Kalnų dviratininkai trijų dienų lenktynes baigė su ultrabėgikais

Sekmadienį prie Geluvos ežero (Šiaulių r.) baigėsi vienintelės Lietuvoje organizuojamos daugiadienės kalnų dviračių lenktynės „MTB-Šiauliai 2015“.

Absoliučiu lenktynių „MTB-Šiauliai 2015“ nugalėtoju tapo Eimantas Gudiškis iš Kauno (komanda „Velomanija-Niskama“<br>Varžybų organizatorių nuotr.
Sekmadienį dviratininkus vijosi ultrabėgikai.<br>Varžybų organizatorių nuotr.
„MTB-Šiauliai 2015“ organizuojamos šeštus metus iš eilės ir yra vienintelės tokios Lietuvoje. Organizatoriai – šiauliečių multisporto klubas „S-Sportas“.<br>Varžybų organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jul 6, 2015, 10:52 AM, atnaujinta Oct 27, 2017, 8:11 PM

Tris dienas stipriausi šalies kalnų dviratininkai ir mėgėjai kovojo ne tik su varžovais, bet ir su alinančiu karščiu.

Daugiau negu 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Nyderlandų patyrė ekstremalių išbandymų techniškai sudėtingiausioje Lietuvos XC kroso trasoje, 66 ir 50 km lenktynėse mišku, pelke ir bekele.

Sekmadienį dviratininkus vijosi ultrabėgikai, varžybų „Aplenk dviratį“ dalyviai, turėję įveikti 31 km. Dviratininkams iššūkį metė ir maratonininkė, olimpietė Rasa Drazdauskaitė.

Absoliučiu lenktynių „MTB-Šiauliai 2015“ nugalėtoju tapo Eimantas Gudiškis iš Kauno (komanda „Velomanija-Niskama“), jo laikas – 4 val. 19 min. 39.8 sek. Dviratininkui atiteko pagrindinis prizas – 300 eurų čekis ir rėmėjų dovanos.

Antras po trijų dienų kovos liko Domas Manikas iš Panevėžio („MTBCC team“), nuo nugalėtojo atsilikęs vos daugiau negu pusantros minutės (4:21:03.4). Jam įteiktas 150 eurų čekis ir dovanos. 100 eurų čekį išsivežė Justas Klimavičius iš Kauno („Velomanija -Niskama“), antrai vietai pralaimėjęs dar mažiau – tik 36,3 sekundės (4:21:39.7).

Moterų elito grupėje Kristina Noreikienė iš Vilniaus dvi lenktynių dienas vilkosi lyderės marškinėlius ir savo pozicijos neužleido – komandos „FOCUS“ dviratininkė, įveikusi 3 km XC kroso, 33 ir 31 km lenktynių trasas buvo greičiausia – 2 val. 48 min. 41.4 sek. Komandos „S-Sportas“ dviratininkė Edita Pociūtė-Kurlavičienė liko antra (3:30:19.8), Linda Gevala iš Latvijos „LiVelo/BTA“ komandos buvo trečia (3:57:49.7). Dviratininkėms taip pat atiteko piniginiai čekiai, dovanos.

V40 grupės nugalėtoju tapo Dainius Kiela („S-Sportas“), jo laikas – 4 val. 28 min. 56 sek. Antras – jo komandos draugas Svajūnas Ambrazas (4:30:18.1), trečias Erik Satter iš Nyderlandų, Amsterdamo „WTC maaswaal“ komandos (4:34:49.5).

Sekmadienį po dviratininkų startavo ultrabėgikai, lenktynių „Aplenk dviratį“ ir Lietuvos Trail bėgimo taurės etapo dalyviai. Jų laukė 31 km ir 34 laipsniai karščio.

Remigijus Kančys (Kauno maratono klubas) sudėtingą ir kalvotą miško trasą įveikė per 1 val. 58 min. 49.7 sek.

Antra finišavo šiaulietė maratonininkė ir olimpietė Rasa Drazdauskaitė – 2 val. 18 min. 19.8 sek. Jiems atiteko pagrindinis prizas – bėgimo bateliai.

Po varžybų dalyviai loterijoje išsidalijo prizų – nuo gertuvės iki vaikiškų dviračių. Specialus prizas – sėdmaišis – įteiktas „MTB-Šiauliai 2015“ gausiausiai dalyvavusiai Masiulių šeimai iš Šeduvos (Radviliškio r.): varžybose dalyvavo ne tik tėvai Daiva ir Valdimaras Masiuliai, bet ir keturios jų dukros. Daiva Masiulienė iškovojo antrąją vietą M40 grupėje, Emilija Masiulytė buvo antra, o Rūta Masiulytė – trečia M31 grupėje.