užsiregistravo per 3 tūkst. žmonių iš Lietuvos ir 16 užsienio šalių. Viešoji įstaiga „Kauno maratono klubas“ bėgimo šventę rengia antrą kartą.

Maratono rungtyje gali dalyvauti asmenys, gimę ne vėliau kaip 1995 metais, o pusės maratono – ne vėliau nei 1998 metais.