Pakeliui į pusfinalį R. Meilutytė – antra, Lietuva turi rekordus

Pirmąjį aukso medalį pasaulio plaukimo čempionate trumpajame baseine (25 m) Katare ketvirtadienio vakarą iškovojusi Rūta Meilutytė jau po valandos startavo 100 m kompleksiniame plaukime, o penktadienio rytą pradėjo pasirodymą 100 m krūtine varžybose.

Po auksu padabinto pirmojo plaukimo R.Meilutytė tęsia pasirodymą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Dec 5, 2014, 7:44 AM, atnaujinta Jan 19, 2018, 10:37 PM

R.Meilutytė į pusfinalį pateko nuplaukusi per 1 min. 4,47 sek. Savo plaukime ji nusileido tik olandei Moniek Nijhuis (1 min. 4,32 sek.) ir antru rezultatu pateko į kitą etapą.

„Esu pailsėjusi, viskas vyksta pagal planą, vakare daugiau jėgų skirsiu kompleksinio plaukimo finalui, o 100 krūtine pusfinalyje reikės tik patekti tarp finalininkių”, - Lietuvos plaukimo federacijai sakė R.Meilutytė.

Plaukimo favoritė jamaikietė Alia Atkinson nuplaukė per 1 min. 4,98 sek.

Perpus trumpesnėje distancijoje R.Meilutytė iškovojo aukso medalį.

Septyniolikmetės rekordas plaukiant 100 m krūtine – 1 min. 2,36 sek. Geriausias sezono rezultatas – 1 min. 3,05 sek.

Rekordo nepakako

Plaukimo 50 m peteliške varžybose dalyvavo du lietuviai – Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas.

T.Duškinas užfiksavo naują Lietuvos rekordą (23,28 sek.), kuris anksčiau priklausė M.Sadauskui.

Jis buvo įveikęs nuotolį per 23,33 sek. Tačiau atrankos plaukime M.Sadauskas plaukė lėčiau nei rekordinį kartą - 23,58 sek.

Bet net ir Lietuvos rekordo nepakako patekti į pusfinalį. T.Duškinas bendroje įskaitoje liko 25-as. Iki pusfinalio jam pritrūko 0,11 sek.

„Norėjau dar geriau, bet ir Lietuvos rekordas nėra blogai”, - sakė T.Duškinas.

Atrankos nugalėtoju tapo PAR atstovas Ch.Le Clos (22,47 sek.).

Paskutinis rytinėje sesijoje pasirodė Giedrius Titenis. 200 m plaukime krūtine jis finišavo per 2 min. 7,42 sek., užėmė dvyliktąją vietą ir į finalą nepateko.

Jis taip pat pagerino sau priklausiusį Lietuvos rekordą (2 min. 7,65 sek.).

Diskvalifikavo lietuvį

Į Dohos baseiną šokęs Danas Rapšys buvo diskvalifikuotas. Jis dalyvavo 200 m plaukime kompleksiniu būdu, bet pažeidimų startuojant įžvelgę teisėjai jo rezultato neįskaitė.

Į pusfinalį plaukikas nepateko, nors savo rezultatu vis tiek nebūtų galėjęs pasiekti kito etapo. Tiesa, rezultatas būtų tapęs asmeniniu D.Rapšio rekordu.

Geriausias D.Rapšio rezultatas – 1 min. 57,39 sek., o Lietuvos rekordas – 1 min. 52,22 sek.

Kiti startai

Povilas Strazdas startavo 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Savo plaukime aštuoniolikmetis finišavo tik per 3 min. 50,25 sek. ir liko devintas. Bendroje įskaitoje lietuvis liko už pusfinalio borto.

Bendroje įskaitoje P.Strazdas liko 44-as. Greičiausiai atrankoje plaukė vengras Peteris Bernekas (3 min. 37,43 sek.).

P.Strazdui priklausantis Lietuvos rekordas – 3 min. 47,95 sek.

Vakarinė penktadienio sesija

Rūta Meilutytė 18 val. 8 min 100 m plaukimo krūtine pusfinalis 18 val. 24 min. 100 m kompleksinio plaukimo finalas.