Jaunosios Lietuvos rankininkės pralaimėjo lemiamą kovą

Lietuvos merginų (iki 17 metų) rankinio rinktinei nepavyko iškovoti kelialapio į Europos čempionatą.

Lietuvos merginų (iki 17 metų) rinktinė pralaimėjo atrankos varžybų lemiamą mačą olandėms 28:30.<br>Facebook nuotr.

Rolandas V.Eidvilas

2015-03-22 14:02, atnaujinta 2018-01-08 13:40

Gruzijos mieste Kutaisyje vykusiame atrankos turnyre lietuvaitės užėmė trečiąją vietą, o į žemyno pirmenybes, kurios bus surengtos rugpjūtį Makedonijoje, pateko Norvegijos ir Nyderlandų rankininkės.

Klaipėdietės Auksuolės Stropienės treniruojama Lietuvos rinktinė pirmąją turnyro dieną sutriuškino šeimininkes gruzines 39:20 (20:9), antrajame ture nusileido Norvegijos komandai 26:38 (10:19) ir lemiamoje dvikovoje sekmadienį susirėmė su Nyderlandų ekipa.

Lietuvos rinktinė, kurios branduolį sudarė Klaipėdos sporto centro „Viesulas“ ir Kauno rajono sporto mokyklos rankininkės, pirmojo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį, bet antroje mačo pusėje žaidė silpniau ir pripažino olandžių pranašumą 28:30 (15:12).

Surinkusios 2 taškus lietuvės užėmė trečiąją vietą. Grupės nugalėtojomis tapo norvegės, antros liko olandės.

Jaunosios Norvegijos ir Nyderlandų rankininkės iškovojo kelialapius į Europos pirmenybes, kurios bus surengtos rugpjūčio 13-23 dienomis Makedonijos sostinėje Skopjėje.

Šios amžiaus grupės Lietuvos merginų rinktinė žemyno čempionate pastarąjį kartą dalyvavo 2009 metais. Tada mūsiškės per 7 rungtynes iškovojo dvi pergales (abi prieš Makedonijos ekipą) ir tarp 16 komandų užėmė 15-ąją vietą.