Norvegijos rankininkės vėl stipriausios Europoje

Norvegijos rinktinė susigrąžino stipriausios Europos moterų rankinio komandos vardą. Norvegės sekmadienį žemyno pirmenybių finale Budapešte nugalėjo ispanes 28:25 (10:12) ir šeštąjį kartą laimėjo aukso medalius.

Rolandas V.Eidvilas

2014-12-21 22:58, atnaujinta 2018-01-18 16:19

Nors norvegės buvo laikomos lemiamų rungtynių favoritėmis, joms dvikova klostėsi labai sunkiai. Tiesa, Norvegijos rankininkės geriau pradėjo, bet paskui varžovių vartininkė Silvia Navarro pradėjo traukti kamuolį tarsi magnetas ir 5 įvarčius be atsako įmetusios ispanės pabėgo į priekį 7:3.

Norvegijos rinktinės trenerio islando Thoriro Hergeirssono paprašyta minutės pertraukėlė sustabdė nuosmūkį, bet rezultatą norvegės išlygino tik 32-ąją minutę (12:12). Skandinavės netrukus persvėrė rezultatą, kėlinio viduryje nutolo 4 įvarčių skirtumu, tačiau po to pateko į dar vieną duobę. Vis dėlto pietietiems nepavyko išlyginti rezultato ir nuaidėjus sirenai džiaugsmo šokį aikštės viduryje sušoko Norvegijos rankininkės.

Nugalėtojoms net 10 įvarčių pelnė Linn-Kristin Koren, perėmusi lyderės vaidmenį iš varžovių atidžiai prižiūrėtų Heidi Loke ir Noros Mork. Norvegės irgi uždengė grėsmingiausią ispanių žaidėją Carmen Martin, o Europos vicečempionių gretose labiausiai pasižymėjo taip pat 10 įvarčių įmetusi Nerea Pena.

Norvegijos rinktinė Europos čempione tapo jau šeštąjį kartą. Norvegės pirmą kartą triumfavo 1998 metais, po to buvo stipriausios ketveriose iš eilės pirmenybėse 2004, 2006, 2008 ir 2010 metais. Be to, šios šalies rankininkės yra iškovojusios tris sidabro ir vieną bronzos medalių komplektą, o ant garbės pakylos jų nebuvo tik per 2000 metų žemyno pirmenybes.

Ispanijos komanda pakartojo geriausią savo rezultatą. 2008 metais ispanės irgi laimėjo sidabrą. Bronzos medalius iškovojo Švedijos rankininkės. Labai lygiose rungtynėse dėl trečiosios vietos švedės pranoko Europos čempionių titulą praradusias juodkalnietes 25:23 (11:12).

Švedijos komanda Europos pirmenybių medalius laimėjo tik antrą kartą. 2010 metais švedės buvo apdovanotos sidabru.

Dvi Švedijos rankininkės iš Budapešto parsiveža asmeninius prizus. Naudingiausia čempionato rankininke išrinkta Isabelle Gullden, geriausiai besiginančia – Sabina Jacobsen.

25 metų I.Gulden taip pat tapo rezultatyviausia turnyro žaidėja. Švedijos komandos atakų lyderė per 8 rungtynes įmetė 58 įvarčius.

Į geriausių rankininkių septynetą išrinktos vartininkė norvegė Silje Solberg, aikštės žaidėjos norvegės Heidi Loke ir Nora Mork, ispanė Carmen Martin, danės Kristina Kristiansen ir Maria Frisker bei rumunė Cristina Neagu.

Finalas

Norvegija – Ispanija 28:25 (10:12). L.K.Koren 10, N.Mork 7, S.Solberg 3/N.Pena 10, A.Cabral 4, C.Martin 4. 7500 žiūrovų.

Rungtynės dėl 3 vietos

Švedija – Juodkalnija 25:23 (11:12). I.Gullden 7, I.Oden 6/K.Bulatovič 8. 5500 žiūrovų.

Galutinė rikiuotė: 1. Norvegija, 2. Ispanija, 3. Švedija, 4. Juodkalnija, 5. Prancūzija, 6. Vengrija, 7. Nyderlandai, 8. Danija, 9. Rumunija, 10. Vokietija, 11. Lenkija, 12. Slovakija, 13. Kroatija, 14. Rusija, 15. Serbija, 16. Ukraina.