Rūtai Meilutytė dar kartą Romoje paliko varžoves už nugaros

Romoje (Italija) surengtų 52-ųjų tarptautinių plaukimo varžybų „Sette Colli“ moterų 50 m plaukimo krūtine finale šeštadienį lietuvė Rūta Meilutytė buvo greičiausia, nuotolį įveikusi per 30,07 sek. Tai antrasis jos aukso medalis prestižinėse varžybose – penktadienį lietuvė triumfavo 100 m distancijoje.

R.Meilutytė buvo greičiausia plaukiant 50 m krūtine.<br>AFP/Scanpix nuotr.
G.Titenis į finalą pateko 4-uoju rezultatu.<br>AFP/Scanpix nuotr. iš archyvo

Jun 13, 2015, 3:55 PM, atnaujinta Nov 22, 2017, 5:29 PM

50 m nuotolyje lietuvės pasiektas rezultatas yra 0,19 sekundės blogesnis, nei geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje, kurį 18-metė olimpinė čempionė pasiekė prieš savaitę Prancūzijoje.

„Manau, mes abu tikėjomės, kad Rūta plauks šiek tiek greičiau. Tačiau po trijų sunkių savaičių, kurias Rūta kovojo su virusu, mes turime būti laimingi, kad ji rodo pasaulinio lygio rezultatus, nepaisydama ligos. Dabar mūsų dėmesys – pasaulio čempionatui Kazanėje“, – po šeštadienio plaukimų sakė R.Meilutytės treneris Jonas Ruddas.

Atrankos varžybose R.Meilutytė užėmė trečiąją vietą – 31,32 sek.  Viktė Labanauskaitė (33,84 sek.) tarp 43 dalyvių liko 33-ia.

Plaukė net 4 kartus

Danas Rapšys, kurio pagrindinė rungtis yra plaukimas nugara, pastaruoju metu demonstruoja vis gerėjančius rezultatus plaukdamas laisvuoju stiliumi. Šeštadienį Romoje jis iškovojo bronzos medalį, 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukęs per 1.48,51 min. (asmeninis rekordas – 1.47,39 min.).

Plaukdamas nugara 100 m D.Rapšys užėmė ketvirtąją vietą, nuotolį įveikęs per 54,90 sek. (asmeninis rekordas 54,42 min.).

D.Rapšys Romoje neplaukė savo pagrindinės rungties – 200 m nugara, nes varžybos vyksta atvirame baseine ir reikia šiek tiek laiko priprasti jame plaukti nugara.

Šeštadienis D.Rapšiui buvo ypač sunkus, nes reikėjo plaukti net 4 kartus. 100 m nugara ir 200 m laisvuoju stiliumi – ir ryte, ir vakare. Tai buvo daroma specialiai, rengiantis pasaulio čempionatui Kazanėje, kur D.Rapšiui taip pat gali tekti plaukti kelis kartus iš eilės.

Giedrius Titenis šeštadienį krūtine plaukė 50 m finale ir užėmė šeštąją vietą (27,65 sek.).

Andrius Šidlauskas 50 m krūtine plaukė B finale. Nuotolį nuplaukęs per 28,10 sek., jis bendroje įskaitoje užėmė 12-13 vietą. Ryte per kvalifikacinį plaukimą jis buvo pasiekęs asmeninį rekordą 28,03 sek.

Atrankos plaukimų rezultatai

Vyrų 50 m plaukimo krūtine atrankoje Giedrius Titenis užėmė ketvirtąją vietą ir taip pat pateko į finalą. Anykštėnas nuotolį įveikė per 27,52 sek.

Andrius Šidlauskas (28,03 sek.) tarp 57 dalyvių buvo 12-as ir kovos B finale (9-16 vietos).

Vyrų 100 m plaukimo nugara atrankoje Danas Rapšys užėmė antrąją vietą ir kovos finale. Jis nuotolį įveikė per 55,03 sek. Atrankoje dalyvavo 53 sportininkai.

Lietuvos plaukikas pateko ir į 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą. D. Rapšys atrankoje distanciją įveikė per 1 min. 49,73 sek. ir tarp 50 dalyvių užėmė penktąją vietą.