D. Zubrus NHL reguliariajame sezone sužaidė 1200-ąsias rungtynes

Dainius Zubrus dar ryškiau įrašė savo vardą į NHL istoriją – 36 metų lietuvis trečiadienį sužaidė savo 1200-ąsias rungtynes reguliariajame sezone. Lietuvis tapo tik 102-uju žaidėju, kuris pasiekė šią įspūdingą ribą.

D. Zubrus tapo 102-uoju NHL žaidėju, kuris pasiekė 1200 rungtynių ribą.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Jan 1, 2015, 10:40 AM, atnaujinta Jan 17, 2018, 7:39 AM

Tačiau paskutinę 2014-ųjų dieną komandos draugai nenudžiugino D.Zubraus - „New Jersey Devils“ svečiuose 1:3 pralaimėjo „Detroit Red Wings“ ekipai.

16 minučių žaidęs lietuvis nė karto nesmūgiavo į varžovų vartus, blokavo du varžovų metimus ir antrajame kėlinyje atsėdėjo 2 baudos minutes. Iš viso D.Zubraus sąskaitoje per 31 šio sezono mačą - 2 įvarčiai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 16 baudos minučių.

Elektrėniškis D.Zubrus pradėjo savo karjerą NHL 1996 metais, kai naujokų biržoje buvo pakviestas 15-uoju šaukimu. Tais metais jis spalio 5 d. debiutavo „Philadelphia Flyers“ ekipoje ir tapo jauniausiu žaidėju šios komandos istorijoje – 18 metų, 3 mėnesių ir 19 dienų amžiaus.

Puolėjas D.Zubrus reguliariajame sezone 511 mačų sužaidė atstovaudamas „Devils“, 331 – „Washington Capitals“, 200 - „Philadelphia Flyers“, 139 - „Montreal Canadiens“, 19 - „Buffalo Sabres“.

Be to, jis yra sužaidęs 92 mačus Stanley taurės atkrintamosiose varžybose.

Kitas NHL žaidęs lietuvis 42 metų Darius Kasparaitis reguliariajame sezone sužaidė 863 mačus, atkrintamosiose varžybose – 83.

NHL rekordininkas pagal rungtynes reguliariajame sezone yra Gordie Howe - 1767 mačai. Jis 26 sezonus atstovavo „Detroit Red Wings“ ir „Hartford Whalers“ ekipoms.

Tarp teberungtyniaujančių žaidėjų lyderis yra D.Zubraus komandos draugas 42 metų čekas Jaromiras Jagras, neseniai sužaidęs 1500-ąsias rungtynes.