Per audrą ir vėją A. Palšytė tapo universiados čempione

Airinei Palšytei neprireikė atskleisti viso savo talento ir galimybių, kad laimėtų pasaulio studentų žaidynių auksą.

A.Palšytė studentų žaidynėse Pietų Korėjoje iškovojo aukso medalį, įveikusi 184 cm aukštį.<br>LSSA nuotr.
A.Palšytė tapo universiados čempione.<br>„Reuters“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Jul 12, 2015, 12:57 PM, atnaujinta Oct 26, 2017, 4:36 PM

Lietuvos lengvaatletė peršoko 184 cm aukštį. To užteko, kad 22 metų vilnietė taptų universiados Pietų Korėjoje nugalėtoja.

Ypač prastomis oro sąlygomis vykusiose varžybose Gvangždu stadione vienintelė A.Palšytė įveikė į 184 cm aukštį iškeltą kartelę.

Šešios sportininkės peršoko 180 cm, bet dar keturiais centimetrais pakelta kartelė joms tapo neįveikiama kliūtimi varžybų metu siaučiant stripriam vėjui.

„Iš pradžių sėdėjau nugara į varžybų sektorių ir nemačiau, kas ten vyksta. Tik kiek vėliau pastebėjau, kad varžovėms nelabai sekasi, – sakė A.Palšytė. – Nuėjau pas teisėją ir pamačiau, kad aš vienintelė esu peršokusi tą aukštį.

Iš tiesų nelengva šokti, kai yra tropinės oro sąlygos: liūtis, nežinau net kokio grečio baisus vėjas

A.Palšytė 184 cm peršoko labai lengvai, kaip ir prieš tai dviem šuoliais įveikė žemesnius aukščius – 175 ir 180 cm.

Lietuvė sekmadienį atsisakė šturmuoti kitus aukščius ir po keliolikos minučių vis dar pliaupiant lietui šypsojosi nuo garbės pakylos – ten jai įteiktas aukso medalis.

Sidabru apdovanotos dvi sportininkės, įveikusios 180 cm - amerikietė Elizabeth Boyer bei latvė Madara Onuzane.

2011 metų studentų žaidynėse A.Palšytė buvo iškovojusi antrąją vietą, tąkart įveikusi 196 cm aukštį.

Airinės asmeninis ir Lietuvos šuolių į aukštį rekordas, pasiektas pernai, yra 198 cm.

Universiada A.Palšytei turėtų būti repeticija prieš pasaulio lengvosios atletikos čempionatą, kuris šiemet rugpūčio 22-30 dienomis vyks Pekine.

O aukso medalis studentų žaidynėse – gera dovana 23-iojo gimtadieniui, kuri Lietuvos lengvaatletė švęs pirmadienį grįždama namo į Vilnių.