Ledo ritulininkai pralaimėjo olandams, bet užėmė antrąją vietą

Lietuvos 20-mečių rinktinė pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionate Taline džiaugėsi sidabro medaliais, nors jie buvo iškovoti trečiosios pagal pajėgumą pakopos varžybose. Estijos sostinėje pasibaigusiame 2A grupės šešių komandų turnyre lietuviai šeštadienį po pratęsimo 3:4 (1:1, 0:2, 2:0; 0:1) pralaimėjo Olandijos komandai, bet pelnyto taško pakako užimti 2-ąją vietą.

Lietuvos rinktinė Taline užėmė antrąją vietą.<br>hockey.lt nuotr.

Dec 13, 2014, 8:46 PM, atnaujinta Jan 19, 2018, 6:03 AM

Lietuva surinko 9 taškus ir aplenkė Pietų Korėjos ekipą dėl pergalės 5:1 tarpusavio mače.

Du įvarčius lietuviams pelnė Paulius Gintautas (8:24 ir 50:50), vieną - Rokas Bazys (54:22). Olandų gretose įvarčiais pasižymėjo Danny Stewmpheris (15:39), Reno de Hondtas (27:56), Guusas van Nesas (39:25) ir Kilianas van Gorpas (63:55).

Pratęsimo metu iš pradžių lietuviai žaidė keturiese prieš tris, vėliau tokį patį pranašumą įgijo varžovai, kurie pelnė auksinį įvartį ir šventė pergalę.

Abi komandos į varžovų vartus metė po 40 kartų.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas U.Čižas. Geriausiojo rinktinės žaidėjo visame turnyre titulą atsiėmė Danielius Nomanovas.

„Buvo labai sunkos rungtynės. Žaidėjai sunkiai įsivažiavo ir tik rungtynių pabaigoje rado jėgų perlaužti rungtynių eigą savo naudai. Čempionate vyrukai kovojo gerai, bet kelios klaidos vienose rungtynėse nubraukė visą darbą. Pakartojome pernykštę sėkmę ir reikia žiūrėti į priekį, į kitus metus, ruoštis kilti aukštyn“,- po čempionato sakė rinktinės vyriausiasis treneris Aigaras Ciprusas.

Aukso medaliai ir vienintelis kelialapis į aukštesnę grupę atiteko Didžiosios Britanijos (14 tšk.) komandai, kuri čempionatą šeštadienio vakarą baigė pergale 3:1 prieš Estijos (4) rinktinę.

2A grupės čempionato lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. Didžioji Britanija 5 4 1 0 0 22:13 14

2. Lietuva 5 2 1 1 1 24:19 9

3. Pietų Korėja 5 2 1 1 1 18:18 9

4. Olandija 5 1 1 0 3 18:16 5

5. Estija 5 1 0 1 3 12:21 4

6. Rumunija 5 1 0 1 3 18:24 4