Tai bent salto – A. Didžbalis laimėjo bronzą pasaulio čempionate

Aurimas Didžbalis po diskvalifikacijos su trenksmu sugrįžo į elitines sunkiosios atletikos varžybas.

A.Didžbalis iškovojo pasaulio čempionato sidabrą rovimo rungtyje ir pasiekimą pažymėjo įspūdingu šuoliu.<br>Facebook nuotr.

Nov 14, 2014, 4:05 PM, atnaujinta Jan 21, 2018, 11:27 AM

Pasaulio čempionate Almatoje lietuvis iškovojo bronzos medalį, per dvi rungtis iškėlęs 399 kg.

Varžybose Kazachstane A.Didžbalis išrovė 185 kg štangą, pasiekė asmeninį rekordą ir pelnė mažąjį sidabrą rovimo rungtyje svorio karegorijoje iki 94 kg.

Šį pasiekimą 23 metų lietuvis pažymėjo įspūdingu salto šuoliu atgal, o paskui puolė į trenerio Broniaus Vyšniausko glėbį.

Tačiau netrukus sekusioje stūmimo rungtyje lietuvis užėmė penktąją vietą, išstūmęs 214 kg. Du bandymai išstumti 218 kg štangą nebuvo sėkmingi.

Lietuvį aplenkė du Kazachstano atletai.

Stūmimo rungtį laimėjęs Žasulanas Kydyrbajevas tapo čempionu - 408 kg (179 kg ir 229 kg).

Rovimo rungtyje stipriausias buvęs Vladimiras Sedovas galiausiai laimėjo sidabrą - 407 (188 kg ir 219).

Kartu su A.Didžbaliu šioje svorio kategorijoje startavęs kitas lietuvis Žygimantas Stanulis galutinėje įskaitoje užėmė tryliktąją vietą - 373 kg (170 kg ir 203 kg).

A.Didžbalis šiemet gegužę sugrįžo į oficialias varžybas, kuriose negalėjo startuoti dvejus metus dėl dopingo diskvalifikacijos.