Pijus Labutis – pasaulio jaunimo pulo čempionato bronzininkas

Vilnietis pulo žaidėjas Pijus Labutis Šanchajuje vykusiame Pasaulio jaunimo pulo-9 čempionate vakar iškovojo bronzos medalį.

BNS ir lrytas.lt inf.

2014-11-18 07:42, atnaujinta 2018-01-21 05:54

Didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje vykusiose varžybose kvalifikaciame etape pirmąją pergalę prieš korėjietį Kim Su Ung septyniolikmetis P. Labutis pelnė itin sunkioje kovoje, pareikalavusioje kontrolinės partijos. Susitikimas baigėsi džiaugsmingu rezultatu 9:8 mūsų sportininko naudai. Antrąjį susitikimą su Wen Wu iš Kinijos lietuvis laimėjo šiek tiek lengviau – 9:6. Vėliau P. Labutis 9:3 nugalėjo Kinų Taipėjaus (Taivanas) atstovą Hsu Jui-An.

Ketvirtfinalyje mūsiškis antrąsyk susitiko su kinu Wen Wu ir dar kartą jam įrodė savo meistriškumą, laimėjęs rezultatu 11:5 bei užsitikrinęs prizinę vietą šiame čempionate.

Lemtingas lietuviui buvo pusfinalio mačas, kurį 11:3 laimėjo Singapūro sportininkas Aloysius Yapp, šiandien kovosiantis dėl čempiono titulo su Kinijos atstovu Hsu Jui-An. Pastarasis, kvalifikaciniame etape pralaimėjęs P. Labučiui, sugebėjo įveikti likusius savo oponentus, pusfinalyje nugalėti Vokietijos žvaigždę Raphael Wahl ir iškopti į finalą.

Iš viso pasaulio čempionate jaunimo iki 19 metų grupėje dalyvavo 24 kviestiniai sportininkai, pademonstravę geriausius rezultatus kontinentinėse varžybose. Pijus Labutis šią vasarą Europos jaunimo pulo-8 čempionate užėmė antrąją vietą, o prieš porą savaičių tapo Lietuvos pulo-10 čempionu.