S. Bilis NCAA plaukimo finale skynė medalius

Šeštadienį Ajovos (JAV) 25 jardų baseine baigėsi tris dienas trukęs pagrindinis NCAA vyrų plaukimo finalas, kuriame varžėsi ir 4 lietuviai: Simonas Bilis, Tadas Duškinas, Igor Kozlovskij ir Rokas Čepulis, rašo ltuswimming.com.

Lietuvis savo medalių kolekciją papildė trimis sidabriniais ir vienu bronziniu.<br>ltuswimming.com nuotr.

2015-03-29 14:17, atnaujinta 2018-01-08 01:03

Fantastiškai plaukęs Lietuvos plaukimo rinktinės narys Simonas Bilis iškovojo net 4 NCAA medalius -3 sidabro ir 1 bronzos.

50 m jardų nuotolį Simonas Bilis kartu su Brad Tandy įveikė vienodu laiku (18,91 sek.) ir pasidalino trečiąją vietą. Pasiektas rezultatas – naujas geriausias Simono asmeninis rezultatas.

Dvigubai ilgesniame 100 jardų nuotolyje Simonas į finalą pateko geriausiu rezultatu (42,18 sek.), finale plaukė dar greičiau (41,78 sek.), fiksuodamas geriausią savo asmeninį rezultatą bei iškovodamas antrąją vietą. S.Bilio pasiektas rezultatas – aukščiausias Lietuvos plaukikų pasiekimas jardiniame baseine, kuriuo negali pasigirti net tituluočiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė.

Simonas Bilis taip pat 2 kartus padėjo savo komandai pasidabinti sidabro medaliais 4 x 100 bei 4 x 200 jardų estafetiniuose plaukimuose. Lietuvos plaukikas iš viso NC State komandai pelnė 39 tšk., kuri bendroje įskaitoje iškovojo aukštą 8-tą vietą.