Dvidešimtmečiai pergale pradėjo pasaulio ledo ritulio pirmenybes

Per pratęsimą komandos nepasižymėjo.

Turnyro nugalėtoja iškovos kelialapį į I divizioną, o paskutine likusi ekipa iškris į II diviziono B grupę.<br>123rf.com asociatyvi nuotr.

BNS ir lrytas.lt inf.

Dec 8, 2014, 12:37 AM, atnaujinta Jan 19, 2018, 5:54 PM

Pergale turnyrą pradėjo jaunieji Lietuvos ledo ritulininkai, po baudinių serijos 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 0:0, 1:0) įveikę bendraamžius iš Rumunijos.

Pergalingą baudinį realizavo Paulius Gintautas (65:00), o lietuvių pergalę įtvirtino kitą varžovo baudinį atrėmęs vartininkas Simas Baltrūnas.

Nors pirmąjį susitikimo įvartį įmušė Danielius Nomanovas (04:07), tačiau netrukus Arnoldas Sillo (08:53) išlygino rezultatą. Po to visą laiką priekyje buvo rumunai, o lietuviai sėkmingai vijosi: po Mirceos Constantino (21:41) ir Arnoldo Sillo (24:36) įvarčių rumunai išsiveržė į priekį 3:1, tačiau Iljos Četvertako (30:51) ir Domanto Čypo (37:18) pastangomis pavyko išlyginti rezultatą.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje į Tiboro Alberto (44:29) tikslų smūgį įvarčiu atsakė Danielius Nomanovas (47:41).

Likus žaisti pusantros minutės Huho Gecse'as (58:31) vėl išvedė rumunus į priekį, tačiau pakeitus vartininką šeštu žaidėju ir likus 22 sekundėm iki trečiojo kėlinuko pabaigos dar syk rezultatą išlygino Ugnius Čižas (59:38).

„Čempionate smulkių klaidų nedovanos nė viena komanda, ką pamatėme šiose rungtynėse. Visi nori laimėti, visi kaunasi tik dėl pergalės. Tad reikės kautis iki galo visose rungtynėse, nes komandos apylygės. Tad pradedame ruoštis rytdienos kovai su Didžiąja Britanija“, - po dvikovos komandos žaidimą komentavo vyriausiasis treneris latvis Aigaras Ciprusas.

Pirmadienį antrąsias turnyro rungtynes lietuviai žais su Didžiosios Britanijos atstovais, kurie pirmajame pirmenybių susitikime sekmadienį 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) įveikė Olandijos ekipą.

Trečiosiose pirmojo turo rungtynėse sekmadienį Pietų Korėjos dvidešimtmečiai po baudinių serijos 4:3 (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, 1:0) palaužė šeimininkės Estijos jaunimo rinktinės pasipriešinimą.

II diviziono A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Didžioji Britanija 1 1 0 0 0 4:2 3

2. Lietuva 1 0 1 0 0 6:5 2

3. Pietų Korėja 1 0 1 0 0 4:3 2

4. Rumunija 1 0 0 1 0 5:6 1

5. Estija 1 0 0 1 0 3:4 1

6. Olandija 1 0 0 0 1 2:4 0