Iš JAE taekvondo čempionato – su trimis aukso medaliais

Jungtiniuose Arabų Emiratuose (JAE) vykusiame atvirajame G-1 kategorijos teakvondo čempionate aukso medalius iškovojo trys Lietuvos sportininkai – jaunimo grupėje kovoję šiauliečiai Klaudija Tvaronavičiūtė ir Benas Kazlauskas bei klaipėdietis Rokas Urbutis.

Gintaras Šiuparys

Feb 9, 2015, 10:06 PM, atnaujinta Jan 13, 2018, 4:37 PM

Į Fujairahe surengtas varžybas suplūdo per 1000 sportininkų iš daugiau kaip pusšimčio pasaulio valstybių.

Šiam čempionatui organizatoriai pajūryje pastatė didžiulę palapinę. Joje buvo patiesti penki kilimai, tad vienu metu galėjo kautis dešimt atletų.

Į 30 laipsnių karščiu alsuojančius JAE atskridę lietuviai savaitę ruošėsi stovykloje.

Lietuvoje konkurenčių neturinčios 16 metų K.Tvaronavičiūtės (svorio kategorija iki 46 kg) treneris Romualdas Montvidas labiausiai jaudinosi dėl burtų, ir buvo teisus.

Organizatoriai nebuvo palankūs kylančiai Lietuvos taekvondo žvaigždei – kaip ir tikėtasi, pirmajame etape jai paskyrė pajėgiausią kovotoją Baną Daraghmeh iš Jordanijos. Tokia gudrybė leido tarp prizininkių prasibrauti vietinei sportininkei.

„Prieš kelias savaites Turkijoje vykusiame G-1 čempionate Klaudija jordanietę B.Daraghmeh įveikė tik per antrąjį pratęsimą, bet šįkart pakako ir pagrindinio dvikovos laiko – laimėjo 4:1“, – įspūdžiais dalijosi R.Montvidas.

Antrojoje kovoje lietuvė 6:1 nepaliko vilčių kazachei Nurilai Ubaidullajevai, o finale 11:4 daugiau nei įtikinamai nugalėjo kitą Kazachstano atstovę Toizhan Kydyrbekovą. Tai buvo ketvirtasis G-1 kategorijos čempionatas, kurį K.Tvaronavičiūtė laimėjo per pastaruosius metus.

Kitas Šiaulių apskrities kovos menų centro auklėtinis B.Kazlauskas neturėjo lygių tarp svorio kategorijoje iki 45 kg kovojusių atletų.

Šiaulietis pirmojoje kovoje 15:3 sutriuškino šeimininkų atstovą Saeedą Jamalą, o pusfinalyje 6:2 įveikė baltarusį Danilą Žuravliovą. Finale lietuvis kovojo su kitu Baltarusijos atstovu Danila Paliakovu. Šią kovą B.Kazlauskas laimėjo minimalia persvara 3:2.

Toje pačioje svorio kategorijoje kovojo ir klaipėdietis Danielius Djačekas. Taekvondo akademijos „Tornado“ auklėtinis laimėjo pirmas dvi kovas, bet pusfinalyje po dramatiško mūšio 8:9 nusileido D.Paliakovui.

Šiauliečio B.Kazlausko brolis dvynys Matas kovėsi iki 41 kg svorio sportininkų grupėje. „Matas dalyvauti čempionate apsisprendė paskutinę akimirką, nes dar nėra išsigydęs rankos lūžio“, – sakė treneris R.Montvidas.

Pirmąją kovą prieš šeimininkų atstovą Mohammedą Jamalą 16:7 laimėjęs šiaulietis M.Kazlauskas suklupo pusfinalyje – 0:3 nusileido būsimajam čempionui kazachui Alimzhanui Dauletui.

Trečią aukso medalį Lietuvai laimėjo iki 51 kg sveriančių atletų grupėje kovojęs R.Urbutis.

Klaipėdietis pirmoje kovoje 14:2 sutriuškino suomį Marcusą Rautsalą, po to 17:12 partiesė Kazachstano jaunimo rinktinės narį Aibeką Otepkalijevą, o pusfinalyje 6:5 įveikė kazachą Daureną Duisenovą.

Akademijos „Tornado“ sportininkas čempiono titulą iškovojo finale 9:8 pranokęs kitą Kazachstano atstovą Sagdatą Žoldasbajevą.

Kaunietė Gerda Gaižauskaitė į namus sugrįžo su sidabro medaliu. Iki 59 kg svorio merginų grupėje varžėsi keturios sportininkės. Lietuvė pirmoje kovoje 14:0 nepaliko vilčių Kazachstano sportininkei Laurai Raimkul, bet finale neatsilaikė prieš jordanietę Rahaf Mohammed – 5:13.

Šiaulietis Rimas Montvidas (iki 68 kg) čempionatą pradėjo dviem pergalėmis: lietuvis pirmoje kovoje 5:0 įveikė afganistanietį Mohammadą Reza Basirą, o antrojoje – 13:5 nepaliko vilčių Kazachstano jaunimo rinktinės nariui Jefratui Munarovui. Įsibėgėjusį šiaulietį pusfinalyje sustabdė kazachas Nurkanatas Kozhahmetas, kuris ir tapo čempionu.

Su iki 49 kg svorio sportininkais varžęsis klaipėdietis Eduardas Pundzevičius laimėjo trečiosios vietos apdovanojimą. „Tornado“ akademijos auklėtinis iškovojo pergalę 16:7 prieš JAE atstovą Saeedą Khameisą, bet pusfinalyje apmaudžiai 2:3 suklupo prieš ukrainietį Oleksandrą Kadyšą.

Jaunimo grupėje bronzą pelnė klaipėdietė Vladislava Vorona (iki 47 kg), nors ji neiškovojo nė vienos pergalės. Mat šioje kategorijoje varžėsi keturios sportininkės. V.Vorona pirmoje kovoje triuškinamai 0:19 pralaimėjo būsimajai čempionei suomei Emmai Reiman.

Tame pačioje „Tornado“ akademijoje sportuojanti Gabrielė Bruzgelevičiūtė varžėsi iki 55 kg sverčiančių merginų grupėje, kurioje buvo tik dvi sportininkės. Klaipėdietė išsyk pateko į finalą, kuriame 2:11 nusileido ukrainietei Julijai Šaikovai.