A. Contadoras jau gali švęsti pergalę „Giro d'Italia“ lenktynėse

Italijos dviratininkas Fabio Aru laimėjo antrąjį paeiliui „Giro d'Italia“ etapą.

A.Contadoras dar kartą laimėjo „Giro d'Italia“ lenktynes.<br>Scanpix/AFP nuotr.
Italas F.Aru laimėjo antrąjį „Giro d'Italia“ etapą paeiliui.<br>AFP/Scanpix nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

May 30, 2015, 7:58 PM, atnaujinta Nov 25, 2017, 3:00 PM

„Astana“ (Kazachstanas) komandai atstovaujantis 24-erių italas šeštadienį pirmasis finišavo Sestrieres kurorte, 196 km distanciją įveikęs per 5 val. 12 min. 25 sek.

Antrąją vietą užėmė kanadietis Ryderis Hesjedalas („Cannondale-Garmin“, +18 sek.), trečiąją – kolumbietis Rigobertas Uranas („Etixx-Quick Step“, +24 sek.).

Įdomu tai, kad lygiai taip pat lyderių trejetukas išsirikiavo ir 19-ajame etape.

Bet po priešpaskutiniojo 20-ojo etapo ne mažiau džiaugėsi ir ispanas Alberto Contadoras, kuris finišavo šeštas.

Nors jis atsiliko nuo F.Aru 2 min. 35 sek., „Tinkoff-Saxo“ (Rusija) ekipai atstovaujantis Ispanijos dviratininkas jau gali švęsti dar vieną pergalę prestižinėse trijų savaičių daugiadienėse lenktynėse.

Jeigu per 21-ąjį ir paskutinį etapą nuo Turino iki Milano neįvyks jokios katastrofos, A.Contadoras jau trečiąsyk per karjerą laimės „Giro d'Italia“ lenktynes.

Pagal nerašytas taisykles, paskutiniajame etape dviratininkai jau nemėgina aplenkti bendroje įskaitoje pirmaujantį lenktynių lyderį ir kovoja tik dėl pergalės etape.

Ispanas jau triumfavo Italijoje 2008 ir 2011 metais. Tiesa, 2011-ųjų čempiono titulas iš A.Contadoro oficialiai buvo atimtas, kai jis buvo nubaustas dėl dopingo skandalo.

19-ajame etape A.Contadoras daug kentėjo, bet galiausiai išsaugojo anksčiau sukauptą savo persvarą prieš jį atakavusius varžovus.

Ispanui nepavyko išlaikyti „Astana“ ekipos diktuojamo tempo ir jis atsiliko nuo Mikelio Landos ir F.Aru, kopdamas į Finestre įkalnę (18,5 km ir 9,2% aukštingumas).

Po 150 km kelio lygumose dviratininkai važiavo į garsiąją Colle delle Finestre – aukščiausią šių metų „Giro d'Italia“ lenktynių kalną (2178 m).

A.Contadorui buvo sunkiausia diena per visas trijų savaičių lenktynes, bet jis sugebėjo atsilikti nuo lyderių tiek, kiek galėjo sau leisti. .  Antrąją vietą bendroje įskaitoje užima F. Aru (+2.02), trečiąją – Ispanijos dviratininkas Mikelis Landa („Astana“, +3.14).

Lenktynės, kurias sudaro 21 etapas, baigsis sekmadienį Milane.