Jaunimo ledo ritulio rinktinė iš Estijos grįš su medaliais

Pasaulio dvidešimtmečių ledo ritulio čempionate Estijoje 2A grupės ketvirtosios dienos paskutinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė surėmė lazdas su aikštelės šeimininkais. Itin svarbiose abiems komandoms rungtynėse pergalę 6:4 (3:2, 2:1, 1:1) iškovojo lietuviai.

Lietuviai įveikė estus 6:4.<br>hockey.lt nuotr.

hockey.lt ir lrytas.lt inf.

Dec 13, 2014, 9:16 AM, atnaujinta Jan 19, 2018, 7:00 AM

Prieš šią dvikovą tapo aišku, jog po Didžiosios Britanijos pergalės po baudinių serijos 5:4 (0:1, 3:1, 1:1, 0:0, 1:0) prieš Pietų Korėją britai tapo diviziono nugalėtojais ir sugrįš į I grupę.

Baltų rinktinėms tarpusavio dvikova lėmė ir galimybę kautis dėl antrosios vietos grupėje, ir galimybę iškristi iš jos. Tokia atsakomybė nuo pat dvikovos pradžios slėgė abi komandas.

Lietuvos rinktinė greitai išnaudojo varžovų klaidas ir subombardavo varžovų vartus. Simonas Gorelis daugumoje (01:14, perdavimai - Ugnius Čižas, Artūras Laukaitis) pelnė įvartį ir išvedė komandą į priekį.

Netrukus solo reidu gražų įvartį pelnė Paulius Gintautas (08:13, U.Čižas), o dar po kelių minučių sulaukė puikaus perdavimo ir pelnė dar vieną įvartį daugumoje (11:34, S.Gorelis, U.Čižas).

Tačiau atsipalaidavę lietuviai patys atidavė iniciatyvą varžovams į rankas. Iš pradžių Vadimas Vasjonkinas sušvelnino skirtumą iki 1:3 (13:00), vėliau Nikita Smirnovas išnaudojo kiekybinę persvarą – 2:3 (15:40).

Lietuvos jaunimas nepasimetė ir uždirbo baudinį, kurio nerealizavo Ilja Četvertakas.

Antrajame kėlinyje chaotišką žaidimą pradėjusi žaisti Lietuva leido varžovams išlyginti rezultatą. Maksimas Puzakovas įvarčiu (22:46) leido estų komandai pradėti viską iš naujo.

Bet lietuviai parodė charakterį. Iš pradžių Vilius Krakauskas individualiu reidu grąžino Lietuvai trapią persvarą (33:50), o kėlinio pabaigoje vienas prieš vartininką iššokęs I.Četvertakas (39:41) atkeršijo varžovų vartininkui už neįmuštą baudinį – 5:3.

Lietuva vėl leido varžovams sukurti intrigą, kai trečiajame kėlinyje Daniilas Fursa įmušė įvartį (45:35) ir sumažino atsilikimą iki 4:5.

Rungtynių pabaigoje Estija bandė gelbėtis šešiais aikštės žaidėjais, tačiau Artūras Laukaitis nubaudė varžovus įvarčiu į tuščius vartus – 6:4.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas P.Gintautas.

Lietuviai į varžovų vartus metė 36 kartus, estai – 40.

Paskutinę dieną čempionato dieną Lietuvos rinktinė kovos dėl sidabro apdovanojimų su Olandijos rinktine. Sidabrą Lietuvos rinktinei gali padovanoti rumunai, rungtynėse su Pietų Korėja iškovodami bent du taškus.

Ledo ritulys labai emocionalus žaidimas. Komanda pirmaudama atsipalaidavo, pasipylė pašalinimai iš aikštelės ir leidome varžovams grįžti į žaidimą. Noriu pagirti vyrukus, šaunuoliai, jog rado jėgų kovoti iki pabaigos ir iškovoti pergalę. Turnyre pirmi nebebūsime, tačiau kausimės dėl antros vietos iš visų jėgų“,- po dvikovos sakė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas.

Pasaulio U-20 ledo ritulio čempionato 2A grupės turnyrinė lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. D.Britanija 4 3 1 0 0 19-12 11

2. Lietuva 4 2 1 0 1 21-15 8

3. Pietų Korėja 4 1 1 1 1 12-15 6

4. Estija 4 1 0 1 2 11-18 4

5. Rumunija 4 1 0 1 2 15-18 4

6. Olandija 4 1 0 0 3 14-13 3