Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės finale startuos dvi lietuvės

Vokietijos sostinėje vykstančio

Laura Asadauskaitė<br>APF nuotr.

Jul 2, 2015, 11:22 PM, atnaujinta Oct 28, 2017, 6:47 AM

Tai paaiškėjo po ketvirtadienį pasibaigusių kvalifikacinių varžybų, kuriose geriausiai sekėsi antrą vietą bendroje įskaitoje užėmusiai L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei. Atrankos A grupėje startavusi šių metų pasaulio taurės laimėtoja surinko 1046 taškus (be jojimo rungties) ir tik trim taškais nusileido daugiausiai taškų šioje grupėje bei tarp visų atrankos dalyvių surinkusiai prancūzei Elodie Clouvel.

L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė plaukimo rungtyje buvo penkiolikta (2 min. 21,39 sek.; 276 tšk.), fechtavimosi varžybose užėmė šeštą (242 tšk.) vietą bei po dviejų rungčių tarp 27-ių A grupės sportininkių su 518 taškų pakilo į aštuntą vietą. Dar labiau lietuvė savo poziciją pagerino užėmusi penktą vietą šaudymo ir bėgimo dvikovėje (528 tšk.).

Taip pat A grupėje startavusi G. Venčkauskaitė surinko 1032 taškus ir užėmė aštuntą vietą, o bendroje įskaitoje liko dvylikta.

Plaukimo varžybose ji buvo trylikta (2:21.20; 277 tšk.), fechtavimosi rungtyje liko 23-ia (178 tšk.) bei su 455 taškais A grupėje smuktelėjo į 21-ąją poziciją, tačiau vietą finale užsitikrino laimėjusi A grupės šaudymo ir bėgimo dvikovės (577 tšk.) rungtį.

17-ą vietą atrankos C grupėje užėmusi Karolina Gužauskaitė (982 tšk.) plaukimo rungtyje tenkinosi penkiolikta pozicija (2:20,04; 280 tšk.), fechtavimosi varžybose liko 21-a (186 tšk.) ir po dviejų rungčių su 466 taškais nukrito į 20-ą poziciją. Šaudymo ir bėgimo dvikovėje ji buvo septinta (516 tšk.) ir tai leido bendroje įskaitoje pakilti į 49-ą vietą.

Geriausia plaukikė tarp Lietuvos penkiakovininkių Emilija Serapinaitė atrankoje distanciją įveikė per 2 min. 13,92 sek. ir buvo ketvirta (299 tšk.). tačiau fechtavimosi varžybose liko tik keturiolikta (210 tšk.) ir po dviejų rungčių su 509 taškais nukrito į aštuntą vietą. Dar prasčiau jai sekėsi šaudymo ir bėgimo dvikovėje, kuri tenkinosi tik 25-ta vieta. Iš viso surinkusi 909 taškus E. Serapinaitė liko tik 23-čia C grupėje, o tarp visų atrankos dalyvių tebuvo tik 70-ta.

C grupėje pirmavo planetos čempionės titulą ginanti britė Samantha Murray (1035 taškai), kuri bendroje atrankos varžybų įskaitoje buvo penkta.

Į pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato Berlyne moterų asmeninių varžybų finalą pateks aštuonios geriausios trijų atrankos grupių sportininkės bei dar dvylika dalyvių iš 81, kurios surinko daugiausiai taškų kvalifikacinėse varžybose.