Du firminius salto atlikęs A. Didžbalis – Europos čempionas!

A.Didžbalis Gruzijoje neturėjo lygių ir tapo Europos čempionu.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Apr 17, 2015, 9:37 PM, atnaujinta Jan 6, 2018, 12:43 PM

„Lietuva – Rusija“, – tarė Europos sunkiosios atletikos čempionatą Tbilisyje komentuojantis britas. Dar po kelių akimirkų Aurimas Didžbalis į viršų stūmė 221 kilogramą, atliko firminį salto ir iškovojo Europos čempionato auksą.

Iš tikrųjų, lietuvis salto atliko du kartus. Antrąjį kartą jį atlikti reikėjo po to, kai septyniolikmetis rusas Chetagas Chugajevas metė rimtą iššūkį ir vos neišplėšė aukso iš A.Didžbalio rankų.

23 metų A.Didžbalis Europos čempionu tapo pirmąjį kartą.

Po sėkmingų pasirodymų skambant „Trims milijonams“ per dvi rungtis Lietuvos sportininkas iškėlė 403 kg. K.Khugaevas iškėlė 399 kg.

A.Didžbaliui priešininkai neprilygo nei rovimo, nei stūmimo rungtyje.

Rovimo rungtyje A.Didžbaliui pakluso 182 kg svoris. Jis bandė šturmuoti pasaulio rekordą (189 kg), bet bandymas nepavyko.

Stūmime į viršų kilo 221 kilogramas.

Po pirmosios rungties A.Didžbalis buvo pirmas, o jo tautietis Ž.Stanulis (174 kg) – šeštas.

Pastarasis su 369 taškais (174 ir 195 kg) bendroje įskaitoje liko septintas. Iš viso dalyvavo 20 sunkiaatlečių.

Po triumfo A.Didžbalį sveikino premjeras Algirdas Butkevičius.

„Lietuva nuo seno garsėja stipriais ir ryžtingais vyrais. Žaviuosi Jūsų geležine valia, džiaugiuosi iškovotu auksu, dėkoju už mūsų Tėvynės garsinimą ir linkiu sėkmės ateities varžybose“, – rašoma premjero sveikinime.

Pernai po dopingo diskvalifikacijos sugrįžęs A.Didžbalis pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį.