G. Titenis pateko į finalą ir pagerino Lietuvos rekordą

G.Titenis pirmadienį 100 m plaukimo krūtine finale buvo šeštas.<br>AFP/Scanpix nuotr. iš archyvo

Aug 4, 2015, 5:34 PM, atnaujinta Oct 22, 2017, 1:41 AM

Kazanėje vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate pirmadienį Giedrius Titenis kovojo dėl medalio 100 m plaukimo krūtine varžybose, tačiau liko šeštas. Antradienį 26 metų plaukikas gavo dar vieną šansą kovoti dėl aukso. Jis pateko į 50 m plaukimo krūtine finalą. G.Titenis distanciją įveikė per 27,20 sek. ir tarp aštuonių sportininkų savo plaukime buvo 4-as. Bendroje įskaitoje jis buvo 8-as.

G.Titenis pagerino pagerino 50 m krūtine Lietuvos rekordą. Anksčiau rekordas priklausė jam ir tai buvo 27,34 sek.

Britas Adamas Peaty pagerino pasaulio rekordą, kai distanciją įveikė per 26,42 sek. Jis pirmajame plaukime buvo pirmas. Kevinas Cordesas iš JAV distanciją įveikė per 26,76 sek. Pirmajame plaukime trečias buvo serbas Cava Siladi, distanciją įveikęs per 27,19 sek.

Antrajame plaukime pirmas buvo Cameronas van der Burghas. Jis distanciją įveikė per 26,74 sek. Antrojoje vietoje buvo brazilas Felipe Franca Silva (26,87 sek.), o slovakas Damiras Dugojničius buvo trečias (26,92).

G.Titenis 50 m krūtine atrankoje pasidalino 15-16 vietas. Distanciją jis įveikė per 27,51 sek.

Pirmasis atrankoje buvo Pietų Afrikos Respublikos atstovas C.van der Burghas, kuris buvo pagerinęs pasaulio rekordą. Jis ryte distanciją įveikė per 26,62 sek.

C.van der Burghas pirmadienį 100 m krūtine varžybose iškovojo sidabrą. Auksą tuomet laimėjo Didžiosios Britanijos plaukikas Adamas Peaty, o bronza atiteko kitam britui Rossui Murdochui.

G.Titenis tuomet distanciją įveikė per 59,96 sek. Likus 15 metrų jis dar buvo trečias, tačiau finišavo šeštas.

Antradienį 19 val. 17 min. Rūta Meilutytė sieks iškovoti auksą 100 m krūtine rungtyje.